Chôdza 19 mesačného syna

5. feb 2022

Ahojte, môj 19 mesačný syn stále nevie chodiť sám. Už som z neho zúfalá. Pekne sa postaví, urobí pár krokov a zrazu ide voľným pádom. Takto to už ide asi 2 mesiace. Najhoršie sú tie úrazy, napriek tomu,že pri ňom stojím, v sekunde je hneď zle 😞 Čo mám robiť ?

pribinak
5. feb 2022

Nechodite k fyzioterapeutovi? Treba skontrolovať svalovy tonus

autor
5. feb 2022

@pribinak ďakujem za radu, vyskúšam

autor
5. feb 2022

@pribinak ešte ma napadlo, potrebujem na to odporúčanie od pediatra?

pribinak
5. feb 2022

K súkromníkovi nie. Do štátneho zariadenia áno.

pribinak
5. feb 2022

Úprimne? Sa čudujem že vás pediatrička sama neposlala k fyzioterapeutovi

melonik7
5. feb 2022

Treba ist k pediatrovi..ten vas posle k neurologovi, fyzioter.a pod. Nie je cas to odkladat

mamina0078
5. feb 2022

Urcite fyzioterapeut a podla mna nebolo by od veci skocit v prvom rade za neurologom..

andreatytler
6. feb 2022

Tiez mu dajte skontolovat zrak a ci ma problemy s rovnovahou. Odporucam osteopatiu. Je to forma fyzioterapie, ale riesi vsetko od svaloveho tonusu, cez rovnovahu a aj zrak.
Ako pada? Ak pada dopredu, mal by sa naucit dat pred seba ruky a padnut na kolena a ruky. Ked pada dozadu, tak by sa mal zase posadit. Kup take penove svorce a nechaj ho na nich trenovat pady. Vobec ho neratuj a ani nepomahaj, aby sa nespoliehal na teba ale zacal sa sam ratovat. Osteopat ho nauci aj padat ak mu to nepojde.

autor
6. feb 2022

@andreatytler
@mamina0078
@melonik7 ďakujem za rady

enoula
6. feb 2022

Urcite fyzio, norma je 18m. Neviem odkiaľ ste, v Trnave je Fyziomama, ma super aj videa na fb
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=307...

ailiba
6. feb 2022

Keď takto chodí v 19 mesiacoch určite treba ísť k fyzioterapiutovi, možno aj ortopédovi, alebo neurológovi. Pediater dá doporučenou.