Chodíte s deťmi von v týchto mrazoch?

fialkaa
3. feb 2012

Zaujímalo by ma, či chodíte s deťmi von, aj keď je mínus 10 ako dnes. Myslím deti, koré už chodia, nie sú v kočíku. Ak áno, ako dlho ste vonku? Ja rozmýšľam, že pôjdem až popoludní, vtedy býva "teplejšie".

severankasr
3. feb 2012

ano, každý deň, kedze ani toľko čo píšeš u nás nie je, chodíme vonku až ked je - 15 stupňov na 1 hodinku, vydržíme. najteplejšie je u nás okolo 13:00 hod, potom to opať klesá až do - 30 stupňov, človek si nevyberie.

monni
3. feb 2012

my chodime kazdy den von, poobede sme asi hodinku na ihrisku, behaju a detom to vobec nevadi, neviem ich dostat domov 🙂 .

dugyna
3. feb 2012

jasne ze chodim, u nas bolo vcera -13 a boli sme asi 1,5hodinky vonku, chvilu mala sedela v bugine a chvilu sme chodili...treba. chodime aj doobeda aj poobede.

luy
3. feb 2012

Nad -15 nie nechodim,mala je z toho na nervy,nepáči sa jej zima celkovo 😎 je letný typ

malinovka333
3. feb 2012

chodim aspom na pol hodinu hodinu,maly je teplo obleceny,ma hrubu deku tak mu zimka nie je,a je este v hlbokom kociku tak mu nefuka.troska ho moze vystipat 😀

martinkatinka
3. feb 2012

My už nechodíme, boli sme prvý deň, dala som mu aj krémik, ale nepomohlo a omrzol trošku,... a chytil soplíky, tak sme radšej doma.. trocha viac ho poobliekam a pobehá po chladnejšej chodbe....

pancake
3. feb 2012

nie

aninenka
3. feb 2012

ahojte my chodime,na nejaku tu hodinku, aby bol na cerstvo vzduchu...mame fusak a v nom este dve deky a plus je v overali..no ako v takim skafandri je ani hybat sa riande nemoze....ale zatial sme ok..pokila je jemu teplo tak je to fajn...uz aby tie zimy skoncili :/

adula3334
3. feb 2012

my chodime kazdy den,aj na dve hodinky na prechadzku...zima nevadi ani malemu ani mne... pevne verim,ze keby zostaneme par dni doma,potom ho raz ofukne a zostane chory

sisac
3. feb 2012

teraz už nie.Naposledy sme boli ked bolo -8 ale svietilo slniečko,tak sa dalo.

danilienka
3. feb 2012

zalezi na tom ake mas male dieta...novorodenec moze do -5 a trodsku vacsie dieta akolo 3-6 mes. moze do -10 a vacsia aj vo vacsej zime samozrejme cez obed ked je najteplejsie a svieti aj slniecko a NEFUKA studeny vietor...

lucka1987
3. feb 2012

vcera som nebola lebo bola ozaj zima riadna.. ale predvcerom a dni predtym som sla na 20 min doobeda do obchodu a 20 min poobede na postu... maleho saom nababusila a urobila take zavetrie ze si dovnutra kocara pekne nedychal a bolo tam teplucko

adri2211
3. feb 2012

ano chodime kazdy den, u nas je zataial max -10. ani si neviem predstavit,ze by sme cele dni sedeli doma.

li_la
3. feb 2012

Len keď MUSÍM. Inak ani mne sa nechce do toho mrazu...

blanch12
3. feb 2012

...hmmm nie je problem poobliekat tie nase zazraky tak, aby im bolo teplucko, ale stale sa mi zda, ze dychanie toho ladoveho vzduchu nie je pre nich dobre...aspon pre tie malinke...

mirka00
3. feb 2012

ja som chodila za každého počasia,ale toto je už moc.včera som si musela nakúpit ale bola to bleskovka a hned domov.mám strach,že mu omrzne tvárička,na takej detskej pokožke to je raz dva.a včera aj hnusný vietor fukal.je to otras táto zima,lebo my spíme najlepšie vonku.a chýbajú nám prechádzky!

babulka123
3. feb 2012

aj my chodime.. aj doobeda aj poobede.. mrzne, snezi, prsi, svieti slnko to je jedno .. vzdy sa obleceme tak aby nam bolo dobre a min na 1.5 - 2 hod von.. tereaz sme sa vratili z lyzovacky kde bolo cely den -15 a malej sa nechcelo ist dnu .. bolo super.. nam to nevadi a byt s nou cely den doma tak to by dopadlo zle.. je velmi akcne a ak sa aspon troska nevybeha tak to je s nou na nevydrzanie..

kilian
3. feb 2012

u nas je -20 stupnou posledne dni a bohuzial sa nevyhnem tomu neist von ,pretoze musim deti zobrat do skoly,do skolky,ist pre ne okolo obeda.takze najmensia musi byt odolna,lebo nic ine nam nezostava.....

karinnka
3. feb 2012

Urcite v tychto mrazoch to nie je ktovie co,nemusim si dokazovat,ze som uzastna,ze ideme von ked je -15,naco je to dobre?Pod minus desat ano,ale to nemusim absolvovat dlhe prechadzky.......Nemam rada extremy,ani ja tak naco ich praktizovat na dietati? 😉

olifcek
3. feb 2012

ano.

januschka10
3. feb 2012

Ano, chodim s malym von aj ked je velmi zima. Akurat ho nenecham behat,aby sa nenahltal studeneho vzduchu. Maval casto zapal stredneho ucha,ale vyhli sme sa nastastie paracenteze a teraz fuka nosom taky balonik a precvicuje si eustachovu trubicu. Je alergik, takze na cerstvom a studenom vzduchu sa mu dobre dycha. Aj usny lekar povedal,ze zimne sporty su najlepsie a vraj aj ked je velka zima tak sa ma ist s detmi von, staci sa lepsie obliect. Davide v zime chodi aj na bicykli, samozrejme ked je slnecno a musi byt tak aspon 8 stupnov. Ked je pod nulou tak len na prechadzky.

m.i.r.i
3. feb 2012

uz nie..naposledy sme boli asi pri -8 a aj napriek hrubej vrstve kremu sme boli neskutocne vystipani..malemu sa ani vonku nepacilo..nemoze sa hybat poriadne, vsade lad, rukami nic nemoze chytit, lebo ma hrube rukavice..inak by mu ruky omrzli..tak aj ked my sme typy co sme vonku stale, v lete cely den, kedze byvame na dedine..uz ked je pod -10 nejdeme...ak je -5 a este sa da aspon chodit, tak na pol hodinku-hodinku ano..inak sa tam len nervacime..vetrame vela doma a drzime chladnejsie dnu..maly nie je zvyknuty na prehriate izby a je pomerne otuzily..ale tieto mrazy vnimam ako 35st v lete, ked pali slnko..vtedy ho tiez vonku netaham..

bubelko
3. feb 2012

ako kedy. pred dvoma tyzdnami sme boli na horach, tiez tam bola velka zima (-12/-9) musela som malemu kupit nove rukavice a topanky, lebo mu bolo zima. vydrzali sme tak 2 hodinky a isli sme na izbu. dnes vybehli na terasu odhrabavat sneh - asi na hodinku. takze tu doma to riesim tak, ze ked chcu ist von, tak ideme, ked nie, tak nejdeme 😉

ichbinich
3. feb 2012

Ano, sme vonku, ma 26 mesiacov. V jasliach chodia vonku doobedu, ked pre neho poobede pridem, ideme este kus pesi. Minule sme sice sli busom, ale potom sa chcel este u nas na sidlisku hojdat. Tak som ho hojdala 😉
Tu mame cez den -5 az -10. Cez vikend ma byt este vacsia zima, neviem, ci pojdeme extra von alebo iba kusok do obchodu na nakup. Ale minimalne 15 minut sme urcite kazdy den vonku, kym prideme z jasli jeho tempom k zastavke autobusu (co su pre dospeleho 3-4 minuty 😉 ). Ked ideme 15-minutovu streku peso, tak nam to trva aj hodinu az hodinu a pol 😝 To ja uz som premrznuta 😉 Ale musime pozriet kacky, okomentovat kazdeho psa, pochodit po vsetkych murikoch, pozbierat listy, skontrolovat odrazky na milnikoch,... 😀
Furt sa hybe, takze zima mu nie je. Ked sme uz ale boli dlhsie vonku, tak sam hovoril, ze brr a ze mame ist domov. Ale to sme boli 100m od domu 😀

lady511
3. feb 2012

ano aj mi chodíme a to ma mala 3 meciace samozrejme na takích 15 min..riadne nababušit...a pediater mi doporučil davat niečo cez tvaričku ked mrzne napr plinku...len aby mohla dychat..len tak mi zaspí 😉

tina_22
3. feb 2012

Tak u nás je práve teraz nejaých -20, a to už je pokročilá hodina, mrzne dych, nos, proste všetko, takže sme radšej domka v teple. Ale keď povolí na -15-16, tak sa na chvíľu ideme vymraziť. Ale naozaj len chvíľu. A tak z rána bolo veru - 29, tak to len rýchlo do auta a šup potom do tepla.
😉

sasikas
3. feb 2012

ano chodime...doobeda aj poobede aspon na hodinku....pokial nefuka neaky silny vietor samozrejme.... 😉

hoogy
3. feb 2012

ja som dnes nesla u nas je -10 a velmi fuka. keby nefukalo tak by som asi sla. vcera sme boli. tak asi na 45 minut . keby som mala dieta do roka tak by som veru nesla.

pimpulienka
3. feb 2012

my chodime až poobede na cca +- hodinu približne. Malinka bola teplučko oblečena ja som už sice odmrzala, ale ona by ešte aj dlhšie ostala..😉

sisa1826
3. feb 2012

no pokial nefúka taký severák ako včera tak áno...dnes sme približne hodinku boli vonku