Čo pomáha na bolestivé strihanie nechtíkov?

danusa79
6. nov 2012

Malý má 4,5 r., na rukách nemáme so strihaním nechtov žiaden problém. Ale nechty na nohách - to je u nás cirkus a plač akoby som mu strhávala každý necht bez umŕtvenia. Strihám mu ich vždy po kúpeli, ani mu nejdem klieštikami až na doraz, ale zakaždým je to strašný rev, nepomáha ani ukľudňovanie, ani krik (keď mi už rupnú nervy), stále plače že ho to BOLĺ. Pamätám sa, že keď bol menší, nerád si nechával utierať prsty na nohách, medzi prstami už vôbec. Čítala som že niektoré deti môžu mať "lokálnu hypersenzitivitu", teda že niektoré miesta majú citlivejšie a problém so strihaním nechtov môže byť jedným z príznakov. Máte s tým niekto skúsenosti? Vieme z toho strihania urobiť menšiu nočnú moru, alebo to proste musíme vydržať? Vďaka.

stanislavao
6. nov 2012

Nas Matusko si tiez neznasa strihat nechtu na nohach. Jacal, skriekal, reval, triasol sa strachom. Neverila som a ani neverim, ze to boli. moze byt citlivejsi, steklivejsi a pod, ale podla mna je to psychickeho povodu. Preco, tak to neviem. Teraz ma MAtusko uz vyse 8 rokov a konecne sa "dokopal" k tomu, ze si musi strihat nechty sam, lebo je velky a zrazu: ziaden cirkus, ziadne revanie, jacanie, trasenie. Cize podla mna je to len podvedomy strach z toho, aby sa mu prst, noha, alebo pod neodstrihlo. Cize ziaden recept nemam, treba to mozno len si nevsimat. hlavne nech sa nemyka a hned to bude.

zigzag
6. nov 2012

nas tiez nechce strihat nechtiky na nohach, heh a tiez si nechce dat utierat, strasne je steklivy, ale neako to za kazdym zmakneme, bez cirkusu, on an neplace, len za kazdym my vytrhne nozicku, ale ked ho zabava cela rodina ,tak to ide 😀 vyrastu nam z toho,,, 😉

angua27
6. nov 2012

niečo podobné mám doma aj ja. keď bol malý bábenko, ešte sa to dalo. akonáhle začal loziť, chodiť, koniec. vždy ho musel niekto držať, aby mi neušiel. cirkusy, plač,... tiež tvrdil, že ho to bolí. keď už bol väčší a vedel vysvetliť čo ho bolí, preberali sme túto procedúru. nakoniec som zistila, že mu vadí, ak ho držím na chodidle prstami. šteklí ho to tak, až je mu to nepríjemné. preto som mimo strihania nechtov, začala chodidlo jemne masírovávať, dva-tri krát do týždňa. išlo mi o to, aby si zvykol na moje dotyky. zlepšuje sa to, za pol roka sme sa dostali k tomu, že strihanie nechtov na nohách je bez plaču, aj keď teda predýcháva to. striháme aj dvadsať minút, po každom prstíku musím nohu pustiť, aby si oddýchla.
skús sa možno so synom porozprávať, čo mu na to strihaní tak vadí. držím palce, aby sa to u vás poriešilo, tak ako u nás.

matkamirko
6. nov 2012

No tak presne toto pozname aj my, striham vylucne ked spi. Uz sme vyskusali kadeco, ale zial...S nechtikmi na rucickach nema problem, len tie nestastne nozky. Verim, ze sa to zlepsi, ked podrastie..kedy, netusim 🙂

aduskatt
6. nov 2012

zaujimave...............u nas rovnaky problem.ruky v pohode, na nohach vraj boli.akoze nerobi cikrus, drzi, ale vzdy mi oznami, ze ho to boli. Neverim, ze by si vymyslal, preco aj...........

lejlla
6. nov 2012

aj unas ten isty problem...mensiemu ostriham na ruckach len ked mm mu drzi flasku s papanim a ja mu striham 😀 ,na nozkach v pohode.a starsi tiez vravi ze ho na nozkach boli ale mozno ich to len stekli alebo je im to neprijemne...neviem.

bamb27
6. nov 2012

ja mozem strihat len ked spi, inak neexistuje, a dokonca aj pocas spanku, aj to musi byt tak 20minut po zaspati, kym je spanok najtuhsi, lebo aj vtedy odtahuje nozky, myslim ze to stekli, mna by to tiez 🙂 ..inak si masirovat chodidielka necha v pohode,,, aaa moje zistenie je ze lepsie noznickami, nie kliestikmi, a nie od okraja okraju strihat ale od stredu ku kraju jednym aj druhym smerom 🙂 ..aa rady privitam, lebo asi to nastalo pocas spanku nebude mozne

xenicka13
6. nov 2012

ja som strihavala v spanku 🙂

ginger_fox
6. nov 2012

Neboli to, je to nieco na spôsob šteklenia.... Mala som to ja, maju to moji bratia, ma to aj moj syn. Dodnes mam vazne problemy ist na pedikuru a uz vobec nedovolim pedikerke dotknut sa prstikov na nechtikov na choduloch 😀 Asi to bude dedičné 😉

katulka74
6. nov 2012

Ja som vzdy strihala len pocas spanku

talula
6. nov 2012

tiez strihame pocas spanku, ale nie vzdy... skus ho pri tom nejak zabavit, pusti mu telku, daj mu neco sladke a pori tom mu ich ostrihaj...

ivkarrbt
8. nov 2012

Ja malej musim pocas spanku lebo taha ruky prec.Ale aj moj maly 4rocny na rukach si necha ostrihat ale na nohach tiez huka ze ho boli ja som mu vravela ze to bolet nemoze a bola to katastrofa.Ale potom som mu ukazala pozri ake tam mas hnusne a pojdes do skolky a tak si pomaly zacal zvykat aj teraz si da len sa musim ponahlat a zahovaram ho ze co bolo vo skolke a tak 🙂a pri strihani sa nesmie pozerat lebo ked vidi ze mu idem noznickami a este sa ho ani nedotknem uz pisti ze ho boli .. 😒 tak drzim palce 🙂

lenka_b
8. nov 2012

Ja s tym nastastie problem nemam, ale sesternicina dcera jej vobec nechcela dovolit strihat nechty a tak jej ich strihala pocas spanku. Ked zaspi na tvrdo 🙂

anjika42
2. dec 2016

Ja som skúšala počas spánku, ale budí sa, takže čakám, keď m dobrú náladu, ale vždy tak max tri nechtíky naraz