Chystáme veci na príchod bábätka

mendynka
1. okt 2020

Ahojte, ako dlho pred pôrodom ste si chystali veci pre bábätko? Myslím oblečenie vypraté a vyžehlené a už nachystané v skrinke. 😁 Prípadne či ste veci len prali a na koľko stupňov alebo aj žehlili? Kedy ste skladali postieľku? Koľko pred termínom ste sa balili do pôrodnice? Atď. ďakujem. ❤️

alexandra2468
1. okt 2020

@mendynka
Urcite odporucam aspon veci do porodnice zbalit skoro, lebo nikdy nevies co sa stane. Ostatne veci sa doma vyriesia, kym budes lezat v nemocnici 😃
Ale to je teoria.
Samozrejme z praxe, hovorim z vlastnej skusenosti, som vsetko robila na poslednu chvilu 😃ale vzdy ma napadlo, ze boze co ak porodim predcasne a nie som ani zbalena 😃 a aj tak som to odkladala.
Takze veci do porodnice som si zbalila mozno 1-2 tyzdne pred porodom, aj to nie na 100%.
Veci pre babatko som mala doma vyprate a vyzehlene tak mesiac dopredu. Rovnako aj postielku a tak.

alexandra2468
1. okt 2020

@mendynka A ano, drzala som sa pravidla “mat vsetko vyzehlene pre babatko”, ale kedze moja nemala nikdy ani novorodenecke akne, ani zapareniny, tak som hned po par tyzdnoch prestala zehlit.

krisbar
1. okt 2020

Ja som teraz 35tt a som si to tento tyzden soravila - oprala, ozehlila. Tasku pobalim asi az cez vikend. Pride mi to este skoro.

lauriema
1. okt 2020

@mendynka Ahoj, ja tak od 30 TT v podstate som už všetko mala nakúpené aj tašku do pôrodnice nachystanu

denden77
1. okt 2020

@mendynka prala, zehlila a balila som v prvy tyzden materskej 😊

minas5
1. okt 2020

@mendynka ja som bola mesiac v neomocnici kvôli skrácovaniu krčka, a ako ma pustutili domov tak som sa už nevybalovala. to bolo cca od 32 týždňa. Bála som sa, že pojdem zase....potom som tam uz len pár vecí hodila a bolo.

ckatka
1. okt 2020

Ahoj. Ja som 27tt.
Skriňu som bola v ikei zobrať predvčerom ale ešte nie je poskladana.
Kočík s fusakom a autosedacku mam už tyzden (kúpa od kamošky), čakáme ešte na nový podvozok ktorý príde tak o mesiac.
Postieľku ešte nemám ale zatiaľ ani nechcem lebo nemáme toľko miesta a čím kratšie o ňu budeme zakopavat tým lepšie. Idem objednať hniezdo radšej.
Co sa týka oblecenia...ja nezehlim nič.
Mam kúpené po dva tri kusy z veľkosti 50 a 56 (bodycko a dupačky a čiapka) a tri látkové plienky už oprate, a predpokladám že do termínu sa mi ešte dosť veci nakopi, nakoľko 4 kamosky rodili teraz ju -september a deti im zrovna z 50/56 do Vianoc vyrastú.

Cez víkend chcem skriňu poskladať a ako sa.mi budú veci hromadit tak nech ich mam kam dávať

mariska1989
1. okt 2020

V 28 tt som už oprala , ožehlila, pekne v komode poukladané postieľka už tiež bola zložená a do pôrodnice som bola komplet zabalená už 31tt s tým že do kabelky hodím telefón .nabíjačka ...

mendynka
autor
1. okt 2020

@mariska1989 Ja som tiez 28tt akurát a včera som si poprala a dnes pozehlim, ale pýtam sa pre istotu či to nieje skoro,lebo muž sa divím, že to je skoro. 🤷 Ale tak nie všetky veci mám,ešte vyše polovička bude na pranie a tiež si to chcem podľa veľkosti poskladať do komody. 😊

malebiele
1. okt 2020

@mendynka nie je skoro podla mna, ja som veci pre babatko prala tak mozno 3 tyzdne dozadu (teraz som v 32tt), mala som vtedy tyzden dovolenku a bolo aj pekne pocasie tak vsetko pekne vyschlo rychlo vonku 🙂 tasku do porodnice som zacala riesit asi pred tyzdnom, urobila som si zoznam co mi bude asi treba a postupne si nakupujem veci a balim, termin mam koncom novembra 🙂 postielku bude skladat muz asi az ked pojdem do porodnice, aby nam zbytocne nezavadzala teraz a nesadal na nu prach 😀

mariska1989
1. okt 2020

@mendynka určite nieje skoro . Aj normálne tehu sa môže zvrtnúť a malé sa vypýta skôr .treba byť pripravený. Hlavne tie najmenšie čísla ako je 52/56 veľkosť

tatiana_84
1. okt 2020

@mendynka s prvym synom som nemala nic pobalene, ako tak som mala pokupene a odlozene v skrini. V tom case sme este aj stahovali veci do noveho bytu v inom meste, tam sme 4 dni pred porodom len spalnu poskladali. Rano odtiekla voda na zaciatku 38tt a balila som. Do nemocnice som to mala naskok. Ked som nieco potrebovala, vzdy sa niekto nasiel co doniesol. Potom muz vsetko urobil, doviezol kocik, postielku, vsetko do postielky, nakupil, upratal s rodinou v novom byte a hned s krpcom po tyzdni v nemocnici sme sli do noveho, kde som postupne potom vybalovala z krabic.
Teraz som v 31tt a uz nenechavam nic na muza, lebo sa bude musiet starat o starsieho a kedze som uz vo vedlajsom meste aj rodit budem tu, tak sa nespolieham, ze navstevy budu kazdy den. Vecicky uz finishujem so zehlenim, plienky nakupene, uz len dat dokopy kocik, postielku a zabalit tasky. A ked zacne materska, uz budem len hackovat a oddychovat🙂 nie sa stresovat ze nemam nic pripravene.
Takze myslim ze zavisi od celkovej situacie-ci ma kto upratat, doniest veci a tak.

bizubcek
1. okt 2020

@mendynka aj ja si myslím, že radšej skôr ako potom stresovať. 😁 Pri prvej dcére som nastúpila na MD 6 týždňov pred pôrodom. Keďže boli akurát prázdniny, všetko som prala a žehlila, aj tašku som balila a užívala si ešte drobné nákupy. Postieľku sme zložili pár dní pred termínom. Kočiar sme objednali oveľa skôr. 😜 Teraz pri druhom tehu sa situácia trošku zmenila. Keďže mi hrozila hospitalizácia, tašku mám zbalenú už mesiac (teraz 31 tt). Postupne VŠETKY veci periem a žehlím. 😊 Dievčatá, prajem nám všetkým ešte pokojné tehulkovanie, rýchly pôrod a zdravé detičky! 😘❤️

renatka1985
1. okt 2020

pri prvom teho v 30tt bola taska zbalena a veci som zacala prat a chystat ako som nastupila na MD. Teraz to urobim rovnako, bola som v klude a pripravena.

erikak123
1. okt 2020

ja som si začala veci prať a žehliť keď som nastúpila na MD a týždeň pred pôrodom sme s mužom nachystali postieľku zabalená som bola 2 týždne pred termínom pôrodu keďže som sa bála či to nepríde skôr

katulka1992
1. okt 2020

prala a odkladala som priebežne...žehlila som do cca 6 mesiacov...postieľku manžel poskladal pokým som bola v nemocnici...ja som po príchode domov už len obliekla perinu natiahla plachtu a uložili sme tam malú...pobalená som bola mesiac pred termín...

ivka21
3. okt 2020

V 30 týždni som už mala pobalene veci do pôrodnice. Veci som kupovala priebežne a prala som na 30 s detským gélom na pranie prezehlila, zehlila som prvý mesiac. Potom už nie. Je dobré mať všetko nachystané lebo keď prídeš z pôrodnice tak na to nebudeš mať čas. A hlavne mamička chce mať všetko tip top