Bozkávanie dieťaťa na ústa

canis_lupus
21. júl 2022

Ahojte, dnes mi dal malý (3,5r) pusu na ústa a snúbenec mu povedal, nech to nerobí. Pozerala som jak puk, že aký má problém, a podľa neho to je vraj nenormálne a nevhodné 😃 Som divná ja, či on? Sám priznáva, že mal u svojich rodičov studený odchov, takže žiadne mojkanie a bozkávanie. U nás to bolo normálne, keď sme boli malí. Samozrejme len rýchla pusinka so zavretými ústami, lebo nejaké extra ocmukávanie ani mne nepríde hygienické 😁 Do akého veku je podľa vás normálne bozkávať deti na ústa? Normálne ma zaujíma, aký majú na to ľudia názor 😂

petamich
21. júl 2022

u nas deti nebozkavame na usta a nemame studeny odchov 🤷‍♀️ proste je tam najvacsie riziko prenasania infekcii a pod. takze nebozkavame, ani male ani stredne velke ani ziadne 🥴 ale kazdy ako je zvyknuty, standard na to naozaj nie je

solange7
21. júl 2022

@canis_lupus ja pochadzam z milujucej rodiny, a aj som si rovnaku vytvorila s manzelom. U nas neficalo a ani nefici bozkavanie na usta. Nejde o to, ze by to bolo poburujuce, ale naco zbytocne davat prilezitost lepsiemu prenosu bakterii a virusov.

thereisabear
21. júl 2022

Nebozkávam deti na ústa v žiadnom veku.

patka06
21. júl 2022

Nikdy sme nebozkávali dieťa na ústa, rodičia ani starí rodičia, proste nikto
Tiež sa mi to zdá nevhodné

luliu
21. júl 2022

Nie je na tom absolútne nič a nazývať to chorým, nevhodným a uchylackym je choré, je to tvoje dieťa, vaša vec. Inak je to už taká dosť rozsiahla téma.....

mima172
21. júl 2022

Ja malú bozkávam vždy na čelo alebo na líčko, no ona mi niekedy vlepí pusu na ústa. Ani by mi nenapadlo ju zato karhať. Má 2r2m.

andrea_82
21. júl 2022

v rodine sa na ústa nebozkávame, nemáme ani zvyk sa takto vítať pri stretnutí. Ale keď bol syn malý, tak pusinky na ústa boli. Časom, ako rástol, to ale aj mne samej začalo byť čudné, tak som mu začala dávať pusu na líčko. On sám si ale pýtal na pusu, jemu to čudné nebolo. A chorý býval minimálne, k doktorke chodíme len na preventívku - to len k tomu zbytočnému prenosu baktérií.

panelacikova
21. júl 2022

ježiši, už zase? minule tu bola podobná téma, nevieš si vyhľadať názory?

canis_lupus
autor
21. júl 2022

@petamich
@solange7 nemyslela som to tak, že keď niekto nebozkáva dieťa na ústa, má automaticky studený odchov 😃 Ale potom sme sa o tom bavili a on sám mi povedal, že mal studený odchov a u nich doma sa proste nepusinkovali, tak možno preto mu to príde divné.

canis_lupus
autor
21. júl 2022

@panelacikova cez vyhľadávanie v diskusiách mi nič nenašlo, tak sorry, že nesedím každý deň nonstop na koni a nemám prehľad o všetkých témach, čo sa tu rozoberajú 😂

tosomja
21. júl 2022

Mňa by zaujímalo kde bozkavate manželov a partnerov, keď na ústa je tak nehygienické 🤔
Áno, dávame si pusu na pery, aj s 12r dcérou, aj s 2r synom a ročnou dcérou aj s priateľom. Nikto žiadnu chorobu nedostal.

katka281
21. júl 2022

@canis_lupus mne to pride normalne 🤷‍♀️ za mna je "divny" tvoj snubenec 😄 nevidim na tom nic zle, je to tvoj syn. V urcitom veku sa budete bozkat iba na licko, vek je asi velmi individualny, do 15tich to urcite nebude 😄 urcite by som za to maleho nekarhala.

solange7
21. júl 2022

@canis_lupus tak niekto si nedava bozky ani objatia vobec. To uz by som studenym odchovom nazvala. Vsetko s mierou.
Mozno sa mu to len zdalo nehygienicke.

banalu
21. júl 2022

@canis_lupus oki tak ja ti to zhrniem, kedze tu minule ta tema bola - 80% zien bolo proti a zaroven rovno pripomeniem, ze 80% zien je ok ak sa budes olizovat ty alebo tvoje dieta so psom - to len pripominam, keby, ze si planujete kupit psa a chcela by si sa eventualne spytat aj to.

katuska19
21. júl 2022

mne to vobec nebolo divne, kym bol malicky. Len mne tu pusinku na usta chce maly davat, aj teraz ked ma 8 rokov. tak som mu vysvetlila ale tak zartom s usmevom/ziadne karhanie/, ze pusinku si davajme na licko, jednak kvoli prenasiu bacilom a /jednak cim je starsi mi to uz nepride moc vhodne-to som si uz iba pomyslela/. som mu povedala, ze na usta bude bozkavat v buducnosti svoju manzelku 🙂

abdn16
21. júl 2022

snubenec je jeho otec? Keby to otec povedal 10 rocnemu, beriem, ale 3.5 by som neriesila... a nie,u nas sa nedavaju pusy na usta, len na celo a lice, ale tak ak by mi dieta v predskolskom veku dalo pusu na usta, asi by som sa nad tym ani len nepozastavila.

sojorez
21. júl 2022

@canis_lupus Najblizsie, ak bude mat snubenec snahu Ta pobozkat, ostro sa ohrad, ze to je nenormalne a nevhodne 🤦🏼 3,5 rocne dieta v bozku na usta nevnima sexualny podton, cize, ak to je dovod priatelovho ohradenia sa, tak nenormalny je on. Co sa tyka hygienickeho hladiska, od vzorky bacilov az po zubny kaz...

beronsche
21. júl 2022

cielene deti na usta nebozkavam, ak mi daju takto pusu oni, ani sa nad tym nepozastavim.. Nepride mi to nic nepristojne, nehygienicke ci dokonca ani vhodne za zmienku..

pridavam link na diskusiu, kde najdes x nazorov, niektore fakt z mojho pohladu divne.. osobne totiz nechapem, ako moze niekto vidiet v nevinnom letmom bozku dietata cokolvek zvrhle.. ale tak, kazdy sme iny..

https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/do-kolko-rokov-davate-detom-pusu-na-usta/

ivangeline
21. júl 2022

Tiez sa nebozkavame na usta ale ak (zvycajne mala) chce a dava s takym zamerom pusu,tak jej ju dam. :D

lilope
21. júl 2022

Pre niektoré: že bozkávanie dieťaťa - prenos infekcie 😂 ale so psami čo olizujú či žerú exkrementy, sa cmukáte jedna radosť, veď je to miláčik 🤣 naozaj sa niekedy rozum zastavuje 🤦

beronsche
21. júl 2022

@banalu fuu vlastne mas pravdu... mam pocit, ze je viac spolocensky akceptovane, ze vas na tvari olize pes, nez, ze date bozk na pery vlastnemu dietatu...

petamich
21. júl 2022

@lilope nie u nas v rodine sa ani so psami a mackami, co zeru exkrementy a ani s tymi, co nezeru exkrementy necmukame 🤷‍♀️ to je take tazke akceptovat, ze niekto to ma skratka inak? u nas v rodine (a manzelovej tiez) skratka deti na usta nebozkavame a bodka, dame im pusu na lice, celo, temeno...na usta proste cielene nie a nevidim na tom nic zle, rovnako ako ked niekto na usta bozkava, kazdeho vec, standard na to neexistuje

lilope
21. júl 2022

@petamich nebolo to určené pre teba, ale keď si sa v tom našla...

kkovacovak
21. júl 2022

@canis_lupus napíše ti tu teraz milión žien že je to nechutné, úchylné, nehygienické. Nechutné pobozkať vlastne dieťa určite nie je. Ak to niekomu príde úchylné tak je úchyl ten človek lebo nie je normálne keď nad tým takto normálny človek uvažuje. No a nehygienické....deti si dávajú všetko do úst, olizuju zem, jedia piesok a ja neviem čo ale akonáhle mu dáš pusu tak asi zahynie lebo máš v ústach baktérie 🤣

p.j.jacky
21. júl 2022

@canis_lupus bozkavam svoje deti 11 ročnú aj 2,5 ročnú . Staršia sama príde a da mi boztek a povie ako veľmi má luby . Mladšia tak isto mi dá pusinku . Príde mi to úplne normálne . Vadí mi keď deti bozkávajú už ostatný členovia rodiny( babky , kamošky atd ) ale my doma dieta rodič si pusinky dávame ❤️

canis_lupus
autor
21. júl 2022

@kkovacovak v pohode, urobím si štatistiku, koľko % je za a koľko proti 😃 A ukážem snúbencovi. Moje dieťa je na mne nonstop nalepené, objíma ma, ráno chodí ku mne spávať do postele, dojedám po ňom jedlo, utieram mu zadok, takže čo sa týka prenosu baktérií, príde mi to už prašť jak uhoď 😅

Inak psa mám a áno, príde mi nechutné, keď ma oblizuje na ústach 😂😂 Ale príde mi dosť rozdiel pusa so zavretými ústami a uslintané oblizovanie, v tomto som určite v team bozkávanie s deťmi áno, bozkávanie so psami nie 😃

pazdura
21. júl 2022

@canis_lupus ja dcérku bozkávam, budem bozkávať nech si vraví kto chce čo chce 🙂

maggie1978
21. júl 2022

Tiež mám 4- ročného , v kuse ma objíma a pusinkuje a vôbec mi to nepríde nechutné či nehygienické. Raz to určite skončí a teraz si to užívam. No len by mi niekto niečo na to povedal 🤦

trinneo
21. júl 2022

Mam 3.5 rocnu dceru a bozkavam ju na usta uplne normalne, mne to pride normalne, ja som to mala tak aj v mojej rodine a nevidim na tom nic zle. Som dospela a kolkokrat sa objimam s mojimi rodicmi, davame si bozky a dokazujeme si pozornost) Aj moji rodicia dcerke kolkokrat daju pusu na usta, niekedy na lice, celo, berime uplne OK. V muzovej rodine to tak nikdy v minulosti nemali, moj muz da dcerke tiez pusu na usta kolkokrat alebo aj sama ona pride za ockom, ze pusinku na dobru noc a pod.,lebo vzdy sme sa s muzom lucili do prace a prec bozkom na usta a ona to odkukala...Ale svokrovci vnuckam ani jednej nikdy nedali bozk na usta.Oni to tak nemaju, miluju svoje vnucky,ale viem a vidim, ze u nich nikdy neboli na ukazovanie citov..(aj moj muz sa musel naucit, ze ja potrebujem ukazovat a preukazovat si lasku jeden druhemu).Ale ine deti (svagrinej alebo neter)by som na usta nikdy nebozkavala, to je pre mna uz uplne ine, to len na licko slebo cielko slebo do vlasov..Ale podla mna toto zalezi od kazdej rodiny a vychovy a každý nech robi ako to vnima a ako to je mu prijemne.Niekto to tak neciti a niekto áno, ale preco by to,co ma niekto v rodine zaužívané, malo byt nenormalne?Ale to si treba vydiskutovat a dohodnut,ci ej to Ok pre oboch.A na bacily-po dcere dojedam, ona kolkokrat odpije vodu z mojho pohara....sme spolu stale,takze ak nieco ma chytit,tak to chyti inymi sposobmi...

zorkahorka
21. júl 2022

Pri prvom synovi mi bozkavanue na usta neprislo vhodne. Mladsi syn (20m) je neuveritelny mojkac, stale sa pusinkujeme a stiskame. A pri nom mi to cudne nepride 😀 starsieho na usta nebozkavam. Ani jemu sa to nepaci. A u cudzich by mi na usta prekazalo 🙂