Cmúľanie prštekov

veronininika
16. júl 2012

Maminky, možno tu už takáto diskusia bola,ale snáď mi poradíte...naša malá 4-mes. bábika si stále pchá pršteky resp. pästičky do úst. Viem, že objavila niečo nové- teda, že má ručičky a dajú sa používať 🙂, ale ona ich má v ústach skoro celý deň. Iba vtedy nie,keď spí alebo papá :D Nič by na tom nebolo,ale niekedy si ich vopchá aj obe naraz do ústočiek a potom ju napína na grckanie. Niekedy jej z toho tak zabehne, že sa začne dusiť slinami. Neustále je zaslintaná. Cumlík mi nechce, iba keď zaspáva. Ja už neviem,čo robiť. Nechať ju tak, že z toho vyrastie alebo jej v tom brániť,aby sa z toho nevyvinul nejaký zlozvyk? Aj vaše detičky to tak robili? Možno sa vám to zdá príliš detinské,ale čo ak raz odbehnem na WC a ona sa mi tými slinami zaduská? ☹ ĎAkujem za rady...

annia
16. júl 2012

Aj môj malý to začal robiť, napchá si pršteky do pusy a cmúľa o dušu.Niekto povie že nedovoliť,iný že z toho vyrastie.Ja keď vidím že ich má v puse, vytiahnem mu ich z pusy, alebo dám do ruky plienku, a najnovšie aj hračku si už vie trošku chytit,tak aj tú.Ale je pravda, že po papaní mu nedovolím,to sa potom dogrcká 🙂

veronininika
autor
16. júl 2012

Ja jej ich tiež stále vyberám z pusy, ale to by som musela pri nej stáť celý deň....S hračkami sa pohrá,ale len chvíľu...aj plienku som jej dávala do ručičiek, tiež len chvíľu vydržala. Cumlík vypľuje na opačný koniec postielky... 😀 Ach jaj... už som jej povedala,že jej ich posolím a pokorením,aby prestala 😀 😀 😀 Ide však aj o to, že keď nás niekto stretne, vždy ju chytá za ručičky a nechcem, aby nachytala nejakú infekciu... U nás doma sú už všetci zvyknutí umývať si ruky, keď idú k malej. No ale, to mám povedať známej,keď ju stretnem niekde na ulici: " Vieš čo, choď si najprv domov umyť ruky! " ?HAHA 😀

slaviq81
16. júl 2012

Moje dievky si obe pchali prsty do pusy, myslim, ze to patri k babatkovskemu obdobiu 😅 Skor ci neskor objavi nieco nove, zaujimavejsie 😉 Nedovolit nema vyznam, len co prsteky vytiahnes z pusy, o sekundu budu spat 😀 V kazdom pripade treba mat drobca stale pod dohladom.

veronininika
autor
16. júl 2012

Ako vidím, nezostáva mi nič iné, len trpezlivosť,že to raz prejde 😅 Ďakujem vám... 😉

dena
16. júl 2012

@veronininika ona je malinka a to babatka robia 😉 len treba dat pozor ked bude trochu starsia 😉 nasa ma 6 rokov a nevieme ju od cmulania palca odnaucit ☹

veronininika
autor
16. júl 2012

dena Ja viem, že bábätká to robia,ale NONSTOP??? A presne toho sa obávam, že ju neodnaučím,alebo že si bude ohrýzať nechty... Vraj sa aj sánka z toho deformuje,podobne ako pri cumlíku 😨

rabiva
16. júl 2012

moje obe deti si cumlali palceky, cumel odmietali a tak som ich ani nasilu nenavykala 😝 ... dcera zacala ako 3M a prestala sama od seba v 8M... syn cumlal od 10t a prestal sam v 11M... nemusela som oducat... Pri synovi som ale viac stresovala kedze mi lakt. poradkyna vravela ze mam slaby tok mliecka, a drobec ma stale potrebu sat, takze som uzivala vsetko mozne aby sa MM upravilo 😎
Neviem ci dojcis alebo nie... Niektore deti proste nie su "cumlikove" 😉

maslenka47
16. júl 2012

@veronininika normalne dieta ;) Nas ma tricko bezne zaslintane az po pupok, do pusy vopcha vsetko, co sa zmesti. Ved len pockaj ked zacne lozit a chodit, pustis ju von mimo kocika a hned bude mat nejaky spak v puse :P Infekcie sa neboj, tie sliny maju okrem ineho dezinfekcny ucinok.

A tiez sa neboj od nej odist (a nechat ju samu) hoci aj na 5-10 minut. Pokial je na mieste, z ktoreho sa nemoze skotulat alebo inak si ublizit. V najhorsom pripade zacne plakat, ale s tym si chvilku poradi a neublizi to. To, ze mas dieta a ze ho mas rada neznamena, ze prestanes jest, pit, spat, chodit na WC, do sprchy, otvarat navstevam dvere, vynasat smeti, ... , len preto, aby si bola pri nom "keby sa nahodou nieco stalo".

veronininika
autor
16. júl 2012

@maslenka47 Asi som strašne úzkostlivá, je to naše prvé bábo 😀 Pri druhom budem rada, že má obe pästičky v ústach a je ticho 😀 😀 😀 Asi by som mala prestať stresovať,lebo máš pravdu, keď začne loziť, bude to ešte horšie 😕 Len keby si počula ten zvuk, keď cmúľa...ako keby 100 rokov nejedla 😀

veronininika
autor
16. júl 2012

@katren ĎAkujem za linky, počítam niečo 🙂 Malá práve zaspala a KONEČNE má ručičky inde a nie v puse. Doteraz ich cmúľala o 106... 😀

vonicka
19. júl 2012

neboj sa, prejde to. kazde dieta to robi, niektore menej, niektore via, ale je to uplny standard. my mame 5.5 mesiaca, prsty v ustach tak 80% bdeleho stavu 🙂 aspon si uz ale tolko necmula palec, takze vidim jasny posun. neries to a vobec sa neboj, ze sa zadusi slinkami. 🙂)) deti si pchaju prsty do ust cely prvy rok aj dlhsie, uvidis, ze o chvilu ta prejde nutkanie to riesit 🙂

zuzikak
27. júl 2012

@veronininika
ahoj, som rada, ze si zalozila tuto temu. Nas drobec ma prave 12 tyzdnov a okrem lavej si teraz objavil aj pravu rucicku a samozrejme je takmer cely den v ustach. Uz ich mava take rozmocene, ze sa bojim, ze si ju aj zje 🙂) Tie zvuky pri cmulani pozname aj my. A samozrejme s cumlikom je to rovnake ako u teba 🙂 Tiez mu ich obcas vytahujeme ale neda sa byt pri nom nonstop. Asi fakt treba len pozor davat na hygienu a nechat ich tak i ked z toho velmi stastna nie som. Co uz. 🙂 Je to jeho ruka 🙂

veronininika
autor
29. júl 2012

@zuzikak Ahoj, ja som sa už s tým cmúľaním zmierila 😀 Hoci minule cmúľala až do pol dvanástej v noci 😀 😀 😀 A niekedy aj zaspí s palčekom v puse,ale to patrí k jej veku. Dúfam ale, že ju to skoro prejde 🙂

zuzikak
30. júl 2012

@veronininika no pekne potiahla 🙂 Hej, dufame vsetky. Pri najhorsom ich to prejde v skolke, kde sa im ine deti budu posmievat do babatiek a to ich mozno inspiruje.

boka79
31. júl 2012

ako pise rabiva, my sme mali pod, prolem, maly zacal ca v 3. mesiaci a snazila som sa mu vzdy ponuknut prsik, a vybrat palcek, on cucal, len ked bol v strese, unaveny, hladny a zvysila som tok mlieka, robil to v ramci dojc. straju a cuduj sa svete je to prec, on si rucky hryze ale necuca. Drzim palce. vtedy som mu na noc davala rukavicky, lebo v noci ho nemozem stale obzerat, ked spim, a cez den som to riesila tak a zaspava so mnou, takze nema sancu.