Čo pomáha na nočný des?

5. sep 2021

Maminky, máte s tým skúsenosti?
Čo pomáha? Ako dlho to deti mali?
Čomu sa vyvarovať?
Syn ma 4 roky a má to cca 3x za týždeň. 4-5 minút a potom ďalej spi a ráno si na nič nepamätá.

sapetka
5. sep 2021

My sme to asi mali. Hrozne obdobie.. zobudil sa a plakal lepsie povedane reval a vrieskla ani ho vzir na ruky ani nechat tak no hrozne . A trvalo to fakt aspon polhodinu. Nvm ci toto je nocny des ale som rada ze je to za nami

autor
5. sep 2021

@sapetka a ako dlho to mal?
Syn to ma asi mesiac. Ked ho nieco zobudi a je jedno, ci cez den, ci v noci.
Bojim sa aj, co bude v skolke, ked ho zobudia.
Do skolky ide az zajtra, lebo mal sopel trochu. Tak to poviem ucitelkam.

dadulamamula
5. sep 2021

Môj syn to mal keď mal rok a pol.. Bolo to hrozne, ani neviem koľko presne to trvalo ale 3 mesiace určite.. Tie nočné plače boli strašne, ale veľa krát sa stalo, že spi a plače a nedal sa ani zobudiť.. Och ale prešlo to teraz ma 3,5 a všetko je ok.

sonetta
5. sep 2021

Dcéra ho mala, keď mala cca 3r.
Odsledovala som, že pomáhalo ju vziať na wcko, vycikala sa, prestala plakať a išla si zasa ľahnúť a hneď aj zaspala. Ale inak fakt hrozne. My sme boli na dovolenke u sestry v IT a tam to mala hneď prvú noc a segre a jej mužovi to vadilo. Lebo ze zobudí susedov 🤦‍♀️

paskolinka
5. sep 2021

nas to mal len jeden krat este ako babo. strasne cosi. ja som mala potom este pol roka nervy, ze sa to zopakuje. ale nastastie nie, uz ma skoro 6. ja myslim, ze ty to nevies ovplyvnit. same prislo, same odide...

050506
5. sep 2021

@sonetta Aj moja dcérka sa raz za čas zobudí a plač, nič nevníma ,ale nasilu ide na wc,vyciká sa a potom ľahne a spokojne spí. Chvalabohu to nie je často.

danieli
5. sep 2021

Pozname to dobre, mali sme odpozorovane, ze u nas bol nocny des castejsie pri psychickom alebo fyzickom pretazeni dietata, ale nielen, niekedy aj bez priciny, nemusel to byt narocny trening, ale napriklad aj oslava narodenin, kde boli deti stastne, ale tych emocii bolo az prilis, vekom sa objavoval menej a menej, syn ma 10 a uz asi rok sa neobjavil nocny des, pomahalo zaviest dieta do kupelne, vycikat umyt rucky alebo napit, vtedy sa prebral a ked som uz mala ocny kontakt a bol pri vedomi ulozila som ho spat, do minutky spal a nepamatal si nikdy nic

autor
5. sep 2021

Dakujem vam za odpovede...😀
To vecko teda vyskusame.
Este na to musim aj v skolke upozornit. Som rada, ze aj ine deti to mali a vyrastli z toho 🙏

pimpa12
5. sep 2021

Mám skúsenosť pri oboch dcérach. Začalo to u oboch okolo 2. roku keď som ich začala odplienkovavat. Cez deň nebol problém, obednajsi spánok bol pokojný. Horor býval v noci. Obe sú citlivé povahy. Intenzívnejšie to bolo vždy okolo splnu. Vtedy staršia vždy revala, hádzala sa a kopala okolo seba. Ten rev bol strašný. Trvalo to cca 15 minút. Nereagovala na nás len revala. Nasilu sme ju vždy odvliekli na wc, vycikala sa a v tom momente kľud. Akoby nič. Ráno si nič nepamätala. Prestalo to okolo 4. Roku. U mladšej to nie je tak často, ale aspoň už vieme ako reagovať.

jankajanka134
8. dec 2021

Tak prišla som na to, že môj syn tým trpí tiež. Z ničoho nič sa posadí a začnite vrieskat až sa trasie …. Keď som nevedela čo to je dávala som mu espumisan a zaplaším mu uspávanku hneď ako počul hudbu prestal ale bez to trvá oveľa dlhšie a to som ho nosila, mojkala ….. nič nepomáhalo hneď ako sa zapl tv koniec placu a už sa smial …. Čiže si myslím že to je ten nocny des 🤷‍♀️A dúfam, že to skončí lebo až ja sa trasiem od strachu čo mu je…..

nikol_ke
2. máj 2022

Ked ma dieta nocny des, najhorsie co mozte urobit je snazit sa ho zobudit...co teda treba robit? Dat mu pocit bezpecia...ako? Ja vezmem na ruky maleho a place a zaroven spi, neznazim sa ho zobudit ale sa mu prihovaram, on pocuje hlas ktory pozna a s ktorym ma spojeny pocit ze je v bezpeci, niekedy mu zacnem spievat pesnicku ktoru ma rad a pozna, aj ked place drzim ho na rukach obijmam a do uska mu laskavym hlasom spieva, po chvili sa ukludni lebo vie ze je v bezpeci a ani sa nezobudi, niekedy ano a uz sa to neopakuje. Skuste ponosit a prihovarat sa alebo spievat, hlavne nestresovat a nesnazit sa zobudit ale musi citit aj dieta klud nie nervozitu z toho ze mu chcete pomoct a ono place

jankajanka134
2. máj 2022

@nikol_ke áno teraz keď viem že to mával by som to tak riešila ale áno som nevedela že niečo take existuje ja že má bolesť bruska a neviem čo 🥴

sandra163
2. máj 2022

Staršia dcéra to mala tiež zhruba v 5 rokoch, bolo to hrozné. Keď sa to stalo 1x, tak vrieskala, že som si myslela, že ju vraždia alebo čo 😵 Bol to vreskot ako z hororu, zobudila celý dom, trvalo to cca 15 minút, celá bola spotená, triasla sa, nemohla som ju ukľudniť. U nás to trvalo dlho, možno aj rok, zo začiatku skoro každú noc, potom už cca 2x týždenne. Teraz bude mať 10 rokov, chvalabohu už sa to nestalo. Vyrastie z toho. Ja som skúšala všetko možné pred spaním. Vyvetrať, lampičky, uspávanky, krásne rozprávky, dokonca som vyčistila izbu čistiacou sviečkou... U nás pomohol len čas. Vyrásť z toho 🤷‍♀️

vronyka
11. feb 2023

Nas 3,5.rocny syn mava desy, ked vynecha poobedny spanok, resp. ked nespi dostatocne dlho- co je pre neho este stale aspon 2 hodiny.