Červený pupok u novorodeniatka

deniska2222
23. dec 2018

Ahojte mám 3 týždňovú dcérku a mame problém s pupok už jej odpadola tá šnúra ale teraz myslím že či nemá infekciu lebo má to trosku červene a tečie jej z toho viete mi poradiť čo na to a hlavne ako dlho by sa mal pupok hojit

teaha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deniska2222
autor
23. dec 2018

Peroxid ?? 60% už som čítala že viacerým pomohol jedine lieh

lindusss2016
23. dec 2018

@deniska2222 daj lieh alebo betadin, mozes umyvat aj repikom. Smrdi jej to?

lula313
23. dec 2018

@lindusss2016 betadin nie, ten práve spomaľuje hojenie rán!

Tiež sa prikláňam peroxidu, dieťa vôbec nekúpat, len osprchovat a potom pupok prečistiť. Peroxid len nejaký 3%, veď 60% by spravil do brucha “dieru”

lindusss2016
23. dec 2018

@lula313 u nas v nemocke tym osetrovali 🤔 ale moj maly mal tiez zapaleny pupok a kazala nam dr na to len lieh a repik

lindusss2016
23. dec 2018

@deniska2222 jaj a treba tak vyhnut plienku, aby neprekryvala, nech je to na vzduchu

deniska2222
autor
24. dec 2018

Ja dom v gb a tu mi lekár povedal že len jej to mám očistiť teplou vodou A ususit ale nepomáha to vôbec čo ja viem nie nesmrdí jej to .... tak koľko percentný by mal byt ten lieh lebo tu na internete všade ináč píše

som_ponorka
24. dec 2018

@deniska2222 ak lieh tak 60%, ak peroxid vodíka tak 3%

pininka
24. dec 2018

@deniska2222 určite to treba čistiť liehom a nám dala doktorka aj taký zasyp,ktorý to krásne vysusoval. Ani repík nieje zlý, lebo ten sťahuje a vysusuje

yanni
24. dec 2018

@deniska2222 My sme v DE a vsetych 4 detom sme cistili len palickou na usi namocenou v obycajnej prevarenej vode. Pupcek vzdy odpadol po cam 10-14 dnoch. Tu sa ani nic ine nepouziva na cistenie. Dolezite je, a to zdoraznuju uz v nemocnici, deti nekupat tak dlho, pokym pupcek neodpadne. Nesmie sa to namocit.

pribinak
24. dec 2018

Toto by si mala konzultovať s lekárom, mas 3 týždňové babo, zavolaj do nemocnice na novorodenecký, kde si rodila. Poradia ti. Nerob pokusy na 3tyz. babatku

malinajahoda
24. dec 2018

@deniska2222 dat pozor, aby pupok neprišiel do styku s vodou a čistiť opatrne s vatovou tyčinkou namočenú v liehu. Neprekryvat s plienkou.

deniska2222
autor
24. dec 2018

Boli sme u lekára povedal mi že nemám dávať lieh lebo môže mat alergiu a že sa to musí zahojiť že tak 4-6tyzdne po pôrode sa to hojí a dal nám takú masticku tak uvidime

st44
24. dec 2018

Ja som mojej cistila 60% liehom. Vatovou tycinkou namocenou. Ked sme chodili na kontroly k dr. tak ona dala nejaky zasyp na to. A davala som pampersky a tie boli tak aj vykrojene aby neprekryvali pupok. Teraz ma 1rok a 2 mesiace a stale po kupani jej potriem krk, za uskami, pod pazuchami a ohybe kolienka liehom a tiez trosku vyzmykam z vaty (toho liehu) do pupku a potom to jemne utriem. Mala sa mi vzdy rehoce ked jej to robim. Bola aj je taky bucko, tak som musela davat pozor na zahyby kozi. Teraz je to uz lepsie, ale este to robim preventivne