Cmúľanie dudla na fľaške 3-týždňovou dcérou

ema229
7. sep 2022

Zdravím, moja dcéra má 3 týždne a sú dni alebo noci keď aj hodinu ťahá dudel na fľaške ale nechýba vôbec z fľašky. Raz zje 90ml za 17 minút inokedy jej to trvá hodinu a bolo už aj že 2 hodiny. Ale keď príde na ňu 5 minút tak riadne počuť aj cítim ako ťahá fľašku ale nič nechýba a keď jej vyberiem z úst kričí ako o život. Ja už fakt neviem čo s ňou :/ mali ste to niektorá takto?

anavixy
7. sep 2022

Sanie je reflex, ked jej das prst, bude sat prst, ked jej das bradavku, bude sat bradavku. Ani bradavku dieta nesaje len ked pije, strieda sa tzv. nutritivne a nenutritivne sanie. Sanie dieta upokojuje, uspava, unavuje. Ak dierka v cumliku nie je upchata a dieta aj tak saje bez toho, aby realne pilo, daj mu namiesto flase radsej cumel. A ked ma jest a len dudka, pomykaj jej cumlom dnu-von, nech taha poriadne a napapa sa naraz.

ema229
autor
7. sep 2022

@anavixy keď sa takto správa tak dudel nechce. Dudel chce jedine keď zaspáva 🤗

anavixy
7. sep 2022

A ten cumlik isto nie je upchaty? Lebo mojej sa stale upchaval, ja som to zacala cedit cez sitko sice ma ide z toho porazit ale lepsie nez toto co pises, teraz uz sa jeduje ked jej netecie ale zvykla tiez tak donemoty tahat a flasa plna 🥲😄

ema229
autor
7. sep 2022

@anavixy keď otočím fľašku tak jemne kvapká takže nie je upchatá :/

lily_279
7. sep 2022

Takýto istý problém sme mali aj my. Ja som robila chybu v tom, že som mu dávala mlieko keď ešte nebol hladný, resp. si nepýtal. Potom som rozoznala plač kedy bol hladný a kedy len unavený. Lebo keď plakal pretože bol unavený tak sa len "zabával" s fľašku. Teraz papá pekne, lebo mu dávam len keď si vypýta. Neviem či je to aj váš prípad. Ale to je moja skúsenosť ☺️

ema229
autor
7. sep 2022

@lily_279 ona sa napr zobudí s krikom a jediná vec čo ju ukľudní je tá fľaša ale potom má aj stavy keď ju nič neukludní a iba kriči a kriči