Chodíte s deťmi von, keď sú choré?

28. sep 2023

Ahojte, deti 6rokov a 8 mesiacov, boli choré. Doma sme už týždeň . Teploty už nemajú 5 dní, ale stále kašlú a majú sople. Môžem ich už vziať vonku na prechádzku? Potrebujem už aj nakúpiť a im doma už tiež dobre švitorí .

vani190493
28. sep 2023

Ja chodím vždy, pokiaľ nie sú teploty a samozrejme ATB, tak chodím. 😉 Slniečko a čerstvý vzduch len prospeje.

mima172
28. sep 2023

Keď nie je teplota tak áno, choďte, no mimo ihriská a miesta, kde sú iné detičky. Ja to vždy tak robím. Keď nie je teplota, tak by sme sa doma asi zbláznili, moja má vtedy mega energiu a udržať ju doma je nemôžné. Je dosť ťažké aj udržať ju vonku mimo ihrísk, no nemá na výber, proste sa ideme prejsť.

martul
28. sep 2023

pokiaľ nemajú teploty samozrejme chodíme von. Jasné, že nejdeme kašlať a kýchať na detské ihrisko, ale na prechádzky chodíme.

autor
28. sep 2023

@mima172
@martul na ihriská určite nie, ak tak len na naše súkromné za bytovkou, to využívame len my, ja si chcem ísť hlavne nákup vyzdvihnúť lebo už nemáme ani čo jesť 😁

mima172
28. sep 2023

Určite choďte 🙂 Dnes má byť pekne, určite nebude pobyt vonku na škodu ☺️

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebrambora
28. sep 2023

Jasne. Kym nie su nevladne ano.

anjelicek26
28. sep 2023

Bez teploty v pohode, aspon sa prejst, ale nebehat, proste na cerstvy vzduch.. kasel sa doliecuje strasne dlho, tolko sa doma byt aj tak neda...

siska53
28. sep 2023

Nakup si vies objednat napr.ja cez edeliu a pod. Ale von chodte, ako pisu, mimo inych deti.

autor
28. sep 2023

@denisah6 no už vidím toho nemca ako sa trepe po vonku vo víchrici 😂 alebo teba s deťmi v búrke kde ti blesky popred nos šľahajú. Zas treba mať aj kus zdravého rozumu , nie ? Pršiplášť ťa pred krúpami neochráni...

@siska53 tu takéto veci nefungujú, sme dedina pánu Bohu za chrbtom, ani Tesco sem nevozí.

maryetta
28. sep 2023

Ak vladzu tak istotne. Niekdy hlavne tie prve dni choroby su take ze ani deti nevladzu tak zase na silu ich tahat nebudem.

patka06
28. sep 2023

Ak nemajú teploty treba ísť vo hneď /nie držať doma/ na prechádzkiu aby sa im lepšie dýchalo, nádcha aj kašeľ oveľa rýchlejšie prejdú

thoughtfulweirdo
28. sep 2023

Áno. Vonku sa im oveľa lepšie pouvoľňujú dutiny, vysmrkaju vždy toľko, čo za celý deň doma nie 😁

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deedol
28. sep 2023

ako pisu baby vyssie, mam to potvrdene aj pediatrickou - ked uz nie su teploty, mozu sa ist prejst (nie sa divocit🙂).

nikpa
28. sep 2023

Týždeň ste doma a teploty už nemajú 5 dní? No ďakujem pekne. A prečo ich toľko držís doma? Veď je krásne počasie, teplo a slnko lieči. Kašeľ a sople môžu mať až do apríla, to nie je dôvod, nechodit na prechádzku. Ak nemajú teplotu tak kľudne môžete ísť von.

autor
28. sep 2023

@denisah6 nie je to samostatná kategória. Keď za každého počasia tak za každého 🙂 . Ja som sa tu na počasie vôbec nepýtala, ale pobavil ma ten komentár, že aj keby traktory padali , ale zrazu sú krúpy a búrka samostatná kategória.

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renka30
28. sep 2023

Určite choďte von, je krásne priam letné počasie, deckám čerstvý vzduch len prospeje, kašeľ môže doznievať ešte pár týždňov.

autor
28. sep 2023

@denisah6 a čo teba zaujíma či tu je celý deň búrka? Keď ty ideš von ZA KAŽDÉHO počasia. . Ja poukazujem na to, že preháňaš , ak neženieš deti von za búrky ( čo dúfam neženieš) tak to nie je za každého počasia.

vahcaac
28. sep 2023

Myslela to asi obrazne 🙂 Asi je každému nad slnko jasné, že nejde s nimi von keď je vonku orkán. Inak ja žijem v Nórsku a tiez musím povedať, že som von nútená ísť niekedy za fakt hrozných podmienok, inak by sme von ani nechodili. Tu prší a fúka často 😂 Ale tak keby som žila na SK a vedela by som, že poobede má byť krajšie, tak počkám. Tu bohužiaľ neni načo čakať 😂😂😂

Nikdy nechodím ale von keď je hmla. To pochopia možno matky, ktorých deti mali laryngitídu😀

autor
28. sep 2023

@nikpa lebo sme mali kovid, mne bolo zle do včera. Kašeľ majú ešte hnusný, to keby niekto vonku počul tak má snáď prebodne pohľadom.

autor
28. sep 2023

@vahcaac tiež sme boli 5 rokov v Nórsku 😀 tam je to hrôza s tým počasím, ale tak keď sa tam človek sťahuje, musí s tým rátať. Môj manžel odtiaľ pochádza, ale teraz je pohodlný a veru počká si na krajšie počasie ak môže 😂

samimami777
28. sep 2023

Ak niesú teploty/ATB/zelené sople alebo sa vyslovene nedrhnú kašľom tak áno , na normálny čas zo začiatku nech sa nespotia a nezadychaju príliš , za dobrého počasia a samozrejme ďaleko od druhých detí. Nemáte dom ? Mohli ste každý deň na záhrade byť, teraz je pekné

vahcaac
28. sep 2023

Mne sa tu žije dobre 🙂 zvykla som si tu už 🙂 ale teda aj tak sa vraciame domov

zorkahorka
28. sep 2023

Samozrejmw, ze chodime..a vonku je suprovo, bol by hriech sediet doma. Slniecko pomoze. Len nech sa nenahanaju, aby a neupachtli