Časté nočné budenie skoro 9 mesačného bábätka

kvikina087
5. mar 2017

Prosím o radu. Náš Timinko spával úplne ukážkovo, budil sa na papanie 2 -3 krát v noci... a už viac ako tri týždne nespí vôbec... budí sa aj po 15tich minutách, celý sa krútí, keď ho zoberiem na ruky úplne sa spiera a pretáča. Cez deň mu nič nieje a je všetko ok. Tak som si myslela že je možno viac hladný... začala som dávať kašu večer, nepomohlo... tak som si zas myslela že ho bolí bruško... tak mu dávam naposledy jesť o 17:30 a spať ide po 19tej... O tej 19tej mu dám iba moje mliečko, nepomohlo... Vždy keď sa takto zobudí dám mu mliečko/vodu, trochu sa napije a hneď zaspí... ale o 15-30 min je zasa hore... Už som z toho hrozne unavená :( Takisto aj dnes, išiel spať pred pol 20 a o 20:00 bol zasa hore... dala som mu trošku vody, cucol si, dudlík, otočil sa a spí dalej... no viem... že o chvílu sa znovu zobudí.
Poteší každá rada. ďakujem

sykorkauhliarka
5. mar 2017

spolocne spanie

zk007
5. mar 2017

Aj náš malý mal také obdobie, keď začínal chodiť. Pomohlo ležať vedľa neho a tíšiť ho slovne. Ja som sa ho nemohla ani dotknúť, tak k nemu chodil manžel a aj spla vedľa neho. Mlieko som mu ponúkala len v takých časoch, ako bol zvyknutý predtým. Keď sa rozchodil, prešlo to samo.

tanija
5. mar 2017

Ahoj, aj nas velmi zle spava a nevieme, co s tym. Kedysi prespal celu noc a teraz sa budi, aj kee nie az tak casto, ako Tvoj. Univerzalna odpoved na vsetko-zuby- to podla mna nie su. Moc poradit neviem, ale nedavala by som mu zakazdym mlieko, pretoze na to si fakt zvykne a uz nebude vediet zaspat bez toho. Aj ked verim, ze je to najrychlejsi sposob, ako ho znovu uspat. No ak to bude trvat dlhsie, budes velmi vycerpana.

katkaulic
5. mar 2017

Zvykne to tak proste byvat ze taketo uz vacsie kojene bábätká sa zacnu budit castejsie.ale nie na hlad ale na potrebu si cucnut a upokojit sa... Aj u nas to tak bolo. Ked mal 11 mes, tak som ho v noci odstavila od kojenia. Proste sa to nedalo.ved bol stale hore. Tie 2-3 noci boli horsie ale potom to pochopil proste. A potom papaval moje mliecko len nadranom a teraz nepapa v noci ziadne mliecko.ked sa zobudi dame len dudku. Cez den som ho este kojila ale postupne cim dalej menej pil teraz si len cucne a ani nepije. Cez den sa sam odstavil . V noci som mu musela pomoct.Mame skoro 14 mes.

kvikina087
autor
6. mar 2017

@zk007 no veru práve sa snaži robiť prvé krocky .... Tak by to mohlo byť. ...

Spoločne spanie som skúšala nepomohlo vôbec. ...

Myslela som že by som mu na noc dala UM ale nechce ho.... Dnes ho skúsim viac vyhladovat či ho nevypije. ... skúšam Všetko.

Ešte ma napadlo že na pokožke má také suché miestecka.... doktorka povedala že je to normálne. ... vznikne A zmizne.... qle napadlo ma či ho to nemôže V noci svrbiet? Cez deň na to ale vôbec nereaguje.

Tak možno ozaj treba len počkať. :(

tanija
6. mar 2017

@kvikina087 nam umele mlieko pomohlo na par noci a potom sa budenie znovu vratilo 😬 Ale skus. No z vlastnej skusenosti pri prvom synovi viem, ze nepomoze velmi nic, len cakat, kym to neprejde same. No tiez ma uz chyta zufalstvo. Vzdy som si myslela, ze starsi zle spaval, no mladsi je stokrat horsi 😕

zk007
6. mar 2017

@kvikina087podľa mňa, keby bol hladný, tak by sa nehádzal, ale napil by sa a spal ďalej. Náš mal mal hrozné noci vždy, keď mal nejaký skok vo vývoji. Vraj sa to volá psychomotorický nekľud. Keď začal sedieť, tak to robil aj v noci, keď začal štvornožkovať, tak aj v noci. Možno by pomohlo menej podnetov pred spaním, napr. nepúšťať hudbu, telku, stlmiť svetlo. Ale u nás veľmi nič nepomohlo, museli sme len vydržať. Aj dnes sme mali hroznú noc,asi preto, lebo včera sme vytiahli von na cestu odrážadlo🙂

delmondo
6. mar 2017

Aj u nás bolo horšie spanie, keď sa začala pretáčať, neskôr keď začala lozit, chodiť. Postupne sa to bude meniť. A keď sa mi takto často budí, viem že ju hnevajú zuby. Dám jej na noc viburcol a budí sa len na bezne kojenie ako zvyčajne

kvikina087
autor
6. mar 2017

@delmondo viburcol tie capiky? Nepoznám to.

delmondo
6. mar 2017

@kvikina087 áno, čipky. Je to homeo, neublíži, no tiež nie každému môže zabrať. Ani u nás nezaberie vždy, ale vo väčšine prípadov áno.

lily_89
7. mar 2017

Ahoj, to ma mrzí, že sa nemôžeš pri malom poriadne vyspať. ☹ Ja som takýto problém nikdy nemala, tak neviem, či ti poradím správne, ale možno to bude mať súvis s vitamínmi a s minerálmi. Vieš, človek, keď mu chýba nejaký prvok, mení sa na podráždeného. A takto to funguje so všetkými podstatnými prvkami. Napríklad úplne zanedbávame jód, celá populácia, pričom nedostatok jódu má až takú moc, že spôsobuje to, že sa dieťaťu ťažko učí, pomaly sa mu totiž vyvíja mozog. Takto od oka neuhádneme, ktorá zložka mu chýba, ale ty ako dojčiaca matka neurobíš nič zlé, ak budeš prijímať Jodis, tak sa dostane optimálna dávka jódu aj do tvojho mliečka a následne k tvojmu malému. Možno zistíš, že zrazu má stravu, ktorá je bohatá na všetko, čo potrebuje a nebude sa stále budiť. A prosím ťa - zachovaj pokoj! Viem, že je to ťažké, ale dieťa vycíti, že si nervózna a zúfalá a bude podráždené ešte viac.

sykorkauhliarka
7. mar 2017

@lily_89 prave z tohto dovodu sa do soli pridava jod....ehm pockaj ? nekazu WHO menej solit ?

lucik1990
14. mar 2017

Ahojte, máme podobný problém, dcerka( 5. M) už 6 týždňov zle spinká, dovtedy spala ukážkovo o 9 zaspala a budila sa o 3-4 na papanie a ďalej spinkala do 7, pred 4 .M sa to akosi pokazilo, začala sa budiť častejšie , niekedy aj každú hodinu, niekedy aj 3 x do hodiny je hore, ešte kojim, cumel ani fľašu nechytí/ nechce. Zaspava pri prsníku. Už som ju aj chcela odnaucit, ale nvm ako. 😔Zúbky sledujem, zatiaľ nič., Poradí niekto? Ďakujem za každú radu 😊

kvikina087
autor
15. mar 2017

@lucik1990 ja som skúšala všetko a nepomohlo nič... úplne všetko, zimšie, teplejšie, UM, viac vody, viac jedla, viac krémovať, hrejivého macka, ku mne do postele... nič nepomohlo...

koka3
15. mar 2017

My takto uz nespime rok a pol...vsetko mame odkusane aj po dr sme chodili...a nic...uz som si zvykla nato ze v noci mam max 3 hodky spanku...mlieko v noci nepijeme ani nic...ale ame hore aj kazdu pol hodinku ..drzim palce nech to zvladnete 😉😉

lucik1990
15. mar 2017

Ďakujem tak hádam sa to samo zlepší 😃 dúfam 😂😉😊

profo
27. mar 2017

Mame ten istty problem. Dcerka 7 mesiacov sa budi kazdu polhodinu, hodinu. Dokedy sa to da vydrzat zvladnut? Co sa stane ked, skolabujem? Malo sa o tom pise, lekari neporadia, nezda sa mi toto normalne.. neviem ci je hladna kolko vlastne cuckanim vypije, preco nespi ved musi byt tiez unavena. Budem vdacna za dalsie tipy, skúsenosti

tomasko27
27. mar 2017

Dorka sa od narodenia v noci casto budila,pila UM Nutrilon.Obcas sa stalo ze prespala noc ale vynimocne to bolo.Terz uz druhy mesiac jej davam UM Babylove z DM a holka ako ho zacala pit spi celu noc a aj cez den spi lepsie ked jej ho dam pred spanim.Neviem ci prisla do veku ze spat celu noc alebo to bolo tym mliekom.Teraz jej ide zub tak spi tak vseliako.

tomasko27
27. mar 2017

Zabudla som napisat ze v piatok ma 1rok.

yanni
27. mar 2017

Prestan v noci kojit. Ak uz davas vecer kase a pekne ti ju zje, v noci uz nepotrebuje. Je to len o cucani. Pises, ze ma aj cumel, tak ten mu nechaj. Vypadne, strcis znova, dieta sa obrati a spi. PO case sa ho nauci si najst v posteli sam. okolo roka sa sam "obsluzi".

Mozu to byt aj zuby. Aj ked trebars este nic nie je vidiet, taky zub, pokym sa pretlaci, trva to aj mesiace.

mily7
27. mar 2017

@profo dokedy vydržíš to len sama si odpovedáj. Niekto znesie viac iní menej. Mne z toho sibalo,odmietla som byt polomrtva,nervózna,nevyspatá a odstavila som. A zrazu bolo krásne. Skús to. Na čo chceš cakat?

profo
28. mar 2017

@mily7 dakujem za odpoved, tak rada by som ju odstavila. Ale ona odmieta flasu! Cez den pije aspon vodicku, cize hltat vie, pred tyzdnom som skusila sunar, potom bebu, tvarila sa ako keby som jej dala otravu. Vcera podvecer konecne vypila asi 30 ml babylove, hura tesila som sa.. v noci som dala mlieko 3 krat, o jednej som si povedala dost, dam flasu.. sustila taky rev, ze slzy, ze som to nevydrzala. Skusal davat aj manzel bez uspechu :((
Zabudla som napisat ze nechce ani velmi papat. Trosku ryzovej kase, tjttrosku 3 male lyzicky, trosku jablkcka, trosku vyzivy hipp s maskom, potom dva dni ani bohovi.. uz len potajomky placem a neviem co s tym, ako jej tu flasu naucit

egiginka
28. mar 2017

@profo to sa volaseparacna uzkost a je to normalne !!!! deti si uvexomuju, ze uz nie su sucast matky, je to spojene s pohybom,,,, dojcenie v tom velmi napomaha, bola by to skoda odstavit!!!! who aj ministerstvo zdravotnictva odporuca aspon rok dojcit aj pediatri, nakolko to ma neskutocny vplyv na zdravie, imunitu a aj mozog !!!! ,,,, toto proste mavaju deti ideal dojcit po leziacky v posteli,,,, hladkat ak uz to babo prehana, za mesiac bude dobre!!!

mily7
28. mar 2017

@profo ja som flasu miesto prsa nedavala. V noci zostal s nimi manzel a za tri noci spali celu noc.ak poplakali tisil zibral na ruky. Je zvyknuta na mlieko preto nema potrebu skusat novu stravu.vela deti sa po odstaveni aj rozpapa. Inak svoju dvojrocnu este kojim. Cez den. Robim tak ako mne vyhovuje. Ano laktacna vravela vydrzte a ja sim bola na pikraji sialenstva. Na noc som idstavila denne zostalo. A aj to nemalo podla laktacnej. No v prvom rade som stastna rano ked vstanem a nemam chut vrazdit. Pre mna to je obrovske plus

profo
7. apr 2017

@egiginka@mily7 dakujem za koment! Mne je jej luto odstavit, kym mam mlieko. Navyse sa pridali bbolesti, idu jej horne zuby. Ale poviem vam posledne dve noci cista katastrofa,kazdych 45 min hore, nadranom o 6.00 zaspala asi do 9.00 cez den ma celkom dobru naladu. Nechapem ako to moze vydrzat ona, lebo nespi vyrZne viac ako doyeraz, hodinku na obed, hodinku a pol poobede. Myslis, ze jej ten spanok nechyba? Buduci tyzden ideme pediatricke, volala som jej, ona ze, malej moze chybat zelezo ked nepapa. Ale nevyzera ani podvyzivena ani bez energie. Tak som zvedava co povie

egiginka
7. apr 2017

@profo deti maju rozne obdobia, ked idu zuby tak to ich boli cele telo, nervozne su tak isto aj pri pokrokoch sa deje hocico, pokial prospieva, vesela je neni o com,,,, za rok, dva sa budes smiat na tom🙂))) ani si to nebudes pamatat tak dramaticky🙂 viem, je to teraz narocne, ale prejde to🙂 a ani nevies ako rychlo,,, presla som si tym, takze viem, ja teraz riesim papulnatost🙂)) si aj hovorim, ze ake to boli v tedy smiesne problemy🙂 drzim palce, ale mala je isto v poriadku.... ak uz papa, tak odporucam do stravy dat viac stravy bohate na zelezo, cucoriedky, repu . ono inak pre nu si teraz pri tomto tazkom veku plne bolesti zubou, rastu najpodstatnejsia ty a tvoja opora a pochopenie🙂

profo
7. apr 2017

@egiginka dakujem ti, velmi si ma povzbudila 😘 kolko mate rockov?

egiginka
7. apr 2017

@profo dcerka mala v januari 3 a mam este 6 tyzdnovu

kvikina087
autor
8. apr 2017

Tak u nas to tvalo skoro 2 mesiace ale uz asi tyzden je klud. Dufam ze to nezakriknem. 🙂 budi sa tak 3x v noci co je super oproti tomu ako to bolo na zaciatku.... a zubky mu idu teraz..... prave dnes sa pretezal dalsi.... a pocitam ze v najblizsich dnoch dalsi... lebo uz ho citim. Tym som chcela ze moj to nema z tych zubkov.... vyskusala som uplne vsetko a nepomohlo nic. Tak sa najviac priklanam ze je to z tych podnetov za den..... a ze to proste samo prejde. Ale samozrejme vase deticky mozu mat inu pricinu.. tak sa drzte....

delmondo
8. apr 2017

Inak samotné prerezavanie, keď už vykukne zub nemusi byt az tak bolestivé, ako to keď sa rozostupuje ďasno, teda sa zub tlačí ešte vnutri.