Chceli by ste štvrté dieťa?

maminkajanka84
11. mar 2017

Ahojte maminy ,chcela by som vediet vas nazor na velku rodinu🙂
S manzelom mame tri deti a velmi tuzim po 4 dietatku..este nemamvysoky vek sice som 4 rok doma na rodicovskom ale srdce pisti atak neskutocne tuzi po 4mimi.Dali by dte sa na to aj vy?mali ste taku neskutocnu tuzbu?

zuzi0911
11. mar 2017

@maminkajanka84 ak mate prostriedky,,tuzbu obaja tak urcite by som do toho isla,,mat velku rodinu je nieco krasne,,drzim palce

tyelde
11. mar 2017

Nemala, ale keďže som si deti "vyženila" tak máme veľkú rodinu... A v pohode a poznám aj kopu ďalších... Ak chcete obaja a mate na to (nie len finančne) tak smelo do toho a okolie nerieš, tí si vždy niečo nájdu

maminkajanka84
autor
11. mar 2017

Vazim si vas nazor🙂

sense
11. mar 2017

ja osobne nie, ale to ze ja nie neznamena ze to tak ma byt.... rozhodnut sa musite vy - ty a tvoj manzel a pporozpravat sa s nim, ako to vidi on a hlavne ako to citi on...

maminkajanka84
autor
11. mar 2017

@sense manzel sa nebrani,financne skor rozmysla ci to pojde,viem je to vela deti ale nejde o pocet ide o lasku🙂

maminuska
11. mar 2017

@maminkajanka84 Janka čo keby si sa opýtala v skupine mnohodetných ? Tam maminy s viacerými deťmi aj reálne žijú, riešia starosti , manažment okolo detí , financie ...

emilia25
11. mar 2017

Ja mam tiez 4 deti chceli sme 4 vsetky boli naplanovane.doma som uz vyse 8 rokov.a popri detoch dokazeme aj dom prerabat.momentalne ideme zateplovat zateplene a robi si to muz sam.tak isto mi moc s nimi aj pomaha a hlavne mame aj babicku co je obrovska pomoc hlavne ked musime do mesta postrazi.alebo vieme ist sem tam aj na veceru s muzom.

jonnie
11. mar 2017

@maminkajanka84 ja...skoda, ze som tolke roky musela cakat na moje zatial jedine. No keby som mohla a bola mladsia...velmi rada. Mne srdce pisti aspon po druhom...ale som vdacna za moj poklad po 13r.

sense
11. mar 2017

@maminkajanka84 ak sa manzel nebrani a financne to zvladnete tak smelo do toho....

babistatka
11. mar 2017

Ja by som tiež chcela 4 deti raz a to mám zatiaľ len jedno 🙂 podľa mňa ak to tak cítiš

babistatka
11. mar 2017

Nedokončila som to 🙂 ak to tak cítiš, tak určite áno.

zuzka0605
11. mar 2017

klobuk dole..ja mam dve a stacia nam.:-}to ze rozmyslate o stvrtom je pre mna vau, ako sa to da zvladnut?

jana_eyre
11. mar 2017

Ja som vzdy chcela 4deti.. Momentalne som tak vystavena pri tretom, ze si dalsie nepredstavujem a podla dr po porode by som uz ani nemala mat, vraj by to maternica uz nemusela vydrzat.. (mala som velke deti a ja som mala) takze ak to mam zhrnut, tuzbu mat urcite raz budem, ked prejde toto narocne obdobie, ale zmierujem sa s tym, ze uz viac deti mat nebudem, iba ak nahodou.. Som vdacna, ze moje tri su zdrave a to je hlavne.. Kazdy sa citi na nieco ine, mne sa vzdy pacilo, ked niekde bolo vela deti a aj vela mnoho detnych rodin poznam (aj viscako 4) je to radost ich sledovat.. Ak tuzite obaja, tak preco nie? Ja mam tiez 3surodencov a som tomu rada..

lauricka
11. mar 2017

je vela veci, z ktorych by som mala obavy, ci ich viem zabezpecit, aj v pripade, ze sa nieco prihodi, aj v pripade, ked pojdu studovat, no keby som mala vela penazi a vedela, ze bude zdrave, preco nie? Mam tri inak 🙂

stepanka274
11. mar 2017

Ak tuzis po babatku, tak to asi tvoja osobnost zvladne, je to krasne, aj narocne, ale uzasne zaroven. Hlavne zdravicko zelam, vtedy sa tie stvrte deticky vychovavaju skoro same, vela vidia od tych starsich. Volakedy sa ovela menej riesil pocet deti, rodiny s tromi styrmi detmi boli normalka, penazi moc nebolo, ani umyvacky susicky atd a zeny to zvladli, takze da sa to zvladnut aj dnes 🙂 🙂 🙂

celasapremenim
11. mar 2017

@jana_eyre ja tiez tak, velke tri deti a ja mala :D:D:D

maminkajanka84
autor
11. mar 2017

@lauricka viem je to zodpovednost ved mame tri,no chcem vychovat deti tak aby boli samostatne a zodpovedne 🙂mam dve sestry a som vdacna roxicom ze som nebola sama🙂notiez si uvedomujem co obnasa "bezny nakup potravin"🙂

cammille
11. mar 2017

@maminkajanka84 my mame 4 deticky a cakame piate😊 Vsetky chcene a planovane, vzdy sme chceli velku rodinu😍
Pridaj sa k nam do skupinky Mnohodetne rodiny, tam si nepripadam ako "exot" 😀😉

mamjka
11. mar 2017

@maminkajanka84 k nám čochvíľa štvrté pribudne 😉

evca8285
11. mar 2017

Ja som osobne vzdy tuzila po velkej rodine. Zatial mame jedno, o jedno sme bohuzial prisli a teraz cakame a dufam ze sa dockame. Neviem ako sa rozhodneme ci sa potom pustime do tretieho. Urcite budeme pozerat na financie. Aby sme detom vedeli dopriat aj kruzky aj vylety ci skoly v prirode aby sme im nemuseli povedat nemozes ist nemame peniazky. Uprimne ja som nemohla chodit na kruzky prave kvoli financiam kedze sme boli tri a ocko mi zomrel ked som bola mala. Pre mna ako dieta to bolo bolestive ked som nemohla ist na vytvarnu lebo sme nemali na dlata a podobne ine kruzky. Nechcem aby moje deti toto zazili. Tuzim velmi po velkej rodine ale toto bude asi hlavna vec, ktoru budeme zvazovat. Dnesna doba je tazka a mne osobne je luto, ze clovek musi zvazovat pocet deti podla toho ci na to ma. Drzim palce nech vam to dopadne tak ako sa rozhodnete 😉

katkabublinka
11. mar 2017

Ahoj,my máme 4 chlapcov a tiež túžime po ďalšom bábätku,z lásky 😊 radiť sa je zbytočné,vy sa musíte rozhodnúť,jedna sme "za",druhá "proti" 😁 viem čo je to za túžbu,túžba z lásky porodiť dieťatko milovanému mužovi 👄 je to neopísateľný pocit.prajem všetičko dobré K

maminkajanka84
autor
11. mar 2017

DKujem za pozbudive slova vsetkym maminam dam vediet ako smesa rozhodli🙂❤👍

kacena4
11. mar 2017

podla mna 4 nie je velka rodina 4 ti vojdu akurat do 1 auta 😉 a este nieco aj do kufra
velka rodina je ked musim riesit 2 auta, popor. "dodavku" aby si to mala kam nalozit 😀 ked chces ist na dlhsie, na noc z domu z detmi, ked musis do potravin bez deti, aby si mala kam dat nakup na tyzden 😍...
podla mna pre 3 deti sa zeny rodia, je to ich prirodzenost vsak mame 2 ruky a tretie dieta mam v kociku - nie???!!
ak sa na to s mangelom citite tak je super chodte do toho pre vas i deti to bude len obhohatenim mat dalsie dieta, ved vasa laska dalsim dietatom rastie prave vo vasich detoch a vase deti sa prave tejto lasky od vas ucia od vas a to im nik nevezme do zivota do ich buducnosti... drzim vam palceky

siska53
11. mar 2017

@maminkajanka84 ak sa na to citite po vsetkych strankach,preco nie? Mne sa tiez pacia rodiny,kde je viac deti.

maminkajanka84
autor
11. mar 2017

@katkabublinka viem ze rady ostatnych zien mi nepomozu,s manzelom si to preberieme sami A mozno ten Najvyssi to zariadi tak ako to je najlepsie pre nas🙂
Popravde svokrovci povedali ze sme nezodpovedni ked sme im povedali ze cKame tretie ale samozrejme sa neriadime nimi🙂

orsi_h
11. mar 2017

Ano 😍

eliska13
11. mar 2017

@maminkajanka84 ak si to viete fin.predstavit aj po nastupe deti do skoly, kruzky, mate tolko izieb preco nie?ale, kedze pises, ze vek Ta netlaci asi by som chvilu pockala

katkabublinka
11. mar 2017

Žiaľ,je iná doba...aj komenty od druhých veľmi dobre poznám.tie ma nezaujímajú,veď my ich budeme vychovávať 😉 a máš úplnú pravdu,len Boh vie 😊

andrejkam2
11. mar 2017

@cammille Preco ,,exot,, ak ste po nich s manzelom tuzili a dokazete im dat to co potrebuju, co je koho dotoho kolko deticiek mate. Mi mame 3 - vsetky planovane, chcene, vytuzene / o jedno sme zial prisli/.

eliska13
11. mar 2017

@mamjka obdivujem Ta mas fakt este malicke deti😀