Chlapi a bábätka

ivkav5
23. apr 2023

Ahojte dievcata,

mam staleho partnera 6 rokov (ja 27r, on 29r), dalsi rok mame svadbu, vztah skvely, samozrejme sem tam nejake mensie nezhody asi ako kazdy😆 Chceli by sme uz ale rodinu, teda takto….planujeme rodinu, no mne to pride, ze chcem ja viac ako on. Neviem preco, pretoze ked sa o tom rozpravame stale mi opakuje, ze je uz pripraveny na dieta, aj ked ja by som chcela pockat s dietatkom uz az po svadbe, lebo ved mame uz aj termin na buduci rok a viac veci zariadenych okolo toho….no aj napriek tomu, ze mi hovori, ako sa tesi na dietatko a aky je uz pripraveny, mam pocit, ze o tom viac hovorim ja a ze som ja skor ten iniciator tejto debaty. On sam o tom velmi hovorit nezacne. Ako ste to mali vy? Je to pri chlapoch normalne? Alebo sa mam obavat? ☹️ Chcela by som pocut od tych, ktore uz mate deticky, ze ako ste to mali vy. Je to u chlapov bezne, ze sa o tychto veciach chcu rozpravat menej ako zeny? Neviem ci si to len namyslam, ale ja som celkom citlivy clovek a potrebovala by som to od neho castejsie pocut, ze by chcel rodinu, dietatko a tak….ja sa casto roztapam nad babatkami na internete, ked mu to aj ukazem, tak sa tiez rozplyva so mnou, ale sam od seba nikdy nezacina hovorit o tom, ze ake su deticky cute alebo ako by chcel a podobne….verim, ze ma chapete a nemyslite si, si ze mi sibe 😆

Dakujem vopred za nazor 🙂

lindusss2016
23. apr 2023

@ivkav5 ved svadbu mate naplanovanu, ty chces dieta az po svadbe, tak celkom nerozumiem, o com sa chces este rozpravat. Ved to mste vydiskutovane 🤷

ivkav5
autor
23. apr 2023

@lindusss2016 ale ano….no casto ma chyti taka tuzba po babatku, ze by som sa o tom chcela bavit, no on sa nejako nechyta….neviem, ci to je tym, ze to berie ako hotovu vec alebo to je proste u chlapov takto….hovorim, teraz si pripadam ako hlupanaa, ked to sem pisem😆

dzulli1980
23. apr 2023

Mne by skôr prišlo divné, keby mi muž pri každej príležitosti plakal do rukáva, aké sú detičky "cute" ... normálne sme si s mužom ujasnili, či chceme dieťa, či nechceme, či do toho ideme naplno, či nie, či sa dokážeme postarať ... to je celé ... žiadne ňu, ňu, ňu okolo toho nebolo ... skús kúsok prehodnotiť tento svoj, za mňa, ružový, naivný pohľad na rodinu/materstvo ... muži rozmýšľajú úplne inak ako ženy ... a ver, že nad dupačkami neplačú.
@ivkav5

lindusss2016
23. apr 2023

@ivkav5 tak podla mna z toho vyplyva, ze nie je ziadny snilek, ale realista 😃 bez srandy. Rozumiem, ze ty sa na to tesis a mas potrebu riesit veci okolo toho, ale to su temy pre baby. Porozpravaj sa o tom s kamoskou a s nim si daj pivo 😃

anjelicek26
23. apr 2023

@lindusss2016 suhlasim... dievca beru ta hormony, ved uz pockaj... idete dobrym smerom, ta svadba je mat lepsie pred narodenim dietatka, nebrat sa s mini na rukach, kojit pomedzi to ci byt vysoko tehotna, fakt nie... my sme sa brali ked mal syn 10 mesiacov... A nie si hlupa, tuzbu mat dieta sa "vypnut" neda... ale da sa na to pripravit... zacat sa zdravo stravovat, prejst si vsetky preventivky, zlepsit kondicku, proste robi vsetko sama pre seba, nech si v uplnej pohode... minimum muzov sa rozplava, ze nunu male babatko...beru to realisticky - moja zena bude unavena, naladova, budem dlho bez sexu, tomu dietatu pojdu zuby, koliky, boh vie co este a ja nebudem spat cele mesiace... a zena ma posunie na druhe miesto a to prve uz bude len a len dieta... nic pekneho od pohladu, ale oni to pochopia, ked to male budu mat na rukach... ale dopredu sa rozplyvat urcite maloktory...

ivkav5
autor
23. apr 2023

Dievcata vy ste ma tak prefackali, ze toto som potrebovala 🤣
@dzulli1980 dakujem fakt za nazor, myslim, ze toto som potrebovala pocut 🙏❤️ fakt…..pozriet sa na to trocha realisticky a pocut, ze je to vsetko tak, ako ma..

@lindusss2016 dakujem krasne, mas pravdu 🙏 potrebovala som vediet, ako to maju aj ine baby a presne toto je ten nazor, ktory mi asi trocha otvori oci🙏😁

ivkav5
autor
23. apr 2023

@anjelicek26 dakujem velmi pekne za komentar….mas pravdu, toto som potrebovala fakt pocut od viacerych bab, aby som trochu otvorila oci 😁 dakujem dievcata…

Na svadbu sa velmi tesim, do manzelstva este viac, tak verim, ze nam vsetko vyjde tak, ako planujeme ❤️ Dakujem vam a vsetkym vam prajem len to dobre 🙂

lindusss2016
23. apr 2023

@ivkav5 a inak, lrn taka poznamka na okraj. Nie je to sice pravidlo, ale mnohokrat to tak je: zena miluje babatko od prveho dna pocatia, muz si k nemu buduje vztah postupne. Niektori to stihnu do porodu, inym to trva ovela dlhsie 😂 mnoho chlapov zacne byt takym otcom az vtedy, ked dieta zacne aktivne reagovat. Nie ze by ich dovtedy nelubili, ale nevedia, co s nimi robit 🤷

ivkav5
autor
23. apr 2023

@lindusss2016 to si viem predstavit 😃😃😃 dakujem za pripravu na to cele. Myslim, ze chlapi su naozaj uplne stavani na pripravu, ale aj na rodicovstvo samotne, no aj tak urcite vedia byt milujucimi rodicmi 😊 presne ako pises…

anjelicek26
23. apr 2023

@ivkav5 Ono to inak nevadi,ze to vnimaju inak.Ja som rada,ze v celkom tom hormonalnom chaose v tehu a po porode mal on vzdy racionalne zmyslanie,pevne nervy a mohla som sa na neho absolutne spolahnut a venovat sa len mini...je to fajn,ze sa muz/zena proste doplnaju...

lauriik
23. apr 2023

A co sa vies s nim o tom tolko rozpravat?
My sme si len povedali, ze teraz uz teda ano, ideme do toho naplno. A akoze ano obcas som sa JA rozplyvala nad nejakymi vecami ohladne babatiek ale moj muz fakt mozno len ked sme nejake babo male videli.
Pre tych chlapov je to podla mna take neuchopitelne. Chlapi su skor prakticky. Riesia veci typu ake rodinne auto, ci sa kocar zmesti do kufru, autosedacka, postielka a podobne 😁

marca12
24. apr 2023

@ivkav5 aj u zien je to takto. Ako neviem co mas okolo fantazirovat a viest siahodlhe debaty. Chcem a hotovo. Nie som typ cloveka,ktory sa rozplyva a vedie hodinove debaty o nicom. Uprimne, chlapec ma bozsku trpezlivost,ked mu tymto pilis usi a tyras ho takymito recami.

svetlonos
24. apr 2023

@ivkav5
tak ja som zena, na dieta som sa tesila a tesim sa aj teraz 2hy x. Ale taketo teatralne sceny okolo toho narobi moja mama a mna z toho ide slak trafit. Byt tvojim chlapom, bolia ma oci z toho krutenia uz a som na prasky.
On sa s tebou dokonca rozplyva a ty riesis, ze by mal on stale básnit o babetku a zacinat temy.
Ako ti uz baby napisali, dole z ruzoveho oblacika. Ked budes tehotna, kludne sa tes, bud šťastná, nech mas super zehotenstvo a kopu radistivs drobcom.
Len to tak neprezivaj. My sme tiez pocas snazenia sa obcas prehodili ake asi bude male. Ake oci vlasy a podobne blbostky. Ale takto dopredu stale chciet od muza aby to zdielal rovnako ako ty, no nazdar.
A aby si si nemyslela, kedysi som velmi tizila po babetku, dokocavsom obcas neodolala a kupila mini oblecenie - do buducna 😁 Rozdala som kamoskam. Rodila som az o 10 rokov neskov... Takze chaoem tvoje nadsenie, len to necakaj od muza. Nie je za to horsi 🙂 Ved keby mal mat ruzove predstavy o rodicovstve a vonavom babetku, realita by ho prefackala omnoho tvrdsie.
Deti su uzasny dar, je to neopisatelna laska ale aj narocne obdobie. Vam tiez prajem dietatko pre zaciatocnikov a nech vsetko dobre zvladnete 🙂

vilma7
24. apr 2023

Báb sa o Tom s kamoškami a nechaj chlapa na pokoji. Ešte som nestretla v živote chlapa, čo by sa rozplýval nad obrázkami z netu alebo deťmi z rodiny.
Chlapi sa bavia o faktoch.
Môj sa ma opýtal, chceš v živote deti? A to bolo všetko.
A ver, že svoje miluje nadovšetko.

nevenka
24. apr 2023

My sme spolu 20 rokov, z toho skoro 11 manzelia. O detoch sme sa nikdy nebavili dlhe hodiny, ze su "nu, nu, nu". Ja som sa nad cudzimi babatkami nerozplyvala, a uz duplom nie on. Vzali sme sa a povedali sme si, ze uz si nejdeme davat pozor a uvidime. Zili sme si normalny manzelsky zivot. Ja osobne by som nechcela riesit svadbu tehotna, a to som mala prakticky bezproblemove tehotenstva. Ani s dietatom na rukach. Deti su zlate, ale vsetky sme mali narocne. Nad cudzimi sa neviem rozplyvat dodnes a svoje mam 4 a z tych som na makko, rovnako aj moj muz. Nie sme tie typy, ani jeden, co by sme sa rozplyvali nad babatkami alebo si ich vyhladavali na nete. Ty sa asi bojis toho, ze ked toto nerobi, ci tie deti ozaj chce. Ale skor sa zameraj na ine kvality, napriklad, ako reaguje na zatazove situacie, zmeny planov, ked si chora, co robi, ci sa vie postarat. Navarit, doniest caj, napriklad. Moj muz je spachtos a veru, ked bolo zle, vyletel z postele ako raketa, ked bolo treba. Nevadi mu s nami ostat doma, vie navarit, oprat, postara sa o vsetko a nesomre. So zenami lomcuju caato hormony, chlap musi byt ten racionalny. Mne toto velmi pomaha. Ked sme sa brali, mala som 29, on 27, prve dieta sme mali o cca rok na to. Z rockera a motorkara je skvely ocko uz 4 deti...😊. Nikdy by to o sebe nepovedal, ani ja. Prislo to casom a s tym, ako do nasho zivota prichadzali deti. Ja som si presla aj poporodnou depresiou, potom hypertyreozou, pri poslednych 2 tehotenstvach ku koncu preeklampsia, muz sa komplet staral o deti, umyval okna pred Vianocami, zmyval, vysaval, riad umyval, chystal salat, jedlo. Jedine kolace som napiekla vopred a tesne pred, napriklad s tymi starsimi, plnil keksiky. Vsimaj si teda ine kvality a temu dietata nechaj az po svadbe.

nevenka
24. apr 2023

A ano, ked sme sa dozvedeli, ze cakame stvrte, tak si teda povedal, ze okaaa, tema vacsie auto je znova tu a do tyzdna sme mali nove 7 miestne auto 😅🤣. Prosto, aby sme sa vsetci zmestili. Kompletne sa postara o tie prakticke veci. Aj teraz, chystame sa na svadbu sesternici a ukazujem mu oblecko, ze ake zlate a on ze ahaaa, dobre. A ked obcas triedi fotky, tak mi ukaze, aki boliti starsi zlati, ze nu nuuuu, akoro aom zabudol. A pritom je to chlap, co miluje svoju rodinu, deti, ale nie je mojkaci typ,...🙂. Ja mam skor pocit, ze chlapi, co rozpravaju krasne ody na babatka, materstvo, v konecnom dosledku si len chcu priputat tymto zenu a ked ju uz maju "v hrsti", tak skutek utek. Rovnako, ako ked do chuani ospevuju, aka si krasna a neviem co a ked zenu ulovia, tak z lasky neostane nic. Len sladke reci a ciny nikde. Tes sa, ze mas normalneho chlapa do zivota.

tiezjedna
24. apr 2023

@ivkav5 nepoznám chlapa, ktorý by sám od seba plamenne nadhadzoval debatu o deťoch, takže buď v klidu😉 Nerieš to tak, čo má byť, to bude, máte život nasmerovaný, tak si ho užívaj a nekaz si svadobné prípravy premýšľaním o somarinách. Mužov vzťah k deťom rozhodne nestojí na tom, ako rozpráva alebo nerozpráva o ich plánovaní😉

floki1994
24. apr 2023

@ivkav5 tak u nas to bolo tak ze manzel hned po svadbe prisiel s tym ze babatko a ja som este chcela pockat pol roka nech si jeden druheho este uzijeme, vycestujeme a tak...ako nahle som otehotnela som viac o tom rozpravala ja a on nemal az taku potrebu..to su proste muzi...a moja rada znie pockaj az po svadbe...nevies ake budes mat tehu, ci bude vsetko ok, ci nebudes na rizikovom,ci sa hned podari (nam prve babatko zomrelo a kebyze sa mi to stane mesiac pred svadbou asi by som aj tu zrusila lebo som nevladala zit), ze ked to vyjde ake malinke bude atd.. uzi si pripravy na svadbu, a aj samtnu svadbu a potom rodinka ;)

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majka99999
24. apr 2023

Ja som sa nad babatkam nikdy nejako nerozplyvala, ale hormony so mnou mavali pocas tehotenstva, rozplakala som sa aj pocas reklamy. Moj manzel ma nechal vzdy vyplakat, lebo parkrat sa pytal, preco placem a este som sa viacej rozplakala. 🤣 Tak potom uz len drzal v naruci a nepytal sa. Ja som rada, ze je taky racionalnejsi v tomto, sice mi pomahal na materskej, ale najlepsie obdobie pre muzov zvycajne zacne, ked uz dokazu s detmi robit nejake aktivity a deti vedia uz aj nieco povedat.
Inac o detoch sme sa bavili skoro hned, bolo nam jasne, ze aspon 1 budeme mat a ze ak druhe, tak hned, uz som mala 30. Nejake hlboke debaty sme neviedli, len pri druhom, ked mal starsi cca rok, ze ci ist do toho.

Hlavne ti radim, ze ziadne dieta pred svadbou, ani byt tehotna pocas svadby, ja som bola a vobec som si to neuzila v druhom mesiaci, len spat sa mi chcelo. Nikdy nevies, co sa stane, ci neskoncis v nemocnici alebo nieco.

janka_266
24. apr 2023

@ivkav5 idete sa brat, dieťa až po svadbe, čo by za to iné dali 😃užívajte si prípravy na svadbu, potom svadbu bez stresu či ste tehotná, či môžete piť, že nemusíte kojiť. Potom si užite svadobnú cestu bez rovnakých stresov a potom kľudne majte dieťa 😃 verte, že keď už dieťa príde, už nič z toho nebude v klude a bez stresov 😃

majulino
24. apr 2023

@ivkav5 ani môj manžel sa o tom nijako extra nechcel baviť. Druhé a tretie chcel viacej on ako ja. Nejako sme sa dohodli, ,že druhé bude tak, aby som mala reťazovú pôrod. Ďalšie o pár rokov neskôr.
Ale žiadne siahodlhé alebo opakovane debaty sme o tom neviedli. Jedného dňa sa ma opýtal ako teda, či chceme aj druhé dieťa tak skoro, vravím, že tak ak chces aj ty, tak áno. Potvrdil mi to, vysadila som tabletky, do dvoch mesiacov som mala pozitívny test.
Pri treťom sa ma opýtal, či ešte chcem stále bábo, vravím, že čo ja ti viem, aj hej aj nie. Tak mi povedal, že ak chcem, nech vysadim tabletky, že on by tiež chcel, ale nechá rozhodnutie na mne, kedze ho povýšili a má toho teraz viacej.
Vysadila som a o mesiac som mala pozitívny test

maryetta
24. apr 2023

Chlapi sa o tomto nepotrebuju bavit. 😉

zorkahorka
24. apr 2023

To su chlapi, este si si nezvykla? Oni nepotrebuju stale riesit, hovorit o tom. Povedal raz, ze chce dieta, a tym je to prenho vybavene

ivkav5
autor
24. apr 2023

Dakujem vam baby kazdej za nazor….mate pravdu, vdaka vam som si uvedomila, ze to prehnane riesim, ze tlacim na pilu a ze chudak musi z toho tiez niekedy byt mimo…dakujem, ze ste mi mozno vasimi radami aj zachranili vztah do buducna….uvedomujem si, ze som veela veci riesila takto prehnane a pristupovala k tomu ako mala, no hormony su hormony a ja ked pride na deti som extremne precitlivela😅

mikadooo
24. apr 2023

@ivkav5 my sme sa rozprávali o dieťati len párkrát. Pred svadbou - koľko detí chceme a dohodli sme nejaký kompromis. Po svadbe - že doberiem teda antiku a už by sme mohli na tom začať pracovať. Finito 😄. Tiež som nemala nejak potrebu "rozprávať o deťoch", kým ešte neboli... 🤷🤷🤷. Skôr budúci starí rodičia mali potrebu to riešiť a analyzovať, či náhodou nie som "karieristka", atď. Jaj no a ešte sme sa bavili, čo teda ďalej, keď sa nám nedarilo splodiť dieťa viac ako rok a ja som mu vravela info z gyndy a potom sme boli spolu na testoch a takéto veci. Ale neviem či to spadá do konverzácií "o dieťati". Nejak sme to nepitvali ani jedna strana.

aurora33
24. apr 2023

@ivkav5 autorka, viac ako reči si všímaj skutky. Ak máte v rodine deti, hra sa s nimi, venuje sa im, alebo skôr len tak sedí a nevšíma si ich? Ak si napr chorá, zaujíma sa o teba, postará sa? pre mňa by bolo dôležité toto. Pretože povedať ti môže čo len chceš počuť, ale naozaj dôležité su len skutky.

ivkav5
autor
24. apr 2023

@aurora33 ked ho vidim s detmi, tak sa niekedy viac bojim o to ako to budem zvladat ja a nie on🫢 vsetky deti ho miluju, dokonca chvílku pracoval s detmi….mas pravdu, zaklad je niekde ine (ako som mala ja v hlave🙈)