Časté nočné budenie sa 11 mesačného synčeka

alcahelca
3. feb 2012

ahojte, chcela by som poprosiť o radu ako vyriešiť problém so spaním dieťatka. Náš synček má 11 mesiacov, nikdy sme nejak extra nespávali, ale nočný spánok sa nám zhoršil v 6 mesiaci ako začali príkrmi.
Máme slabý spánok, budíme sa aj každú pol hodku, na každé narazenie do mantinelu v postielke, a najhoršie je, že som si ho naučila na ruku. To znamená, že nestačí aby som po pohladkala, on si zoberie ručičku , chytí ju a hladká ju prípadne škrabká a ja stojím nad postielkou s rukou dnu. Akonáhle ju vytiahnem, sa prebudí a začne sa dožadovať ruky. Už sme skúšali dečku, plienku, mojkáčika, plyšáka (ten zabral na 3 noci, odvtedy nie), moje tričko.... skrátka nič okrem ruky nechce, ruku môže hladkať, naťahovať prsty, škrabkať a to mu vyhovuje.

Za každú radu ako sa zbaviť tohto zlozvyku s rukou budem veľmi vďačná.

Zároveň sa chcem opýtať, či máte niektorá skúsenosť aj s tým, že by som malého dala spať na veľkú posteľ, aby mal viac miesta, lebo sa naozaj budí na to, že sa do postielky "nezmestí".....a vždy ked je na brušku, hned sa chytá mreží a postaví sa a potom už len kričí 🙂

ďakujem

PS -čo si myslíte o svetielkach do postielky ? typ. Pabobo lumilove alebo Gimmoo

lubina2
5. feb 2012

Ahoj, moja dcérka má 10 mesiacov. Od 3 mesiacov mi prespala celú noc, no prišiel 7 mesiac a začala sa mi v noci každu chvíľu budiť. Ja som si ju dala k sebe na postel, chytila ma za rúčku a spala ďalej. Síce sa aj tak ešte pár krát zobudila, ale stačilo dať rúčku a spala ďalej. Pred týždňom nám vyšiel prvý zúbok a opäť sa vraciame do starých koľají, začína spávať celú noc, s jedným, dvoma budeniami, ale to len šupnem dudel a spí. Takže nebude to aj zúbkom? 🙂

tinki
5. feb 2012

@alcahelca ahoj, moja spí kľudne v postielke len cez deň. V noci neexistuje. Spí s nami. Tak je pokojnejšia. Ale keď išli zúbky, akurát cez vianoce, prvý vyšiel na nový rok 😉 , tak sme nespali skoro vôbec. Každú hodinu bola hore. A vyšli nám tak za sebou 4 zúbky. Potom pekne spinkala celú noc, samozrejme v postielke a už sa začína znova budiť, nie tak často, ale 2 až 3 krát sa zobudí. Manželovi nevadí, že s nami spí, lebo aj staršia spala. Postupne sme ju naučili na svoju posteľ. Najskôr cez deň a potom keď sa mala narodiť druhá, tak aj cez noc. Tretiu posteľ máme tiež v spálni, tam sme sa všetci striedali, každú noc tam spal niekto iný a nakoniec sa naučila aj ona tam spať. Takže tak nejako odučím aj mladšiu. Teraz to neriešim. Hlavne, že v noci máme aký taký kľud. 😉
Zober si ho jednoznačne k sebe. Tam môže aj ruku hladkať. A odučíš ho to, keď bude rozumnejší a mu to vysvetlíš.

karmelka77
5. feb 2012

Ako odnaucit od rucky ti asi neporadim z vlastnych skusenosti🙂) asi to zacalo v obdobi ked maju deti tzv. separacnu uzkost a vtedy viac vnimaju ze nie je mama pri nich...a je na kazdej z nas ako to poriesime, ta ruka nebola dobre riesenie ale co uz...snad sa ti casom podari odnaucit od toho...ale s tou velkou postelou je to dobre riesenie, my sme presne pre toto dali maleho na velku postel lebo sa budil na kazde buchnutie kedze vela cestoval v noci...my sme pritlacili postel do rohu cize z dvoch stran je isteny maly stenou, z jednej strany sme dali zabranu a z dalsej sme pritlacili kreslo, takze nema kade vypadnut v noci a odvtedy sa nebudil...aj ked my prespime celu noc uz davno ale toto sme riesili prave okolo roka ked mu uz postielka bola "mala"...

alcahelca
autor
5. feb 2012

no zúbky to nie sú, zúbky sú iná kapitola, to vieme že s tým nič nenarobíme, ale to budenie je aj mimo zúbkov, je pravda že ked spí so mnou tak prespí aj celú noc a ani mliečko nepýta, ale to musím spať u neho v izbičke na veľkej posteli spolu s ním, kde sa rozťahuje 🙂 a ja padám z postele.... akonáhle ho dám do manželskej postele medzi nás, tak sa preberie, lebo nevie kam sa pritúliť, či k mame, alebo k tatovi a potom tam cestuje a robí si "pelech" a nie a nie zaspať.....Takto sme sa trápili dnes v noci 3 hodiny, až sme museli ísť spať na veľkú postel k nemu do izbičky.
Ono je dobrý nápad dať tretiu postel do izby, len nám tam ledva vošla postielka, takže toto nehrozí, máme strašne malú spálňu, ale tak teda uvidíme, či teda bude spávať so mnou, alebo sa to ustáli pokiaľ nepôjdu ďalšie zúbky..

vdaka za názory

mysiatkoo
5. feb 2012

@alcahelca skus si pozriet rozmery tyxto posteli http://www.detska-postel.sk/detska-postel-se-za... My sme tiez nemohli spat v postielke a ta najmensia z tyxto posteli je len o nieco vacsia ako postielka. A u nas funguje ;)