Bozkávanie detičiek

veronika19895
10. júl 2022

Dobrý deň mamičky aké máte nazory na to, ked niekto okrem vás dáva bozky napr. na hlavu. Myslím ked bozkávaju napr. starí rodičia. Ked vidím ako dáva deťom niekto bozky na hlavu ci na tvár tak mi to vadí. Zisťujem ci som divná. Deti majú 18 mesiacov a 4 mesiace

viestta
10. júl 2022

U blízkej rodiny mi to nikdy nevadilo

jana_eyre_2
10. júl 2022

Vadilo by mi ak dá deťom bozk niekto cudzí, avšak si myslím že starí rodičia cudzi nie sú a vôbec mi nevadí ak deti pobozká ich babka na líca/hlavu..

petamich
10. júl 2022

nijako mi to nevadi ak blizka rodina dava bozky na tvar alebo hlavicku, vadia mi iba usta (tam ho nebozkavame ani my v zasade)

tenerifka
10. júl 2022

@petamich presne, ja to tiez tak vidim, bozky detom na usta su dost zvlastne, nepride mi to normalne, ani od rodicov. Na hlavicku alebo licko ok,od blizkej rodiny samozrejme, ale nie od cudzich

mamelka
10. júl 2022

@veronika19895 vadi mi to ale na usta a na tvár, a zakazujem pri Márii a nedaj boh na usta-to je naozaj nechutné, a aj to vedia,ze to nemozu. Ani našej 12r a 9r nedávajú pusu, prečo by mali dávať 8mesacnej. To,ze sa neve brániť neznamená,ze ju budú bozkávať. Mne to vadí. Som zubna sestrička a je to naozaj nehygienické

otvorena
10. júl 2022

@veronika19895 ja si myslím že niesi divná . Neviem či by sa ľúbilo aj opačne niekomu tak bozkat dieťa. Len som aj to predstavila..

andrea_82
10. júl 2022

Ja som vcera opatrovala ročnu neter a pri odchode som jej davala pusu na čelicko. Na pusu by som nikdy nebozkavala, to mi pride nechutne. Ak by mojho syna stari rodicia pobozkali na tvar, to by som neriesila.

mamelka
10. júl 2022

@otvorena som toho istého názoru. U nas pusu dávame len my. Ako ked si predstavím druhého 🥴 ved to ako keby ideš po niekom jest z lyžičky

zojanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronika19895
autor
10. júl 2022

@mamelka lebo mam len strach ze dospeli mame ine vírusy a baktérie ako deti a ci takým spôsobom sa nemôže im niečo preniesť. Ked máme každú chvíľu deti prechladnute.

petamich
10. júl 2022

@veronika19895 to dieta si niekde musi vybudovat imunitu, za mna je absurdne, aby som svokre alebo mojej mame zakazala malemu dat pusu na hlavicku alebo na licko a potom ideme na detske cvicenie alebo detske plavanie a deti si tam zuzlu hracky navzajom a nestihnem ani zmurknut a uz maju prestriedany dudel (comu sa snazia vsetky matky zabranit ale tak...) ale tak asi mam ja niekde inde hranice 🤷‍♀️ ale nie pusa od najblizsej rodiny mi nevadi, aj mne da mama/svokra pusu na lice, ked pridu alebo sa lucime ale tak takto to mas ty a je to na tebe, aby si si si to vykomunikovala s rodinou a nastavila pravidla

kandelabra
10. júl 2022

Normálne mi príde bozkávať dieťa na líčka a na čelo, na ústa určite nie. Bozk teraz myslím ako letmý dotyk pier, nie že dieťaťu ostane mastný fľak cez pol tváre. A samozrejme daný človek by mal dodržiavať primeraný level hygieny.

veronika19895
autor
10. júl 2022

@kandelabra a keď ten človek kýcha, kašle?

vreckovka2
10. júl 2022

@veronika19895 rodina mu dava bozk na nohu, pripadne na hlavicku. Ruky som zatrhla, na tvar nikomu okrem nas rodicov drobec nedovoli, aby mu davali pusu, alebo ho chytali po tvaricke. Akurat nam rodicom drobec zacal teraz davat pusu a na usta. A nechapeme preco, lebo sme mu pusu na usta nikdy nedali. Tiez mi to nepride ok a ja mu pusu na usta nedavam.

ivs97
10. júl 2022

Niesi vôbec divná.. Divná som ja, čo mam problém stym aj keď mu chytajú ručičky alebo na neho dychaju z príliš blizka 😂 viem že to preháňam ale neviem si pomôcť, proste to tak cítim... Nemam dobrý pocit ked ho majú na rukách a kebyže mu dávajú ešte aj pusu.. Asi by ma *****😂 akonahle si ho niekto podrží, berem ho do izby a rychlo mu utieram ručičky vlhčenymi obruskami 😂😂 viem ze by si mal rozvíjať imunitu... Ale proste si neviem pomôcť... Najradšej by som ho nedávala nikomu a nech na neho kukaju len cez sklo... Zvukotesné najlepšie 😂😂

andrea_82
10. júl 2022

@veronika19895 ked kycham a kaslem, tak nedavam pusu ani vlastnemu manzelovi, to je uplne ina situacia. Pokial je clovek z rodiny zdravy, nevidim dovod, preco dieta od neho drzat daleko.

@ivs97 uf, teba by som nechcela za svagrinu. Citila by som sa ako nejaka spindira, keby si po kazdom mojom dotyku isla dieta umyt. 🤦‍♀️

mamelka
10. júl 2022

@veronika19895 pozri ty si mama, ten kto chce nech si bozkáva na ústa ten kto nechce nech to nerobí. Mne príde naozaj nechutné bozk na ústa, keby prídem k danej osobe a spravím to tak by mi asi vrazil, boz na hlavu/vlásky sa nemá čo stat, neboj.

rebeka7501
10. júl 2022

@ivs97 🤦‍♀️

kandelabra
10. júl 2022

@veronika19895 to u mňa spadá pod ten primeraný level hygieny, keď človek kýcha/kašle tak sa má držať prirodzene ďalej od každého a duplom už od detí aby nikoho nenakazil. Ale viem, že sú aj takí, ktorým je to jedno. Vtedy by som zakročila, nech sa niekto urazí alebo nie, ak bude dieťa choré tak to bude riešiť matka príp. otec a nikto iný...

kormino
10. júl 2022

Neviem si predstaviť,že by som malého nemohla pobozkať na čelo,alebo tváričku.Ale...Nechodíme k nemu absolutne ani z náznakom akejkoľvek choroby,Po narodení,sme k nemu chodili len s rúškom,prvé dva,tri mesiace len po samoteste na kovid.Teraz už má pol roka,ked si ho vezmem na ruky,ruky predtým umyjem a a no dam mu pusinku na čelíčko a tváričku,lebo ho milujem,Chvalabohu ,že nemám takú premotivovanú dcéru,aby mi ho brala z ruky a utierala vlhčenými utierkami.

sense
10. júl 2022

Nie nevadilo mi bozkávanie na čelo ci líca, na ústa ju okrem nas rodičov nikto nebozkaval. Mne by prišlo divne keby starí rodicia nechcú pomojkat dieťa, samozrejme nie keď majú chripku

matkahelka
10. júl 2022

@veronika19895 za mna si divna, pretoze bozky mimo tvare su ok, uplne prirodzene a ziaduce. mam 7 mesacnu - na tvar bozkavame len ja, muz a malickej starsia sestra, na usta nikto, ani ja ako matka. starki zvyknu na temeno hlavy alebo na nozky. ak mas take male deti casto chore, niekde robis chybu, pretoze decka zvyknu byt chore az nastupom do kolektivu. 4mesacne dieta neochorie z toho, ze ho niekto pobozka. aj ked ten niekto ma nadchu. to by ho ten clovek musel mojkat, stiskat, dychat nanho dlhsie aby to dieta nakazil.

henka123123
10. júl 2022
majlo1234
10. júl 2022

Nie je mi prijemne, ak dieta bozkavaju sirsi rodinni prislusnici, ale privieram nad tym oci😀ked z toho maju radost, a ked sa on necha, tak mozu. Ale nikdy ho do toho nutit nebudem. Ja ho bozkam vsade😃

ankare
10. júl 2022

@veronika19895 toto mi nevadí. Vadilo by mi,keby mi deti bozkávajú na ústa.

veronika19895
autor
10. júl 2022

@matkahelka ved líce je na tvári, čelo je na tvári

veronika19895
autor
10. júl 2022

@matkahelka ako budujete imunitu?snazim sa aby deti boli zdravé a aj tak ich niečo chytí

ls56
10. júl 2022

Nedovolila by som pobozkať na ústa a na ručičky..predsa len tie ručičky si pchajú deti do úst.. inak od rodiny mi to príde normálne napríklad na líčko alebo na čelo.. cudziemu by som nedovolila vôbec

sazumak
10. júl 2022

Ja to neriešim, ona normálne všetkým pusinky dáva a ešte chorá nebola ani raz 🙂 A to sme mega veľká rozrastená rodina 🙂

matkahelka
10. júl 2022

@veronika19895 starsia bude mat coskoro 14 rokov, 2x za zivot brala atb ani raz vsak na respiracne ochorenia. kym nenastupila do skolky, nebola chora ani jediny raz, v skolke cca 3x rocne i to bezne nadchy, ziadne anginy, zapaly priedusiek, sialene kasle. odkedy chodi do skoly, chora nebola vobec, nemava ani bezne nadchy. od babatka vela, vela vonku. cele dni prespala v kociku. vzdy a za kazdeho pocasia. nikdy som ju vela neobliekala, naopak, otuzovala som. od prvych prikrmov dbat na vela a vela zeleniny a ovocia - imunita je v crevach, to je alfa a omega. ziadne krupice, piskoty, pribinaciky, somariny bez nutricnej hodnoty. a vlastne doteraz sa stravuje zdravo, pretoze to od malicka ma takto zauzivane.
teraz mam 7mesacnu, praktizujem detto. od porodnice, i ked sa narodila v decembri, takmer nonstop cele dni vonku. ci prsi, ci snezi, ci fuka. neobliekam do bezvedomia, ako tu vidim na fotkach, ze vonku je 15 stupnov a decko vo fusaku. prikrmy papa necele 2 mesiace, ale teda len zeleninu, ovocie. ziadne umele kase, chrumky, piskoty, sladene vyzivy. chora nebola ani raz, muz mal uz viackrat nadchu, mali sme aj covid, neizolujem ju ani pri beznych respi ochoreniach. nikdy nic nechytila. ja velmi dufam, ze bude mat imunitu po starsej sestre a k pediatricke budeme chodievat len na preventivky.