Bodovanie detí

lasitana
28. feb 2014

Ahojte dievčatá. Ja by som potrebovala raduuuuu. ☹ Mám dve deti, starší Karol 6 a mladší, Artúr, bude mať 4. Starší je uplne zlaté kludne dieťa, čo poviem to spraví, užasny. Mladší je taky maly živel, nieje zlý ale je živý. no a skúša ma samozrejme. A keďže ja som veľmi makká a všetko im dovolím, rozhodla som sa dať na bodovanie. nejaké vesele smajliky, alebo slniečka a za zle veci čierne bodky alebo neviem. Mate s tym niekto skusenosti? Ak ano prosim Vás o rady. Myslim, že tento sposob by mohol pomocť i mne i deťom, nastoliť nejake nové pravidlá, ktoré sa proste budú dodržiavať. Lebo už sa mi na mladšieho i v škôlke sťažuju a ja predsa chcem aby z neho vyrástol dobrý človek. 😀

prasiatko30
28. feb 2014

Skor ako davat cierne body tak by som skor urobila tabulu s par vecami ktore chces aby splnil - nieco konkretne a zacni radsej s menej vecami4-5 - obut sa, pomoc prestriet na stol, zjest obed sam - a vymysliet odmenu - ak sa rano oblecies, upraces hracky a mozeme ist do parku alebo sa budeme hrat na nejaku hru ktoru on bude chciet pripadne ked ziskas 5 bodov za tuto cinnost mozes sa hrat na pc a pod nieco co ho bude motivovat ak to nespravi nebude mat bod ale nedavaj mu tam cierny bod to je dost desmotivujuce. Ale hlavne vytyc konkretne akcie co od nich chces - posluchat je prilis abstraktne a vela krat ani nevedia tie deti co od nich chceme 😵

bajana
28. feb 2014

ja s tym skusenosti nemam, ale ak si na deti prilis makka (co asi si, ak im nevies stanovit pevne hranice), moze to pomoct...ale treba byt dosledna...ak budes, nepotrebujes ani tabulky a motivacne razitka a bodiky... 😉

lasitana
autor
28. feb 2014

dakujem dievčatá. s tym bez tých čiernych bodikov je to velmi dobry napad, aj s tym vymedzenim. Začnem s obliekanim, upratanim hračiek, samostatnosťou. Lebo som vsetko robila za nich, mami piť a už som letela...kazala upratať hračky a aj tak som ich nakoniec upratala ja. a už mi prerasta prcek cez hlavu :D držte mi prstyyyy

somjankad
28. feb 2014

@lasitana no aj my doma fungujeme na ciernych a cervenych bodikoch a na konci mesiaca to spolu vyhodnotime -kto bol lepsi a kto horsi-a za odmenu vybera ten lepsi program na vikend -u nas to zabralo-teraz sa pretekaju kto bude lepsi 🙂

lasitana
autor
28. feb 2014

waaaw tak to si ma potešilaaaaa. naberam odvahu zatial :D od zajtra chcem začať.

zeleny_cajik
28. feb 2014

Aj u nás sa boduje, aj keď deti sú menšie a reálne vníma pointu len 4r syn a dcéra skôr opakuje po ňom, teší sa z dobrého bodu, hnevá sa, keď jej ho strhnem, ale asi nevie celkom prečo 😀 . Momentálne frčíme na aplikácii Ireward chart, mám ju v telefóne, je to praktické, že môžem vždy hneď reagovať, aj keď sme v teréne,predsa len dávať čierne body 3 hodiny po prúsere mi prišlo už zbytočné.
Deti majú bodované aktivity - Správanie, pomáhanie, upratanie hračiek, príprava na spánok, umytie zúbkov, správanie sa k súrodencovi....
Každý deň môžu dostať jeden bod za splnenú "úlohu", keď nesplnia, bod nie je, keď sú veľmi zlí, strhávam už udelené body.
Každý viera na niečo. Syn si vybral, že chce teraz napr. slúchatká McQueen, tak som mu nastavila, že za 100 bodov ich dostane. Priebežne napr, za 15 bodov môže dostať nálepky, farbičky, nejakú drobnosť za zvýšenie motivácie....
Odkedy sme to zaviedli, tak sa vo všeobecnosti zlepšila morálka, najmä keď dostali prvé odmeny 🙂 ale stále občas chytia takú šajbu, že nemám dosť bodov na strhávanie 😝

bibistec
6. mar 2014

no ja neviem nie som zastanca bodovania, mne by to velmi zle padlo keby ma v praci niekto bodoval a ked vyrastu a nikto ich nebude bodovat tak sa nebudu snazit? a co ak nie su sutazive typy. neviem pride mi to ako v pionierskom tabore ale zas vyskusaj mozno to u vas bude fungovat