Časté nočné budenie 5 mesačného bábätka

yanka2828
2. máj 2017

Ahojte mamičky, mám 5 mesačnú dcérku a v noci sa mi budí aj päť krát. Nevydrží spať viac ako dve hodiny vkuse. Je plne dojčená, pekne priberá. To časté budenie začalo len teraz cca pred dvoma týždňami. Pred tým sa zobudila na papanie len dvakrát za noc. Väčšinou si len tak cucne a spinká ďalej. Spíme spolu v jednej posteli. Myslíte, že je to hladom, alebo to má iný dôvod? Neznamená to,že je už čas na prikrmovanie? Prosím poraďte mi, aké máte skúsenosti vy. Ďakujem 🙂

kacenka2803
2. máj 2017

@yanka2828 ahoj keďže spinká stenou v posteli to je super cíti sa bezpečne hmmm nejdú jej zúbky skús jej dať prikrm buď je hladná alebo ju niečo bolí také malé bábo by malo spat ako dudok min 3 hodiny kamarátke drobček tiež vnoci placka dala mu prikrm a šup 150 ml len tak cucol skús uvidíš

rik01lulaka
2. máj 2017

Ahoj moja tiež bola plne dojčená a začala mi spinkať asi tak, že sa budila každú pol hodinu, hodinu...max. vydržala dve. V našom prípade to zúbkami nebolo tie nám začali až v roku ísť, hladom tiež nie!!! pretože už bola viac menej prikrmovaná...Ak priberá tak to podľa mňa z hladu nebude...aj mne každý hneď len, že je hladná a prestaň kojiť 😈
Ale samozrejme vyskúšať môžeš všetko, ja len, že si nie sama komu bábo nespí ako dudok! 🙂

alchemilkazltozelena
2. máj 2017

@yanka2828 v 4.om mesiaci to robi vela deti....aj moja mala to robila budila sa kazdu hodinu a pol...ja len dufam ze maly nebude to iste robit 😓 pri malej to trvalo tusim pol roka..? uz ani neviem ale bolo to velmi vycerpavajuce ani neviem ako som to zvladla 🤔

rik01lulaka
2. máj 2017

@alchemilkazltozelena moja malá má 1 a pol a ešte to trvá, síce už to nie je také o držku, ale ešte si často cuc pýtame, ja už sa koľokrát v noci rehocem, revem alebo sa s mužom hádam 😂
A tiež mám obavy aby aj druhé také nebolo...chcela by som si zažiť aj toho dudoka 😀

asocial
2. máj 2017

@yanka2828 dobrá správa je - raz to skončí..zlá správa - moja skúsenosť..starší sa budil v noci velakrat..v podstate, čím starší bol, tym viac..pricucol sa a tak sme pokračovali stále..nechcem ťa strašiť..ale.v drvivej väčšine to bolo aj viackrát ako 10..v podstate on spal, len začal mrncat a keby nedostal prsník reve..nastastie spal (a stále.spi) s nami a kojila som poležiačky..keď som prestala kojit (vyše 2.5 roka mal)..tak čuduj sa svete, zrazu spal celú noc

mia265
2. máj 2017

Nie je to hladom. Môj bude mať 2 roky a stále sa ešte budí 1-2krát, je kojený. Čím skorej sa s tým zmieriš,tým lepšie

yanka2828
autor
2. máj 2017

Ja mam tiez pocit, ze hladom to nebude. Kojit chcem co najdlhsie, takze nebudem zbytocne prikrmovat. Zajtra ideme do poradne, uvidim, co mi povie lekarka. Ono je to dost narocne, ale asi si zacinam zvykat na to. Ale nenahnevala by som sa, keby sa to zlepsilo 😀 Vtedy som sa stazovala, ze sa mala budi dvakrat za noc, lebo kazdy, kto mal v okoli babatko hovoril, ze ,,Nam spinka celu noc..." a pod. To som este nevdela, co ma caka 😀 A zubky to asi tiez este nie su. Nebadam nic zatial.

25jesss25
2. máj 2017

Ja mam 7 mesacneho syna. V noci sa budi aj 10x, ked mame horsie noci, lepsie noci iba 2x. A je na UM aj prikrmoch, tymto ti len chcem povedat, ze to urcite nie je hladom ale dietatom. Aj ked pises ze tvoja to zacala robit iba teraz, moj bol od narodenia nespavec ale v 4tom mesiaci sa to zhorsilo o veeeela.. kolko krat si myslim, ze uz tu unavu ani nezvladnem cez den, no dufam ze to uz v blizkej buducnosti prejde a druhe dieta bude lepsi spavec 😄

zuzana203
2. máj 2017

@yanka2828 Moj syn sa od 5. mesiaca budi tiez tak 10x/ noc, dovtedy to bolo mozno 2x/ noc. Teraz ma 13 mesiacov, rovnako ako Ty ho kojim a teda myslim, ze je to kvoli tomu. Potvrdila mi to aj nasa dr., ze hladny urcite nie je. Takze musime vydrzat, uz to dlho trvat nebude a ja kvoli tomu rozhodne neplanujem prestat s kojenim😊

sono2
2. máj 2017

@yanka2828 ja to mam od začiatku malá sa budí od polnoci čo dve hodiny čiže som hore každú chvíľu. Aj častejšie. Má 4 mesiace a tiez prospieva dobre.

sono2
2. máj 2017

@kacenka2803 totalna totalna blbost. Mne malá vypije cez nočné pauzy raz viac raz menej. Dieťa reaguje na matku. Nieje to hladom. Namiesto cumla ponúknem radšej prsník.

deti95060810
2. máj 2017

Do pol roka sa deti budia často, potom do roka o čosi menej. len máloktoré dieťa prespí celú noc - sú ale ja som také šťastie nemala... Takže len a len vydržať maminka.

yanka2828
autor
3. máj 2017

Dakujem za odpovede zienky. Na poradni mi tiez lekarka povedala, ze je to normalne. Ale, ze uz mozem zacat davat nejake príkrmy pomalicky. Tak dufam, ze toho spanku si uzijem aspon na dochodku 😀

lenocka5685
3. máj 2017

@yanka2828 mne moja malá spávala od narodenia dobré skoro celú noc ale v tom 5mesiaci sa to pokazilo zrazu bola hore aj 15krat za noc a nevedela som prísť na to čím to je a po mesiaci a pol jež začali vyliezať zúbky potom sa trochu ukludnila kým nezačali ísť ďaľšie teraz má 1rok 8 živou a prespí mi celú noc.Drzim palce a hlavne pevné nervy

m_o_n_c_a_k
26. aug 2021

@25jesss25 ahoj a do kedy vám to prosím trvalo. Prežívame to iste a čím dajej je to horšie. Mame 7 mesiacov. Kedy sa to zlepšilo vám. Tiež sme na UM. A stalo sa vám aj také ze zaspal a zobudil sa aj o 2-3min a aj 4x a potom potiahol len tu hodku. Takto sa mi budí posledné noci a už neviem čo robiť. Cumel nechce, len ruky alebo mliečko. Ale každú hodinu mu mliečko dat nemôžem.

m_o_n_c_a_k
26. aug 2021

@lenocka5685
@yanka2828 do kedy vám to dievčata prosím trvalo toto obdobie. Ďakujem prechádzame si tým teraz

25jesss25
26. aug 2021

@m_o_n_c_a_k ahoj no môj má už 5 a síce spi celu noc, ale veľmi nekludne.. trvalo to cca do 1,5r. Prestal sa mi v noci budiť keď prestal piť mlieko-sám od seba, proste už nechcel.. dialo sa aj to čo opisuješ.

m_o_n_c_a_k
26. aug 2021

@25jesss25 a ono sa to postupne zlepšovalo? Ze si predlžoval tie hodinky. A koľko asi trvala táto najhoršia fáza, že sa zobudil po uspať aj 3-4x za sebou. Prosím nehnevaj sa, že ti takto dávam podrobné otázky ale isto vieš aká som zúfalá. Prvá mi spávala celé noci od 4mesiacov. Pre mňa riadny sok