Časté nočné budenie u 6 mesačného

3m3chaela
20. nov 2018

Ahojte mamicky, potrebujem radu. Mam 6 mesacnho chlapceka ktoreho v poslednej dobe trapi velmi castne budenie. Nehovorim ze od narodenia mame dokonaly spanok, budil sa mi v priemere kazde dve hodiny na kojenie. No teraz asi posledne 3 tyzdne je to cista katastrofa uz mu na zaspatie nepomoze ani ceci stale sa prehadzuje, potom zacne plakat a aj hodinu, dve nevie zaspat, ak aj zaspi o hodinu je zase hore. S prvYm zaspatim problem nemame vecer sa napapa a ked vidim ze uz je una dam ho do postielky a do 5 mim spinka no o dve max, max 3 hod je hore a uz to ide celu noc. Veci ktore som skusala: vraj um mlieko na noc, ? kravina... nepomohlo, nedojcit tak casto? Nepomholo skusali sme to dva dni...davat vodicku alebo cajik, nepomohlo..ja uz meviem co mam robit s mazenlom sme Uz na prasky..uz davame aj jeden prikrm denne zeleninku a masko na odporucanie pediatricky..cez den mi spinka celkom dobre, cize chronicka unava to byt nemoze..posledne riesenie sa chystame urobit tento tyzden a to prestahovat ho uz do kkeho vlastnej izbicky..myslite ze to pomoze?

kika6956
20. nov 2018

Ahoj. A spi sam v postielke? My sme na UM mlicku ale mali sme taketo obdobie. Ja som ju dala vedla seba a ked sa prebrala,tak som ju chytila za rucicku alebo objala,chvilu uspavala aby vedela ze som pri nej. Takto sme boli asi 2 tyzdne ale nechcela som aby sa na to naucila,tak som ju potom zacala davat do postielky a ked sa v noci prebrala tak som ju prelozila k nam. To trvalo asi tyzden a teraz uz spinka celu noc sama vo svojej. Inak citala som,ze okolo 6 mesiaca sa toto stava. A masko napr. ja som zacala davat az po mesiaci ako zacala zo zeleninou.

ufatess
20. nov 2018

Hmm ťažko povedať. Musíš len vyskúšať. Aj ide spinkať tak povediac poriadne unavený?? Koľko to takto už vlastne trvá?

3m3chaela
autor
20. nov 2018

@ufatess asi 3 tyzdne..uz ho pozmam, viem kedy uz potrebuje ist spinkat, ci je den, ci vecer..len tie noci, inak snim problem nemam, je uzasniatko

angi_lele
20. nov 2018

@3m3chaela Ahoj! My máme ten istý problém s našim 6 mesačným bábätkom. Trvá to už viac ako mesiac, v noci sa budí kazdú hodinku, ale aj cez deň málo spinká. Naše okolie si myslí, že preháňame, že nie je možné, že naozaj každú hodinku sme s ním hore. S manželom sme na prášky, raz ho uspáva on, raz ja, obaja sme vyčerpaní a unavení a on aj do roboty musí chodiť. Tiež sme všetko možné skúšali, aby spinkal v noci, ale zatiaľ nič nepomohlo. 😥😢

3m3chaela
autor
20. nov 2018

@angi_lele to sme dopadli😃 ved aj mne uz vsetko mozne radia, daj cipok na noc, daj kasu, daj um..a asi naozaj to treba len preckat

angi_lele
20. nov 2018

@3m3chaela ja som mu dávala aj všelijaké kašičky, aj čajíky... ale žiadna zmena. Naozaj to trvá už dlho, už viac ako mesiac, a už som s nervami v koncoch. Máme aj 3 a pol ročného synčeka, ešte dobre, že chodí do škôlky, lebo dosť nám dáva aj on zabrať. Víkendy sú u nás "úžasné". 😓

hanka1674
20. nov 2018

Môže byť, že má len také obdobie. Vyskúšajte to len tak, že keď sa zobudí tak ho len utíšite z plaču a potom nech sa teda prevaľuje medzi vami na posteli napríklad, ty si podriemkávaj a možno keď bude vidieť, že si ho nikto nevšíma tak aj on rýchlejšie zaspí

asia83
20. nov 2018

@kika6956 Moja spala od narodenia krásne, jedenkrát za noc hore, potom (ak vo veku vášho syna) už nebola cez noc vôbec hore. Problémy začali neskôr, ani za svet spať, hodinku a hore. Dôvod bol, že nechcela postieľku, ale cítiť moju blízkosť. Akonáhle som si ju dala na noc ku sebe, zase spala celú noc. Podľa toho, čo píšete, skúšali ste už všetko, neviem či aj toto.

filory
20. nov 2018

Neskúšala si ho upokojiť napríklad tým hracím kolotočom. Ten vie s niektorými deťmi robiť doslova zázraky

angi_lele
20. nov 2018

@filory my mame aj ten kolotoc, aj kresielko co vibruje, spinkame spolu v jednej posteli, potom sme skusali popremiestnovat jeho postielku, spali sme v spalni chvilku, potom v obyvacke, ze mozno miestnost mu vadi a stale nic

m_o_n_c_a_k
26. aug 2021

@angi_lele do kedy vám prosím toto trvalo
My už tiež od 4teho mesiaca a je to čím ďalej horšie.

m_o_n_c_a_k
26. aug 2021

@3m3chaela prosím vás a vám to do kedy trvalo? Dakujem

jane1987
26. aug 2021

@3m3chaela ahoj, pridavam sa aj ja...ale je to u 4 mesacneho....vraj spankovy regres.....ak mozem poradit, celkom dobre nam na upokojenie zabera biely sum alebo white noise, najdi si na youtube a skus pustit, mozno pomoze 😊

3m3chaela
autor
27. aug 2021

@jane1987 dakujem, ale maly ma uz 3 roky uz sme ta tym😃

3m3chaela
autor
27. aug 2021

@m_o_n_c_a_k Fu uz si to nepamatam celkom dobre, az som sa dnes aj zasmiala nad tym, uplne som zabudla, ze sme mali takYto problem, no smiech ma
Presiel ked kukam na toho dalsieho 2 mesacneho, ze nas to asi opat caka😂 ale vtedy sme ho prestahovali do vlastnej izbicky, to docela pomohlo a na samotne zaspávanie sme isli metodov kontrolovaneho placu ci ako sa to vola, mozno nie kazdemu prijemne, ale maly sa tak naucil zaspavat a odvtedy spal najlepsie zo vsetkych deti naokolo. Tym ze zacal spavat dobre aj on aj my, vsetci sme boli spokojny a tou metodou sa naucil pekne spinkat max do tyzdna. No odporuca sa to az od pol roka, ak bude problem aj s najmladším, opat to urobime tak isto...