Bolesť dva týždne po pôrode

21. apr 2020

Ahojte, pred 2 tyzdnami som porodila druhé dieťa, malo 4700gramov. Cvičila som s epinom, čiže som sa roztrhla len na centimeter, ale mám hrozne bolesti tam dole ako keby lonovej kosti, trosku citim aj kostrč. Po prvom porode som fungovala normálne, teraz sa neviem ani z postele postaviť. Je to normálne, aby som ešte mala takéto bolesti? Keď cez deň niečo robím, je to vecer o to horsie. Šitie necítim, čiže poporodnou ranou to nebude😕 kojim, takze sa nechcem moc dopovat liekmi, ale niekedy musím.

blumie
21. apr 2020

Podla mna to prejde same, ale za ako dlho, to moze byt individualne. Ja mam za sebou len 1 porod, bez nastrihu ale mala bola velka 3960 g, a teda myslela som ze mam zvierac uz navzdy poskodeny 😄. Vysla na 3tie zatlacenie. Bolest presla asi za 3 tyzdne.A pri takej velkosti ako ty pises verim, ze ta bolest musi byt vacsia. Snad do mesiaca uz bude ok, ak nie tak by som sa sla dat skontrolovat ku gyn. ci je naozaj vsetko ok tam vnutri.

autor
21. apr 2020

@blumie Dakujem za reakciu. No slak má ide trafit, lebo aj toto dieťa je kolikove a potrebujem okolo neho kmitat + staršie dieťa a fakt som taká ubolena, že až... inak aj ja som po tomto porode citila tlaky na konecnik, ale to už sa zdá, že preslo, ale tie bolesti panvy sa mi zdajú aj horsie ako nejaké 2-3 dni po porode... ja ani nechapem, že sa mi narodilo take slonica😀

lavender21
21. apr 2020

Ja som mala bolesti niekde v oblasti bedrového kĺbu asi dva týždne pred pôrodom a prešlo to tak do troch týždňov po pôrode. V nemocnici som nemohla prejsť ani do jedálne na obed, nemohla som sa pretočiť na posteli, bolo to niečo neskutočné... Tiež to u mňa bolo spôsobené veľkým bábätkom, druhá malá mala 4170g

blumie
21. apr 2020

Este ma napada, ci sa ti este nestahuje maternica. Citala som ze je to viac bolestive pre viacrodicky. Skus termofor, ked budes mat cas. Tu este nejake dalsie rady. https://www.babyweb.sk/stahovanie-maternice-po-...

juliet86
21. apr 2020

vies co mozno ti poposuvalo kosticky v panve... mozes tam mat aj nieco prasknute. ecistuje aj prasknuta zlomena kostrc z porodu a podobne. ja byt tebou tak idem za mega kvalitnym fyzioterapeutom nech ta pozrie. musi to byt narocne. drz sa a prajem ti nech to coskoro prejde. ani sa mi nechce verit se tak velke deti sa rodia. v ktorom si bola tyzdni??? vedeli ze bude take velke??

heidy222
21. apr 2020

V klude mozes Paracetamol v plnej danke, nema zmysel sa Tyrat. Ja som to mala tiez, podla mna to bola kostrc.

autor
21. apr 2020

@blumie maternica sa mi sťahovala prvý tyzden, inak to až tak strašne nebolelo, podľa mna tá bolest bola znesitelna a porovnateľná s prvým porodom. Ale dakujem❤️ Preštudujem si ten článok

@juliet86 rodila som 40+6, UTZ mi nerobili teraz pred porodom. V prvom tehu mi robili, ale možno ho teraz nerobili aj preto, že som sa neotvárala nejakých 15 hodín a po epiduralke som sa z 2 na 9 otvorila v priebehu 2 hodin a to som ich ešte ja zavolala, že podľa mna rodim, lebo mi povedali, že podľa nich to bude až dalsi deň. Naposledy na UTZ okolo 39+3 mal údajne 3700, ale vedela som, že asi bude vacsi a že ho zle mera. Inak cukrovku nemal ani on, ani ja, nebrala som v tehu lieky, či vitaminy, ja, či muž sme boli 3,5 kilove babatka, mame priemerne postavy(čiže priemerná výška, bez nadváhy), fakt neviem, ako je možné, že sa nám narodilo takto veľké dieťa..

autor
21. apr 2020

@heidy222 a prosím, kedy ti to preslo?

bluka2
21. apr 2020

Ja by som sa poradila s Dr. Mala som dva prirodzené pôrody s deťmi (obe na gram rovnako) 4380 g, ale teda bola som fit po oboch hneď...mne to neznie, akože tá bolesť tam má byť. Drž sa

heidy222
22. apr 2020

,@anonym: dlho som to mala, aj 3 mesiace, ale urcite netvrdim ze je to normalne, Treba sa sat vysetrit. Mne nic nezistili

autor
22. apr 2020

@heidy222 joj, to si ma nepotesila😒

@bluka2 Dakujem. Pockam do budúceho týždňa, lebo moja Dr tento tyzden neordinuje a skusim jej zavolať. Tiež sa obávam, že tam bude nejaký problem..

somkatka
23. apr 2020

Neviem ci to je to iste, ale ja som po prvo. Pkrode bola fit do tyzdna a po druhom som mala bolesti ale akokeby v slabinach trvalo to tri tyzdne. Bala som sa aj som bola s tym na pohotovosti, ale nic nezistili.. verdikt bol ze asi to tam je presilene.. nemohla som ani chodit ako ma to bolelo.. uz sa mi to zdalo strasne dlho, nechodili sme ani von a preslo to.. drzim palce 😉

cutie7
9. nov 2020

Ahojky presli ti tie boletsi??? Ja som rodila pred tyzdnom a nenormlane citim. Kostrc panvu, najhorsie je, ze si neviem sadnut, mozem len lezat a stat a aj to po par minutach je bolestive.... Mala mala 4090g...

somkatka
9. nov 2020

@cutie7 ahoj, preslo to tak do konca 6nedelia, asi tontelu dlhsie trvalo kym sa dalo dokopy. Ak mozes oddychuje vela, dopraj telu nech sa regeneruje,drzim palce