Búchanie hlavičky o operadlo gauča

idaa81
30. aug 2022

Ahojte,môj 2 r. Syn si zvykne niekoľkokrát za deň búchať hlavu do operadla gauča, keď na ňom sedí. Najprv som to pripisovala tomu, že sa ukludnuje. Cez deň je inak v pohode, normálne,živé dieťa, usmiate. Dúfam, že to nie je príznak nejakej mentalnej deformacie. Prosím, ak s tým máte niekto skúsenosť, kedy to prejde?

erikahun
30. aug 2022

Nemyslím si, že by išlo o mentalnu deformáciu. Aj nasa ročná to občas robí aj 4x za den. Bud bucha hlavu o gauč alebo o stenu a puta tym akoby na seba pozornosť mi príde, ale neviem prečo to robia, no istotne nie je jediny :D

katulka94
31. aug 2022

Náš 2 ročný s podozrením na PAS to robí tiež

gabika108
31. aug 2022

@idaa81 Nasa 9 mesacna to robi a pritom na mňa pozera na moju reakciu

idaa81
autor
1. sep 2022

@erikahun áno,viem,že nie je jediný,ani mi nepríde nejak postihnutý a hlavu bucha len o gauč,o nič iné. Len či to nie je nejaký znak,že sa nieco pomaly rozvíja.

idaa81
autor
1. sep 2022

@gabika108 mne príde,že mu to robí dobre

idaa81
autor
1. sep 2022

@katulka94 čo je PAS?

erikahun
1. sep 2022

Porucha Autistického Spektra je pas. Veď skúste sa spýtať pediatra, naša mi nepríde ako autistická vôbec, to je tak spoločenské dieťa, že až :D aj vo všetkom je ok, tak podľa mňa ju to prejde:D

idaa81
autor
1. sep 2022

@erikahun dakujem

littlefiona
1. sep 2022

@idaa81 ahoj, ja som si ako dieťa takto búchala hlavu o gauč a to celkom dlho, keďže si to sama pamätám. Mňa to akoby upokojovalo, je to ako keď matka hojdá dieťa v kočíku. Asi mi to uvoľňovalo endorfíny. Celkovo som ako dieťa milovala hojdacie kresielko, koníka a hojdačky. Skús mu ponúknuť niečo z toho. Rodičia to neriešili a som úplne normálna, zdravá žena.

idaa81
autor
2. sep 2022

@littlefiona áno, niekedy sa veľa veci neriešilo. Ako som písala,tiež mi to príde,že ho to ukludnuje,ako mlieko. On na hojdačky ísť nechce. Koníka,ani kresielko nemám. Porozmyslam. Ďakujem za radu. Ak ja som sa ako dieťa rada hojdala