Cestovanie s bábom v lete v aute bez klímy

vani17
3. júl 2020

Maminky, viete dat nejake rady, typy, triky, ako cestovat s babom (nas ma o chvilku 5m) v tychto horucavach v aute, ktore nema klimu tak, aby to bolo pre neho co najznesitelnejsie? Clony na oknach, plienocka pod chrbtik, neist cez obed ...co este viem pre neho urobit? 🙂

punka24
3. júl 2020

@vani17 tenunká čiapočka s krytmi na uši... ak budú ušká chránené tak aj okno otvor... ak by nemal kryté ušká hrozil by prievan v ušiach a to potom nie je 2x príjemné... my tak cestujeme kým sa klíma neopraví... a hlavne nezabudnúť na pitný režim... ☺

sara07
3. júl 2020

no my sme do roka klimu nepouživali v aute kôli detom , rano je prijemne všetko sme prispôsobili tak aby nebol prievan, atd a tak ako piše punka

alexk12
3. júl 2020

@vani17 dat nejakú mokru handru/plienku privret do okna aby to ochladilo

tncka
3. júl 2020

@vani17 v tychto horucavach v aute bez klimy nevydrzim ani ja nie este tak male babo. Neviem si predstavit ako chces cestovat,so zavretymi oknami tam nevydrzis a otvarat no neviem,bala by som sa ze mu nafuka.

lila1988
3. júl 2020

Ono hlavne by mala byt prekrytá fontanela, kým nie je zavretá, čiže moc by som okna neotvárala. Pri staršej sa mi pokazila klima v aute Zrovna v lete, nevedeli prist na zavadu v troch servisoch(lebo kompresor zopinal, ale vlastne správne nefungoval) a riešila som to len tak, že som nechodila cez najväčšie slnko a auto vzdy pred jazdou riadne vyvetrala.

lenuliatko84
4. júl 2020

Bez klímy by som necestovala ani sama a ani s malym dietatom.

juliet86
4. júl 2020

mat v aute striebornu fooiu nanzakrytirm parkovat v tieni. babo ovlazovat. vychladit mu otrdtym aitosedacku v klime doma napr alebo studenou zeleninou v sacku z mraznicky. idealne necestovat daleko a cez obed...

zooeynka
4. júl 2020

Mam 39 rokov a ked som bola mala tak moji rodicia o klimatizacii v aute ani nechyrovali. Isli sme autom do chorvatska(vtedy juhoslavia)a neriesilo sa ci nam bude teplo. No bude, ved leto, no a? Dnes sme strasne sfajnoveli.

thoughtfulweirdo
4. júl 2020

My klimu vobec nepouzivame a pri babatku by mi to ani nenapadlo. Normalne sme jazdili, aj na dovolenku, zatemnene okna, mala medzierka, aby trosku previalo a isli sme. Dietatku merino oblecenie + najlepsie aj merino vlozku do vajicka, aby sa tak nepotilo. A caste prestavky 🙂 moji rodicia mali skodu 100ku, potom favorita, aj k moru sme na nom isli, o klime sme ani nechyrovali 😅

guiseppinka
4. júl 2020

@zooeynka ale zase dakedy nebolo 35 stupnov rano o 8. Ale suhlasim, ze sme sfajnoveli.

Ak nie klima, tak cestovat rano skoro alebo na noc, v noci. Ale nechapem preco nezapnut klimu. My sme ju pouzivali uplne normalne a decka boli v pohode. Minulu sobotu som sla auto s pokazenou klimou 200 km a som myslela, ze skolabujem... Otras. Pamatam si ako som raz musela nakojit mladsiu v aute, starsia bola s nami a bolo to asi 20 min kym muz siel nieco vybavit... zo mna sa lialo, starsia cela spotena mokra, mladsia tiez... takze za mna klima isto...

vani17
autor
4. júl 2020

Dakujem vam dievcata za vsetky rady 🙂 ohladom tej klimy - zial nie vzdy je ju mozne pouzit napr.zo zdravotnych dovodov a dostat sa z bodu A do bodu B niekedy proste musite, takze necestovat tiez nie je riesenie 😉

tatiana1329
4. júl 2020

@vani17 na tvojom mieste by som zvazila moznost cestovat v noci... Nesvieti slnko, nebude vam teplo cize ani klima nebude treba, male bude spat... My ked cestujeme do Chorvatska vzdy len v noci... Deti spia, my sa s muzom striedame za volantom, ziadne teplo, ziadne kolony a podobne... 🙂

prasiatko30
4. júl 2020

Len raz som tak cestovala s 9m - a bolo to o drzku - prisli ma na letisko vyzdvihnut nasi s autom bez klimy - dieta v autosedacke furt som do nej liala vodu mala som vlhku plienku ale nakoniec som mala prehriatie organizmu ja - po prichode domov 40tky teploty asi 2-3 dni a nikdy viac by som nesla takto s dietatom 😥😥hlavne sa vyvarujte ist pocas najvacsej horucavy skor cestujte v noci - to hej sofer oddychnuty a skuseny - alebos i pozicajte auto s klimou na cestu

vikusjk
4. júl 2020

@vani17 neuvazujete nad fóliami na zadne skla? My sme dali hned, ako sa mala narodila a ono to pomaha viac, ako zavesit ku oknu plienku, alebo dat tu nalepovaciu clonu. Teda ak uz musis ist cez den. Ak nemusis, tak najlepsie je vystartovat skoro rano, hned ako sa rozvidnie, alebo aj za tmy. Po noci je vzduch chladnejsi a rano aj ked to slnieco vyjde, este nepali. Ked vyrazis o 5 rano z BA, o 10 vies byt na opacnom konci republiky v pohode - cize aj dlhsie vzdialenosti sa daju dobre zvladnut.