Časté grganie 4mesačného bábätka

jarca1111
2. máj 2019

Ahojte, mam 4 mesacneho synceka a uz od narodenia nadmerne grgka, po jedle aj 5 krat a potom ked lezi a zoberem ho na ruky tak grgne zase.. zo spanku sa budi kazdu pol hodinu a place lebo si chce odgrgnut.. pediater vravi, ze je to ok, no ja uuz si neviem pomoc.. aj ked zaspi tak 20-30 min a uz sa puci place.. pouzivam vsetko mozne na rozlozenie bubliniek no nic nepomaha

mari_en
2. máj 2019

@jarca1111 ahoj to mi je luto ze sa takto trapite s grganim, aj my sme sa trapili ale nie az tak strasne. U nas sme si spravili taky system ze sa nakojil zaspal a ja som ho vzala na ruky a nosila a tam trosku sa hupkala a jemu sa vsetko uvolnilo, grgol alebo som pocula akoby take bublinky ako z neho isli. Je aj taka poloha tigrik sa vola na odgrgnutie dobra alebo hore na rameno a suchat chrbatik smerom odspodu hore tak jemne a pomaly, to nam celkom zaberalo ked bol mensi. No a posledna vec ked ti tak malo pospi kvoli grganiu tak odporucam nosenie baba v nosici alebo satke, tam je prakticky stale vertikalne a malo by sa mu to fajnovo uvolnit. Aspon na preklenutie toho zleho lebo nechcem strasit ale nam sa to ustabilizovalo az teraz a to mame 10mes

jarca1111
autor
3. máj 2019

@mari_en nosit sme sa nosili aj preto ze vracal, no teraz sa zistilo ze vracal pre zle otoceny zaludok a musim ho polohovat na pravu stranu..

mari_en
3. máj 2019

Uf tak to som netusila ze aj take nieco moze byt. A upravi sa to samo? Da sa zaludok do normalu? Ako ste na to prisli? Drzim prsty, snad to bude ok

jarca1111
autor
3. máj 2019

@mari_en no vraj sa to upravi len kto vie kedy a to vecne polohovanie hroza, lebo maly je neposedny a prava strana sa mu proste nepaci ...boli sme hospitalizovany v nemocnici a tam nam to zistili.. dakujem snad to vsetko rychlo prejde 🙂