Cmúľanie palca

sun_shine_2020
22. dec 2023

Ahojte, skoro 3mesacna dieta si po nakojeni cmula palcek. Cumlik odmieta (kupili sme ich asi 10 roznych a nic). Palcek vyberiem z pusy, prilozim na prso a trosku potiahne a drieme dalej. Toto sa opakuje aj 6x za noc. Nemam problem dat prso ale niekedy aj ked ponuknem prso, tak nadalej hlada palcek (nechyti bradavku ale dava si palcek do pusy).
Chapem, ze je este malinke a potrebuje sa casto kojit ale bojim sa, aby si nezvyklo na palcek, bola by som radsej za ten cumlik...
Nejake rady/tipy co s tym? Riesenie je iba ponukat prso dookola, aby si nezvykalo babo na palcek?

lenka.25
22. dec 2023

U nás nepomohlo nič , až keď mala cez rok a pol , som jej stále palček vyťahovala z pusy a upozorňovala ju . Dobre vedela že to nemôže robiť , tak sa vždy schovávala a na tajnasa si ten palcek cmúľala aj tak . Úplne ho mávala premočený , ako keby ho stale mala vo vode ponorený 🫣 . Prestala s tým až keď mala cca 5 rokov . Dovtedy som jej chodila aj v noci 3-4 krát vyťahovať palec z úst

rybka1987
22. dec 2023

@sun_shine_2020 bud rada ze si cmula palcek, ten je vzdy po ruke a nevypadne mu ako cumlik a ze zacne koli tomu plackat 😊

sun_shine_2020
autor
22. dec 2023

@rybka1987 bojim sa toho co pise vyssie @lenka.25 ze to bude robit aj ked bude vacsia🙄

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
22. dec 2023

@rybka1987 od cumla oducis celkom lahko, ale palec bude mat po ruke vzdy, od toho sa velmi tazko oduca. Uz si videla vycmulany palec? To radsej v noci 10x hladat cumel ako riesit taky zlozvyk u predskolaka

mogaa
23. dec 2023

prepáč, ale riešiš hlúposti....dieťa má 3 mesiace

barbora237
23. dec 2023

@sun_shine_2020 To je uplne normalne.😇 Objavuje svoje rucky,to je v ramci vyvinu normalne. Moje obe deti su tiez bez cumlika a obaja si tym presli. Druhorodeni ma teraz 8m a ked sa steklime a rehoce sa naschval si pcha palcek do pusy,samozrejme,ze ho boli uz aj dasno zo zublov a robi to aj vedome. Bud stastna,ze kojis 👌👌 a ponukaj mu prsnik na poziadanie,ostatne chce cas a neries zbytocnosti. 😇🙏