Bolenie bruška u 2 mesačnej hodinu po večernom papaní

simoneee
19. aug 2019

Ahojte Maminy, moja mala má 2 mesiace, place každý večer od narodenia. Začína to tak zhruba hodinu po večernom papani. Aj keď ju uložím spinkať zobudí sa a spustí strašný krik, kope nožičkami, prehýba sa a strašne place. Vyzerá to ako kŕče. Prvý týždeň po pôrode som nekojila- nevedela sa prisat bola som aj u laktacnej- zrejme preto že som ju pri pôrode pritlačila a mala 2 týždne modrú hlavičku, potom som ju doma pomalí začala kojiť ale strašne plakala a mne sa vrátili všetky moje intolerancie (laktóza, lepok, histamin a ešte aj mliečna bielkovina- počas tehu som mala len laktozovu intoleranciu) prestala som kojiť a dávala umelé a moje som si odsavala. Potom po mesiaci som začala kojiť znova s tým že už sa jej to možno zlepšilo a seba som dala ako tak dokopy. Mala som malo mlieka tak som dávala trochu umelého a potom moje(skúšala som iba umelé aj iba moje a strašne plakala). Snažím sa prísť nato čo jej robí zle, úplne sa vyhýbam potravinám čo nafukujú, alergénov a nepijem mlieko žiadne. Jej do mlieka pridávam coliprev, probiofix vitamín d-devit a keď boli bruško skúšala som espumisan aj baby calm aj sabsimplex aj pupik - nič nezaberá. Kaka 3 x denne žlté akurat hustota. Grga hneď ako ju zdvihneme a ešte jej zahustujeme mliecko lebo má reflux. Prdka cely deň, ale večer keď si prdne strašne place pri tom. Máte niektorá skúsenosti čo pomáha, čo to môže byt, kedy to prejde???? Dakujem

ildiko36
19. aug 2019

@simoneee daj si vysetriet babetko ci nema tiez laktozovu intoleranciu, sono bruska ci ma dobre vyvynuti traviaci trakt.pricinou koliky moze byt aj reflux.väčšina deti ma koliku.. ešte by si mohla vyskusat probiofix a feniklovy caj..prikladat teple na brusko ..massaz bucha a cvyky z nozickami

simoneee
autor
19. aug 2019

@ildiko36 dakujem, zabudla som napísať že keď boli bruško tak dáme aj 15 ml fenikoveho čaju a zbytok dopijem ja čo spravíme ale nepomohlo moc, myslím si že to bude ta laktozova intolerancia

pininka1
19. aug 2019

Moja suseda mala tiež tento problém, vyriešilo sa to až keď malú prestala úplne dojčiť. Dovtedy strašne problemy. Na umelé reagovala bez problémov. Vraj je to ozaj výnimočné, ale niektoré deti prostre netolerujú materské mlieko. U nich to bola zmena na 100%.

katren
19. aug 2019

@simoneee ale aj z toho caju moze boliet brucho....

vmatuscinova
19. aug 2019

Podobny boj mame za sebou, aj umele, aj moje, kombinacie, cele zle. Casom som ale zistila, ze s mojim mliekom coliprev nefungival, s hipp ha ano, zial som sa 3 a pol m trapila kym som na to dosla. Maly reaguje na laktozu, lepok aj bkm, soju, vyzera, ze aj bielko, preto vlastne cokolvek co som jedla bolo zle. U nas prechod na vhodne um velmi pomohol, spokojne babo bol zo dna na den. Ake um ste davali? Aktualne davate aj Vase aj um? Pozrite sa u mna v blogu clanky z jari su nas pribeh so synom, ako som dosla na to, ako mu pomoct, mozno Vam nieco napadne, drzim palce

simoneee
autor
19. aug 2019

@vmatuscinova dávam hipp comfort z nutrilon a DM bio sa nevedela vykakat, z hipp kaka krásne len to bruško boli

vmatuscinova
19. aug 2019

@simoneee ak ste na hippoch skuste hipp ha, u nas comfort bol tiez problem, potom mi vysvetlili, ze reagoval aj na bkm a ta je v ha mliekach inak spracovana ako v comforte. Urcite stoji za vyskusanie, u nas uz v prvy den od rana, co som vsetky kvapky osttne vynechala a necgala len coliprev a hipp ha bol o moc pokojneji, menej plackivy a vecer kludne zaspal. Stolica, vsetko ideal, naozaj pre mna to bol zazrak, kedze mal este aj pruh v slabinach, nesmel plakat. Dajte vediet

diewcatqoo
20. aug 2019

@simoneee ahoj, ak mas intolerancie a potravinove alergie, v tehotenstve to byva tak, ze vplyvom hormonov sa vacsinou zmiernuju, mozu aj vymiznut. Po porode ale zvacsa udru este vo vacsej miere ako pred tehotenstvom.
Tieto alergie a intolerancie byvaju casto aj dedicne, takze je velmi pravdepodobne, ze dietatko to podedilo a nieco jej robi zle. Ak jej robi zle laktoza, je potrebne prestat dojcit, lebo laktozu prirodzene obsahuje aj materske mlieko. Po prechode na umele bezlaktozove by sa problem mal vyriesit. Ak jej robi zle kravska bielkovina, nemusis prestat dojcit, staci vyradit z jedalnicka vsetko, cp bielkovinu obsahuje (co uz asi robis, ked ti to robi zle).
Niektore deti znášajú zle feniklovy caj - posobi na nich opacne - boli ich z toho brusko. Ak davas vigantol, skus vysadit, ci nebude lepsie...

vmatuscinova
22. aug 2019

Tak ako, mate nieco nove? Skusali ste ten hipp ha s coliprevom?

simoneee
autor
27. aug 2019

@vmatuscinova skúsila som vyradiť úplne mlieko - aj bezlaktozove aj všetko čo to mohlo obsahovať plus som vyradila úplne tukové jedla, dala hipp comfort ako príkrmove mlieko a zvýšila počet kvapiek coliprev, vymenila probiotiká za biogaja a prestalo to🙌

vmatuscinova
27. aug 2019

@simoneee uzasne;) tesim sa pre Vas, uzivajte babo