Časté budenie sa v noci 6 mesačného bábätka

zuzulik253
21. nov 2012

Ahojte! Môj malý bude mať 6 mesiacov a posledný mesiac sme v noci hore aj 10 - 15x a asi po 5 až 10 minútach zaspí, či už na rukách alebo na prsníku. Čo mám spraviť, aby sa mi tak často nebudil, lebo je to hrozné. Predtým mi spával celú noc, alebo sa zobudil raz alebo 2x. Myslíte, že je hladný alebo smädný? Ja už fakt neviem, čo mám robiť. Poraďte mi, prosím.

ichbinich
21. nov 2012

@zuzulik253:
Asi ta moc nepotesim, ale vela detom sa takto "pokazi" spanok v tomto veku ☹
Ja som si najprv myslela, ze to je z horucav, co vtedy u nas boli, ked sa zacal budit moj syn (predtym sa budil kazde 4 hodiny). Potom som myslela, ze zuby, ale suvix. Prvy vysiel, ked mal 11 mesiacov ☹
Kupila som si viacero knih, ale nakoniec pomohlo najma: zmierit sa s tym, nemysliet na to. A spolocne spanie, aby som nemusela vstavat, cakat, kym zaspi, a zase ho ukladat. Lebo cim viac som to povazovala za problem a riesila, o to horsie to bolo. Teda nelihat si s myslienkou, kedy a ako casto ma zase tuto noc zobudi. Proste, ako bude, tak bude. Museli sme sa obaja naucit spolu spat. Sice som si na kojenie musela sadnut, ale nemusela som vstavat uplne, potom som robila vsetko automaticky v polospanku. Oblozila som sa vankusmi a zabezpecila, ze aj ked som zaspala, syn sa mi z narucia vysmykol maximalne na vankus vedla mna. Nemusela som cakat, kym zase zaspi, zaspala som casto este pocas kojenia.
Zo zaciatku som sa moc nechcela vratiti ku spolocnej posteli, lebo som bola rada, ze som ho postupne naucila na jeho postielku (vedla nasej v spalni). Ale moja potreba oddychu bola vacsia, ze som sa vratila k spolocnemu spaniu.

Hladny alebo smadny tvoj syncek urcite moze byt. Aj ked ti lekar bude tvrdit ine, a aj jedna smutne znama kniha. Ja sama sa casto musim ist v noci napit. Poznam zdrvaych, stihlych dospelych, co v noci vstanu a idu sa najest. Ja sama neviem zaspat, ked som hladna. Ja v noci extra nevstavam, ale ak som hladna, tak si dam pre lahnutim do postele aspon kusok chleba. Lebo viem, ze by som nezaspala. Takze nic nehovori proti tomu, ze syncek ma fakt hlad alebo smad. Mozes vyskusat mu dat vodu, a ked sa bude stale dozadovat mliecka, tak je to jasne 😉

Dalsi bod, co pomohol, bolo upravit aj denny spanok. Denny a nocny spanok su u babatkach velmi silno prepojene. Ale plati nepriama umera: com lepsi denny spanok, o to lepsi nocny spanok. Teda nedat dieta spat cez den v domneni, ze dospi v noci, je priamy opak. Bez denneho spanku bude spat v noci ovbela horsie a kratsie. Je to zacarovany kruh.

Ako spi cez den? Predpokladam, ze ma este 2.-3 spanky. Ak su nepravidelne a nespolahlive, musis sa najprv pokusit ich napravit. Najdolezitejsie je tyzden-dva synceka presne seldovat a vsetko si zapisovat. Kedy jedol/pil, kedy bol unaveny, kedy si ho dala do postele a kedy zaspal a ako dlho spal. A najma, AKO ukazuje unavu. Nie kazde dieta si trie ocka a ziva. Presne ho sleduj a zapisuj si. Po tych 2 tyzdnoch by si mala mat predstavu o casoch, kedy ide spat a ako dlho spi. Ak spi iba pol hodiny, je mozne, ze mu to nestaci a musis sa pokusit ho este dalej uspat, aby spal dlhsie. Lebo za pol hodiny neprejde vsetkymi spankovymi cyklami, ktore su potrebne na spanok, ktory regeneruje. U moho syna to tak bolo. Po pol hodine sa zobudil s placom, bol nesvoj a potreboval dlho, kym sa ukludnil. Tak som ho zacala sledovat, pozorne pocuvat a ked sa zacal po pol hodine mrvit, "zasiahla som". Hladkala som ho alebo podla potreby ponukla zase prsin, aky zaspal a spal dalej. Takto som ho postupne upravila na dva hodinove spanky cez den. Z dvoch polohodinovych je to super pokrok.

Postupne sa upravil aj nocny spanok. U mojho syna bohuzial nie na super prespanie celej noci. To neprespi dodnes (ma skoro tri roky). Ale ani ja nespim v kuse celu noc ako zarezana. Niekedy sa pomrvi a zaspi zase sam. O to ide, ze deti sa naucia zase zaspat bez pomoci. Niekedy potrebuje, aby som mu podala ruku, a spi. A niekedy potrebuje vyliezt z jeho postielky do velkej postele a na tesno sa pritulit. Mozno sa mu snivalo nieco blbe, kto vie. Niekedy ho fakt staci pohaldka a povedat, ze som tu pri nom, a spi dalej.

Inak, celu noc prespi polovica deti. Druha polovica sa zobudi a potrebuje pomoc pri znovu zaspani. Takze oboje je uplne normalne. kazdy sme ini, a babatka a deti este viac.

Ak chces, pomozem ti, ale potrebujem trochu viac informacii, aj ohladom denneho spanku a celkoveho mnozstva spanku. Ak si chces precitat nieco o spanku sama, odporucam:
Dr. Sears: The Baby Sleep Book
Elizabeth Pantley: The No-Cry Sleep Solution

No a najma ti prajem pevne nervy a vydrz. Viem, ako ti je, viem, ako to je byt ako zombie a predsa len musiet fungovat. Ak sa da, lahni si poobede spat aj ty. Aj ked nezaspis, predsa len si oddychnes.
Vsetko dobre!

luciannka83
21. nov 2012

Môj sa tiež začal v 6tich mesiacoch budiť aj 10 - 15x. Som bola na prášky z toho. Ale som to prestala riešiť, lebo to k ničomu neviedlo, akurát som bola podráždená, že zasa sa nevyspím. A je to fakt, že deti si pokazia spánok po 6tom mesiaci. Vraj to má niečo spoločné so separačnou krízou,.... Prejde to! Súcitim s tebou.

zuzulik253
autor
21. nov 2012

@ichbinich cez deň spáva v pohode, ráno sa zobudí okolo pol 6, o siedmej ide buvať na hodinu, potom znova o 10 a to spí 2 hodiny, poobede zaspí medzi 2 - 3 a spí hodinku až dve, ale keď spí hodinku, tak potom okolo piatej zaspí ešte na pol hodinu a o siedmej večer ide spať nočný spánok. A vtedy to začne, niekedy má také noci, že od 8 je hore každú polhodinu, príp. hodinu, ale niekedy spí do polnoci a potom každú polhodku je hore.
Ďakujem za tvoju ochotu pomôcť nám.
Ja si radšej ľahnem večer s ním okolo tej siedmej a keď spí aspoň do 10 alebo 11 tak som trochu lepšie vyspaná a môžme fungovať ďalej. 😀
Myslela som, že by som vyskúšala mu dať nejakú kašu na večeru, či by ho nenasýtila viac ako moje mlieko, ale keď cez deň po mlieku vydrží aj 4 hodiny, tak neviem.

zuzulik253
autor
21. nov 2012

@luciannka83 a už spávate aspoň trošku lepšie? lebo ja sa začínam obávať, že to asi nikdy neskončí

ichbinich
22. nov 2012

@zuzulik253:
Hmm, tak dokopy spanku by malo byt dost, a aj dlzka zodpoveda priemeru. Aj ked je to samozrejme individualne. Su deti, ktorym fakt stacia aj polhodinky, a su deti, kotre spia "ako zarezane" 3 hodiny...

S tou kasou to mozes skusit potom s prikrmami. Ale casto je to pravy opak, ze ich potom tlaci brusko, a to nemozu spat uz vobec... ☹ Ale, to musis vyskusat, to sa pausalne povedat neda.

Inak, u mojho syna to bolo tiez tak, cista loteria. Ci spal viac alebo menej, ci jedol vela alebo malo, ci sme boli vonku, alebo iba vnutri, ci sme mali rusno, alebo nudu, nic nemalo vplyv...

Kedze v profile pises, ze uz ma zubky, podla vsetkeho sa mu tlacia uz dalsie. Ono to tlaci a boli davno pred tym, ako naozaj vylezu vonku...

Ja som mojho zavislaka nakoniec odnaucila od neustaleho cuckania metodou od Elizabeth Pantley, ktoru ona vola gentle removal. Je to popisane aj v tej knizke. V kocke:
Das mu pit, a ked vidis, ze uz iba naprazdno cucka a nepije aktivne, vyberies mu prsnik opatrne z ust. Podla vsetkeho bude zase hned hladat a protestovat. Pockas par sekund, samozrejme bez toho, aby zacal plakat a uplne sa rozobral. To si musis odsledovat. Zase mu prsnik das, pockas, kym zase bude cuckat naprazdno. Potom zase opatrne vyberies, pockas, ponuknes... Takto dokolecka. Zo zaciatku to asi budes musiet skusat aj 10 krat, ale postupne by sa to malo upravit. Tymto mu postupne zrusis asociaciu, ze zaspava s prsnikom v ustach. Znie to, ze jeden krok dopredu a dva spat, ale funguje to. U mojho zavislacika to bolo tak, ze sa potom casto sam otocil a zaspal. Drzala som ho v naruci, niekedy som ho musela dalej pevno drzat, niekedy sa odkotulal kusok dalej a zaspal. Vo vynimocnych situaciach, napr. ked bol chory, alebo uz bolo velmi neskoro, ked sme sli spat, som ho nechala zaspat na prsniku bez pokusu odobrania. Ale potom, ked bol zdravy a nic nas netlacilo, tak som to robila s tym vyberanim a zase ponukanim podla potreby.

Ako dlho to nocne budenie u nas trvalo, ti radsej asi ani nenapisem 😅 V principe az do odkojenia. Ale s tou metodou sa to znacne redukovalo. Vyskusat sa urcite oplati, aj ked to znamena, ze sa musis pokusit nezaspat skor ako on, aby si mu vybrala prsnik z ust. 😉 To bol casto moj problem. Alebo som sa zobudila s nahym prsnikom, a ani som si nepamatala, ze som mu ho ponukala... 😅

Ale z tych 10 a viac krat sa to redukovalo na 2-3 razy, co sa da vydrzat. Da sa na to zvyknut, lebo ja som potom uz aj chodila do roboty, a syn ma budil v noci. A prezila som to nadalej iba s dvoma kavami za den 😀 Sice rano ako zombie mi to trvalo dlhsie, ale potom v pohode.

A ako pise aj @luciannka83, pokus sa nemysliet na to cely den a neriesit to. Mozes vyskusat tu metodu, mozes potom vyskusat tu kasu. Ale nepozerat v noci na hodiny a nepocitat, kolko krat bol hore. To ti nepomoze. Skor to, ze si s nim pekne lahnes a oddychnes, ako to uz robis 😉

A ze spal dobre do polnoci a o polnoci zacalo predstavenie, to bolo aj u nas... Takze, mohla som si pozriet film, ale ked som chcela ist sama konecne spat, zacal sa syn budit... 🙄
No co uz, ked budu v puberte, tiez nebudeme spavat, lebo budeme cakat, kedy pridu domov 😀 Ale to sa stretneme v inej kategorii tu na koniku 😉 😀

luciannka83
26. nov 2012

@zuzulik253 Je to stále ako na sinusoide. Neviem od čoho to závisí. Niekedy je hore len 2x na papanie a minulú noc zasa som bola hore asi 10x. Rsp. až nad ránom som konečne zaspala na 2 hodky vkuse. 🙂

masasko
3. jún 2013

Verím, že už malý spáva lepšie a my máme ten istý problém, si od 4 mesiaca sa malému postupne zhoršoval spánok, predtým sme vstávali v noci 4-5krát teraz aj tých 10x ako spomínate... Vyskúšali sme teraz podávať aj kašičku na noc, ale asi nepoteším, nepomohlo nám to, dokonca mu až tak veľmi nechutí a ešte ho musím potom aj uspávať lebo na prsníku pekne zaspáva sám. Chceme vyskúšať ešte taky gél na prerezávanie zúbkov, čo mierne tíši bolesť lebo malému sa v 4,5 mesiaca už začali prerezávať a teraz čakáme na vrchné. Hádam to trošku pomôže ak je to jeden z dôvodov prečo sa tak často budí, že ho bolia ďasienka... uvidíme

barbade
13. júl 2013

Ahojte baby, vidim, ze nie som sama, uz som z toho dost na prasky ☹ Nerozumiem tomu, co sa deje.... Drobec ked bol babatko tak naozaj dokazal zalomit aj na 7 hodin v kuse, zobudil sa v noci raz okolo dajte tomu tretej, nadojcil sa, potom este dve hodinky tahal, zas sa nadojcil a este min. hodinku sa tak trochu mrvil ale viacmenej spal. Teraz je hore kazdu hodinu a cvzdy ked sa zobudi, sup ho na brusko a ako posadnuty nacvicuje plazenie 🙄 🙄 Non stop, ja sa stavim ze sa mu o tom aj sniva, plazit, plazit..... och boze. Inak spime spolu, je plne dojceny, cez den spi tak ako kedy, dost neprravidelne ale chcem zaviest nejaky presnejsi rezim.
Zubky v nedohladne, dasienka nema opuchnute, aj ked strasne slinta a vsetko si dava do pusky a hryzie, ale to uz robi skoro dva mesiace ☹ Som taka unavena ze by som plakala 😢
Zlepsilo sa to u vas u niektorej a kedy?
@ichbinich
@zuzulik253
@masasko
@luciannka83

astonka
13. júl 2013

@barbade hm ja ta asi nepotešim tiež...ja mam 3 a u každeho som zažila nočne stavanie aj každu hodku...
no najnaročnejši je ten najmladši...tiež som od unavy padala doslova na hubu kedže cez den musim fungovat normalne lebo su tu stašie deti...no ten spanok sa nam zhoršil od nejak 4 mesiaca...tiaž sa začal hybat - vrtiet a všetko možne...a samozrejme zubky nam isli už od 3 mesiacov...hm no ja som mala len trpezlivost...ine nezaberalo nič...zubky prve sa nam prerezal v 7 mesiaci...tak potom sa to ukludnilo trošku no vždy ked idu dalšie zubky(už mame 8 ) tak je nepokojneši...ale spanie sa potom zlepšilo ako vyšiel už ten prvy zubok...
hm no vela trpezlivosti prajem... 😅

barbade
13. júl 2013

@astonka Sice si ma nepotesila, ale aspon trosku povzbudila ... 🙂 Vdaka za odpoved.

zuzulik253
autor
13. júl 2013

@barbade u nás sa to strieda doteraz, má obdobie, keď je v noci iba raz alebo dva razy a potom príde obdobie keď je hore aj každú hodinu, ale to je v prípadoch, že nám idú zúbky tak ako teraz, už mu presvitajú všetky 4 očné, čiže sa ani nečudujem, že tak zle spával. astonka má pravdu, len trpezlivosť ono sa to zlepší, skúšala som ho dávať spať samého podľa knižky každé dieťa sa vie naučiť spať, ale u nás to nefungovalo, vždy sa mi povracal ☹, i keď v knihe písali, že poprezliekať periny a pokračovať ďalej, mne ho bolo ľúto a už som to viac neskúšala, ale viem, že viacerým kočkám to funguje. takže taká je moja skúsenosť, ale uvidíš, že časom sa to zlepší 🙂

barbade
13. júl 2013

@zuzulik253 No tak budem musiert byt trpezliva, ja by som ho nikdy nenutila spat sameho a nechavala ho vyplakat, to nehrozi, podla mna osobne by to ani nepomohlo, tak ako aj u vas nepomohlo. My skor razime vztahovu vychovu, lenze maly je celkovo dost narocny aj vo dne aj v noci, tak uz som z toho naozaj unavena. Neviem si vobec za takychto okolnosti ani len predstavit mat viacero deti, uffff....

ichbinich
15. júl 2013

@barbade:
Ako sama pises, ze "trenuje" lozenie aj v noci, to je uplne normalne. To robi velmi vela deti. Nechcem ta strasit, ale potom bude pripadne trenovaj aj sedenie/posedanie sa a vstavanie 😉 😀
Mas kombinaciu zubov a plazenia, je to o to viac o nervy. Tie zuby bolia uz davno pred tym, ako vylezu von. Mojmu synovi vysiel prvy zub, ked mal 11 mesiacov!!! A tiez slintal a hryzol od toho 5-6 mesiaca...
Ak ma naozaj bolesti kvoli zubom a place, mozes vyskusat homeopaticke gulicky (to ho minimalne "oblbne" ta sladka chut a prestane plakat), potom nejake gely na dasna a v najhorsom pripade aj sirup proti horucke/bolesti. Nema cenu, aby ste sa vsetci trapili. Radsej dat sirup, aby sa ukludnil a zaspal a oddchynes si aj ty. Ja som mu ten sirup par krat dala, ked uz nezaberalo v noci na utisenie nic ine, ani prsko.
Ja som tiez zastanca vztahovej vychovy. Syn spal so mnou do troch rokov a troch mesiacov, ked dostal svoju velku postel do svojej izby. A potom v nej aj spal, od prvej noci! Samozerjme, ze naspal zrazu celu noc a sam, ale postel akceptoval. Nadalej ho sprevadzame do spanku bud ja alebo manzel. Ked nas potrebuje, prideme k nemu v noci, alebo moze prist k nam do velkej postele. Ale uz je pravidlo, ze prespi celu noc. Dlho to bola vynimka a budil sa minimalne raz...
Bol velmi narocny aj cez den, aj v noci. Doslova potreboval aj vidiet do hrncov, ked som varila, takze som ho mala cez den na rukach a v noci na prsiach... To caste nocne budenie sa zredukovalo postupne s tou metodou od Elizabeth Pantley, co som popisala hore. A podla vsetkeho aj jednoducho casom... Za pokus to urcite stoji, nie je to nic drasticke a kazdy si ide svojim tempom. Boli noci, ked bol celkovo velmi nekludny, tak som ho nechala zaspat uplne na prsku, aby sa ukludnil. A boli noci, ked to pekne fungovalo. Potom ku koncu si cucol a sam sa otocil a spal dalej!
Ked si prilis unavena, oddychni si, aj cez den. Kasli na domacnost, oddychni si. Ja som z domu aj pracovala, a ked som nevladala a nestihala, bud som pracovala po veceroch, alebo som poprosila svokru, nech ide so synom na prechadzku, kym si ja porobim. Domacnost stala, slo iba minimum: aby sme mali co jest a ciste oblecenie. Ostatne vtedy, ked som bola oddychnuta a mali sme s manzelom cas, aby sme porobili aj ine. Alebo okna sme umyli spolu s mojou mamou, ked prisla.
Nojdolezitejsie pre mna osobne bolo sa s tym zmierit. Nepozerat na hodinky, nepocitat, kolko krat bol hore, proste je to tak a hotovo. Snazit sa pomoct, kde sa da (proti bolesti, alebo odnaucit pomalicky od celonocneho cuckania), ale charakter nezmenis 😉
Ak ta to povzbudi, uz zhruba v dvoch rokoch (teda okrem fazy trucu 😀) sa mi to zacalo vsetko "vracat", com som mu venovala casu vo dne, v noci. Vedel sa zahrat uz aj sam, teraz samozrejme o to viac. Je to samostatny sikovny chlapec, ktory mi pomoze, ked ho poprosim, je mily k sestre-babatku, az na nejake fazy dobry chlapec. Aj ja som sa velmi bala, ako to bude s druhym babo, ale je to ovela lepsie, ako som sa obavala. Sice si aj on vyzadoval a vyzaduje pozornost (aj ked niekedy tym, ze robi to, co nema), ale sestre da cumel, ked si ho vypluje a hlada ho, zaspieva jej pesnicku, ukazuje jej svoje hracky... Ziadne agresie sa nastastie nekonali.
Prajem este pevne nervy a vsetko dobre! A nezabudni rodicovsku mantru: to je iba faza, to je iba faza, to je iba faza, oooohhhhmmmm 😀

ichbinich
15. júl 2013

@barbade:
Co sa tyka rezimu, sleduj si ho cez den a pis si to, ako som napisala hore. Potom by si mala vidiet nejaku pravidelnost a prisposobit tomu ukladanie na spanok cez den.
Moja dcera ma skoro 4 mesiace, ale okrem toho, ze jej nocny spanok je 12 hodin (s jednym az troma kojeniami), nema este ine pravidelnosti. Este to nechavam tak, ze cez den ide spat, ked je unavena. Inak s tym nocnych spankom som nerobila nic 😉 Proste je uplne ina ako brat, co sa tyka spania. Ked sa raz ulozi na nocny spanok, spi fakt od ulozenia do zabudenia rano 12 hodin, ci zaspi o 8 vecer alebo o 10... Asi vie, ze som si uz svoje odtrpela pri synovi, tak ona je "dobra spacka" 😉 😀
Ale je mi jasne, ze v zrhuba 6 mesiacoch moze zrazu byt vsetko inak. Ako sa hovori, jedina konstanta v zivote s babatkom je zmena 😉
Vsetko dobre!

barbade
15. júl 2013

@ichbinich Dakujem ti velmi pekne za odpoved. Niekedy mame lepsiu noc, niekedy horsiu, aj cez den je mrzuty a nevrly aj ked ma dost spanku, dost stresujem s tym, ze ho urcite nieco boli a ja neviem co (dasna?) a ak to zo mna citi, tak sme v zacarovanom kruhu....
Ja doma tiez porobim malo, co sa mi da ked ho mam v satke alebo v nosici, nastastie niekedy to ide super a ak ho mam na chrbte a on zaspi, tak spravime s muzom spolu aj velke upratovanie, ak ma horsi den tak protestuje a musim ho mat vpredu, to sa mi da spravit menej a niektore veci vobec nie. Snazim sa mat to v pazi.... Hlavne nech dost hajka.... No je to narocne 🙂

zzuzulaf
18. nov 2013

@ichbinich ahoj, az teraz citam vsetky prispevky v tomto fore. chcem sa spytat: ako dlho trvalo, kym sa pocet zobudeni zredukoval? my tu pantleyovej metodu skusame cca 2hy tyzden, zatial nejaky velky uspech nie je 🙂 dakujem!

ichbinich
18. nov 2013

@zzuzulaf:
Uf, to si uz presne nepamatam... Tie budenia kazdu hodinu sa zredukovali asi po 2-3 mesiacoch.
Ale mne sa nepodarilo ho oducit od cuckania uplne ☹ Ku koncu kojenia sa budil mozno 2-3 krat za noc. Potom som ho v 2,5 roku odkojila uplne. Bez boja a slz. Uz som bola tehotna, mala som malo mliecka, bola som chora a pila som caj, v ktorom bola aj salvia, tak som tomu "pomohla" a pila este cistu salviu. Dala som mu cucnut, aby sa presvedcil, ze mliecko uz nie je. Predtym ziadne vysvetlovanie nepomahalo. Az ked sam citil, ze fakt nic nejde, tak prestal. Trvalo to asi tyzden.

Pocet budeni vseobecne sa zredukoval asi v 3,5 roku!!! Od cosi vyse 3 rokov ma svoju velku postel vo svojej izbe. Ale budieval sa takisto. Pomaly je ale prespanie celej noci pravidlo a nie vynimka... Nastastie uz staci ist k nemu, pohladkat, chvilu drzat ruku, pustit sum mora a je to. Teraz bude mat 4 roky.
(Ale na mojho syna neplatia kadejake zarucene finty a triky, v roznych oblastaich, takze on nie je dobre meritko 😉 😀)

orieska325
18. nov 2013

Baby, poradte aj mne..mam 5 mesaneho chlapceka pozorujem u neho cca tyzden sa stale budi v noci kazdu hodku a pol..zacne sa mrvit hadzat hlavou zo strany na stranu, potom si ruckami sucha tvar..otvori oci a pozera..popripade sa zacne hrat s ruckami,,,neplace...ked ho vezmem na ruky a chcem ho uspat nedari sa, pri prsniku zaspi ale nie je to iba cumlikovanie on stale papa🙂)...cez den spinka podla potreby, vacsinou je cca 2 hodky hore potom pospi hodinu, hodinu a pol..dlhsie hore nevydrzi byt je mrzuty odmieta akekolvek aktivity..niekedy pospi iba pol hodku zobudi sa tym ze sa zacne simrat po tvari,,,aj v kociari..od malicka bol nervoznejsie babo zle hlavne cez denspal budil sa na puknutie podlahy alebo klbu na ruke 🙂 v kociari nepsla vobec reval ako najaty...neskor sa mi ho podarilo naucit na cumlik, coz veeeeeeeeeelka pomoc...tak sme si teiz presli kadecim..takze aj tak super ze uz takto spi...len ma to stve to nocne budenie, predtym sa budil len na kojenie kazde 3 hodky v noci...

katkaba123
18. nov 2013

@orieska325 Ahoj, ja som mala to isté. Keď dieťa kojíš, v cca 5.-6.m.sa všetko naučené pokazí.Idú zúbky, možno aj nejaké tie chorobky, dieťatko môže byť prestimulované z dňa - veľa ľudí na návšteve alebo keď začína loziť, tak sa mu o všetkom sníva.Pekne sa to píše,ale keď to človek prežíva, nie je to sranda. Mne sa malý prestal budiť (a to sa budil od cca 6.m.cca 5-10x za noc)asi až teraz,keď máme 2kojenia za noc.Budí sa,ale už iba 2x.Podľa mňa zohráva úlohu aj to,že ťa v noci možno necíti.Zaspí pri prsku a ked sa zobudí vo svojej fáze, (prvá fáza je cca o 3 hod.,potom každú pol hodinku...)nemá ťa pri sebe a má strach-teda ak ho máš v postieľke ako ja.Ale to prejde.Ja si síce tiež hovorím,že kedy to už skončí a za 21 dní,čo ho už v noci nekojím, prespinkal cca 6-8 hod.v kuse asi 3x.Tak držím palce.Cez deň si ho nauč spať v postieľke a ty si ľahni s ním.Aj ja som to robila,inak by som bola úplne vyčerpaná.

zzuzulaf
19. nov 2013

@ichbinich dakujem za odpoved - 2-3mesiace, odkedy si zacala pouzivat tu "metodu", ze nedovolit zaspat na prsniku? dobre som to pochopila? 🙂 samozrejme, kazde babtko je ine, ale som nevedela, aku dobu mam asi ak ocakavat, kym sa to aspon trosku zlepsi hm hm

orieska325
19. nov 2013

@katkaba123 Dnesnu noc sa zobudil iba 3x..takze su dni a dni...asi je fakt zbytocne sa nad tym zamyslat a vela citat kazde dieta je ine..mam znamu ktorej dcerka ma 4m a zaspava im az okolo polnoci..moj maly chodi spavat medzi 18-19,00, zalezi ako sa nam vyvinie den..

ichbinich
19. nov 2013

@zzuzulaf:
Ano, 2-3 mesiace, odkedy som s tym zacala. Teda ak som bola pri zmysloch... 😅 Castejsie som spala skor ako syn. Alebo som sa zobudila s nahymi prsiami a ani som si nepamatala, ze by som byvala kojila 😲

A naozaj je kazde dieta ine... Dcera zaspava najradsej sama v postielke... Dokonca ked ju potrebujem uspat na rukach, ked sme napr. na navsteve, tak to nejde... Takze asi tak 😉

zzuzulaf
28. nov 2014

takze pantley metoda sa u nas nakoniec nejako neosvedcila, upustila som od snazenia. v podstate mi to nocne vstavanie prerastlo psychicky a fyzicky cez hlavu, povedala som si dost, naucila som syna zaspat inak ako na prsniku, cim sa pocet nocnych zobudeni sám zredukoval z cca 10 na 2-3x za noc. potom este niekolko tyzdnov som ho presviedcala vselijako, ze mliecko v noci uz nebude (spal iba s manzelom, spal iba so mnou, ale som mu skratka nedala a uspala ho nejako inak...). to vsetko cca okolo 10-12mesiaca. coskoro som opat otehotnela, takze som zatrhla najprv zvysne denne, potom vecerne kojenie a nakoniec ranne. tie posledne isli uz bez vyraznych tazkosti. velmi pekne sa naucil spat a zaspat v postielke, sprvu okolo toho 12teho mesiaca sam, teraz (20mes) si opat vyzaduje moju pritomnost. v kociari alebo podobne zaspi uz len velmi tazko.

luno
7. máj 2016

@zzuzulaf ahoj chcela by som sa opýtať ako inak ste sa pokúšali uspavat malého a nie na prsníku.. Lebo môj má 10m a je ucickany aj cez deň aj v noci.. Už som unavená a nevladzem sa ráno ani zobudiť. Trvá to už 5m . drobec mi malo čo papa tuhú stravu.. .ďakujem za odpoveď..

luno
7. máj 2016

@ichbinich dobrý deň chcela som sa opýtať či ste to robili aj cez den trávim ptavzne kojenim no ani nie kojenim ale cickanim prsníka.. Niekedy mi pospi pekne cez deň inokedy nie máme ešte 2 spánky niekedy 1-2 inokedy len 20min. Poktorom ho uzneviemuspat

babatkoo
7. máj 2016

Ahoj, moj mal vcera 1. rok, stale ho kojim takze sa v noci budi aj 7-8 krat. Ked nam idu zuby tak aj kazdu pol hodinu. Co uz ;)

yanni
7. máj 2016

Mozu to byt zuby. Ono to trva niekedy aj 2-3-4 mesiace pokym sa vytlacia, ze ich je fakt vidiet. Nasa najmladsia ma teraz 9 mesiacov a tlacia sa jej horne a mame to ist. Do ca pol noci kazdu chvilu mrnci, idem k nej, pohladkam, niekedy staci, otoci sa a spi dalej. O pol hodinku zase mrnci, niekedy pohladkanie nestaci, musim si k nej lahnut. Takto to ide pravidelne uz part tyznov a prvy vrchny zub sa jej vytlacil pred par dnami, este je ho ledva vidiet. Zaujimave, ze v druhu polovicu noci prespi, zobudi sa medzi 5 a 7 ale to uz je fakt ze vyspata. uz nepomoze nic. Takze len vstat.

Inak moze to byt aj rastovy spurt a tiez o pol roka deti uz zacinaju lozit, viacej vnimaju, nasavaju, v noci to spracuvaju. Cim zaujimavejsi den, tym su v noci nepokojnejsie.

Inak ja tiez kojim ale v noci uz nie. Zistila som totiz, ze je to s uspavanim na prsniku este horsie. A tiez si cucla raz dva a len dudlala. Nic, ja nie som cumel. Ono to nie je hlad. To vsetko je aj zvyk. Takze takto je to jednoduchsie. Staci pohladkat alebo sa pomojkat a vybavene.

ichbinich
9. máj 2016

@luno:
Cez den syn (a potom aj dcera) tiez zaspaval iba na prsniku. Ale to som sa zvycajne mohla od neho vzdialit, ked zaspal. Boli dni, ked som zaspala aj ja 😉 Boli dni, ked som sa nemohla ni pohnut, lebo sa hned zobudil. Ale zvycajne som mohla odist a pracovat.
Ak sa zobudil po zhruboa pol hodine, sla som okamzite za nim a este raz som ho kojila, kym zaspal. Lebo potom spal este dalsiu pol hodinku. Lebo on mal presne polhodinova spanky... Tak som zacala fakt OKAMZITE reagovat, ked sa zacal mrvit, sla som za nim, pocuckla si a spal na 99% dalej. Takze tym systemom som ho potom dostala z dvoch 30-minutovych spankov na 2 hodinove... Potom, ked presiel na jeden spanok, to uz myslim bolo lepsie, to spal sam od sbea, bez dalsieho zasahu z mpjej strany, tu hodinku.

zzuzulaf
10. máj 2016

@luno v podstate som najprv skusala na rukach, troska ho udrndovat a ked bol uz prispaty, tak do postielky, samozrejme sa prebral, takze takto aj 10-15x, postupne sa to zlepsovalo, neskor uz siel rovno do postielky bez nosenia na rukach. ak chces, mozeme pisat aj cez spravu.

kristinka86
10. máj 2016

@zuzulik253 Nechcem Ťa strašiť, ale mne dcérka doteraz neprespala ani jednu celú noc. Keď je dobrá noc, tak vstane 2-3x. Keď je zlá, tak aj každú polhodinu. Keď bola maličká a kojená, vstávala presne každé 3hodinky na papanie. Potom to šlo dole vodou. A tak sa pridružili v 9mesiacoch zuby, ktoré nás trápia doteraz. Teraz jej idú obe horné trojky, takže zas máme veselo. Ona sa prebudí, vypije vodičku (pár glgov), alebo len cumeľ, pohladkať, kedy ako. Ale na celú prespatú noc si ešte čakáme.