Čo doniesla zúbková víla vašim detičkám?

27mata27
23. máj 2017

Mamicky idem po radu🙂Vypadol nam prvy zubok,co doniesla zubkova vila vasim detickam?🙂

janinah
23. máj 2017

sladkosť a elmex zubnú pastu

lussy666
23. máj 2017

Mincu pod vankus vymenou za zubok;)
Ja som inak nebola za taketo hovadiny..ale tak mala s tym prisla zo skolky, film nejaky videla...a yz to bolo. Ale tak v konecnom dosledku je to mile

bubula_007
23. máj 2017

0,50€ dostal pod vankus za zubok. A jeho vysvetlenie, kedze je to kuzlo a tajomstvo😅, vraj tie zubkove vily vyrabaju z vypadnutych zubkov nove peniaze.

erikad82
23. máj 2017

Za prvý zúbok kinderko 🙂 Zubné víly potrebujú zúbky na stavbu hradu 🙂 Aspoň ona mi to tak vysvetlila.
Ale potom za ďalšie zúbky aj kefku +pastu, alebo 0,50centov...

jana_eyre
23. máj 2017

2€, inu mincu a nič ine sme doma nemali.. na druhý deň si išiel kupit niečo do Tesca.. vybral si pečiatku za euro.. 😀

Za Ďaľšie zubky mu nosí vždy 50centov a šetrí si na kolotoče v pratri..😄

ankaevka
23. máj 2017

Prave dnes si mala vytrhla zubok..este pred tym ako si ho vytrhla sa ma spytala ci existuje zubkova vila lebo chce peniazku..povedala som pravdu, ze je iba v rozpravkach..zatvarila sa dost nestastne, tak reku ja som zubkova vila a ked mi das zubok tak ti dam peniazku..tak si ten zubok vykyvala a vytrhla..ale schovala do skatulky a nechce dat

pribinak
23. máj 2017

Peniaze som nedávala, kupila dom novu kefku, pastu, vodu a este som kupila take male lego. Toto dostal len za prvy zub, za ostatne nic.

Nechcem ucit syna, ze za vsetko dostáva peniaze.

deti95060810
23. máj 2017

podľa mňa hovadina, ale ocinko je na dcéry mäkký tak im dával a dáva 50 centov , alebo aj euro...aj mu poviem aby to nerobil ale on si nedá povedať...

rakahaka
23. máj 2017

Pozor na tie peniaze, segrina mala kseftovala s dedovou protezou ze ju chce strcit pod vankus aby mala viac penazi!!! 😨

hipuska
23. máj 2017

Zvyk z Ameriku. Nič. Prečo by mali dostávať peniaze za veci prirodzene?

viera77
23. máj 2017

u nas ziadne peniaze, dnes rano si pri vankusi opat nasla mini cokoladku a bola maximalne spokojna 🙂

tomiholjubavi
23. máj 2017

@rakahaka mala aka podnikatelka 😂 😂

dankako
23. máj 2017

Nám tiež vypadol zub, ale my peniaze nedávame. Dávame ako kedy...sladkosť, omalovánku a akurát teraz som malej dala pod vankúš overal z Lidla za 3,49€ 😍

siska53
23. máj 2017

@27mata27 nic. Kedze som citala,ze mliecne zubky su ako pupocnikova krv - obsahuju kmenove bunky a je fajn ich odlozit, nuz sme ich odlozili - kazdy osobitne zabaleny i s datumom. Zatial ma dva, vypadli mu az v 7.r., cakaju nas dalsie a tie dve vypadnute si chodi z casu na cas pozerat. Tomu sa tesi najviac.

lussy666
23. máj 2017

@siska53 a vies, ze to sa neodklada len tak doma? ten zubok je potrebne dorucit firme, ktora sa tym uskladnenim zaobera najneskor do 48h od vypadnutia, inak tie bunky odumru

siska53
23. máj 2017

@lussy666 tak to som.nevedela,to tam.nepisali.. Predpokladam,ze to je za nejaky poplatok..
No ale.. On sa tesi z toho,ze ich ma odlozene,aspon ich ma na pamiatku...

siska53
23. máj 2017

@lussy666 a vies aj kto to robi?
Lebo nenasla som zatial nic na nete..

lussy666
23. máj 2017

@siska53 to veru neviem, len clanok som citala, ani neviem ci to robia tu, mozno by vedeli poradit aj tam, kde uskladnuju tu pupocnikovu krv. ale nasla som toto

https://www.woman.sk/deti/deti-pre-deti/mliecne...

martina646
23. máj 2017

moja dcera si velmi zelala za prvy zubok svadobne saty 😀 😀 😀 ze ked uz je velka (co usudila z toho, ze uz jej porastu dospelacke zuby), tak sa moze vydavat. a aj ich dostala a druhy den si ich obliekla do skolky (lebo tam ma zenicha 😀 ) ale to naozaj len preto, ze som mala nahodou jedny doma nachystane pre pripad, ze sa raz hodia. kupila som raz vo vypredaji pozicovne kostymov za par drobnych take anjelske saty s odopinacimi kridlami. tie som schovala a tvarila som sa, ze to su svadobne. no radosti bolo 😀 urobili sme si z toho prveho zubka naozaj taku milu udalost. okrem toho dostala peknu drevenu krabicku na odkladanie zubkov. ale nie som za obdarovavanie za kazdy zubok a ak, tak urcite len drobnost, ak peniaze, tak max tych 50c, nech si nasetria na nieco podla vlastneho vyberu, co im srdiecko potesi. sladkost sa mi tu k tym zubkom z vychovneho hladiska az tak nehodi.

siska53
23. máj 2017

@lussy666 no..to vyzera,ze to asi u nas nerobia zatial,ale asi napisem.do eurocordu.. A opytanie nic nedam.

lussy666
23. máj 2017

@siska53 jo, presne..budem rada, ak napises potom, co si zistila 🙂

sklenarova
24. máj 2017

Moja malá bude mať v auguste 3 roky a už teraz mi konštatuje (ked samu seba prehovara,že musí si umyť zuby),že si musí umyť zúbky,lebo pokazené jej zubkova vila nezoberie..Ma to z tej rozprávky Peppa pig..

emilia25
24. máj 2017

Ja som dnes davala euro malemu pod vankus za zubok.ale az ked bol hore som zabudla.maly mi vstal a vravi mama tato zubkova vila mi zabudla doniest korunku.a my isto si sa dobre pozrel ked spavas raz tam.letela som ako strela dat korunku pod vankus.tak sme vyslali potom.tak dosiel aha nezabudla.

jankaju
24. máj 2017

Nič. Rovno som vysvetlila, že je to výmysel a nič také ako zúbková víla neexistuje a odmeny pod vankúš dávajú rodičia. Tak isto to má vyjasnené aj s Mikulášom a Ježiškom.

deltaa
24. máj 2017

peniaze za zuby??? 😔 a ked sa vykaka a vycika co dostane? ked sa vysmrka tak tiez?

ikabu
24. máj 2017

@27mata27 ja som davala malovanku, farbicky a 1 euro 🙂

marse
24. máj 2017

1€ za normalny zubok , 2€ za stolicku 😅

vondolina
24. máj 2017

tak nám tiež maminka dávala za zúbok pod vankúš 10 korún. to je podľa mňa také bolestné veď predsa to to dieťa bolí tak nevidím dôvod prečo by sa nemohli dať aj takéto nejaké drobné. moja segra vymyslela, že dáva pod vankúš synovi takú malinkú zubnú pastu čo ma z práce (je zubárka) a nejakú drobnú hračku alebo také niečo

babouka
24. máj 2017

Nie som zástancom, že peniaze by sa malým deťom nemali dávať. Dieťa je dosť inteligentné a od útleho detstva v ňom budujeme finančnú gramotnosť. Peniažky si šetriť, kúpiť si za ne niečo a časom si samé uvedomí, že keď niečo chce, peniažky si dlho odkladal, ale tá vec je drahá, dokáže rozoznať hodnotu ( môj čas, aký mi trvalo našetriť a hodnota chcenej veci ). Praktizovala som to pri dcére a teraz aj pri synovy. Učiť, že peniaze majú hodnotu. Dieťa na začiatku nepozná hodnotu mince, ráta ich na kusy. Dostať 10 medených mincí je pre neho viac ako dostať jednu eurovú mincu. Keď nám vypadol zúbok, vždy som vysypala z peňaženky všetky medeňáky. Má pokladničku a šetrí. Úspešné učenie sa mi vrátilo pri dcére. Je to určite dobrá škola, ako keď bude dospelá, dostane svoju prvú výplatu a za dva dni bude po nej, lebo mám peniaze a idem ich minúť. Pochopí, že musí z nich vyžiť do ďalšej výplaty, ale ak to malé semienko zasadím dnes, kým dospeje, tak vyrastie stabilný kmeň. Netreba si mýliť odmeňovanie detí peniazmi s niečím zlým, čo im kazí charakter. Koľko dospelých ľudí peniaze nemalo a keď ich nejakým spôsobom získali, tak nevedeli čo od dobroty s nimi robiť? Nemali finančnú gramotnosť!

marse
24. máj 2017

@babouka suhlasim, tiez som chcela napisať nieco podobne... cim skor si zacne dieta uvedomovať hodnotu peniazkov a nauci sa setrit tym lepsie...