Beriete deti so sebou na výlet?

21. apr 2023

Beriete svoje malé deti napríklad na turistiku, nákupy a podobne alebo dávate dieťa strážiť? Deti vi veku od 1 do 3 rokov myslím.

h2
21. apr 2023

Na nákupy nie, na výlet áno.

deti95060810
21. apr 2023

na bežné nákupy áno, na turistiku nie.

pribinak
21. apr 2023

Brala všade, niekedy to bolo fajn a niekedy cirkus.

andrea_82
21. apr 2023

všade som ho brala so sebou. Výlety sme prispôsobovali jeho možnostiam, dlhé nákupy nerobím. Strážiť sme ho dávali len vtedy, ak sme mali nejaký partnerský program s mužom.

dskjhfdlkdjhl
21. apr 2023

Nemali sme komu dat deti strazit, ale keby sme aj mali, tak na turistiku by sme brali vzdy, nakupy by som mozno bola byvala privitala bez deti.

michaela412
21. apr 2023

všade ide malá s nami, alebo somnou len, výlety robíme hlavne aby všetko zvládla

basska_b
21. apr 2023

Vsade, samozrejme. Strazit mi aj tak nemal kto. Nakupy boli niekedy pre dobre nervy, ale cim viac chodia, tym lepsie sa spravaju. Na velky nakup chodi len muz, lebo s deckami polku veci zabudne. Mne to trochu vadi, lebo si nekupim to, co by som chcela. To mam potom uplny sviatok, ked sa dostanem do obchodu 😃

simulienka2207
21. apr 2023

Áno, všade.

thoughtfulweirdo
21. apr 2023

Všade, nemáme stráženie a príde mi odveci platiť nejakého cudzieho človeka, aby ja som sama nakupovala 🙂

kvetinka75
21. apr 2023

áno brala som všade, Výlety sme prispôsobovali veku

ivanakal
21. apr 2023

Na nakupy nie. Na turistiku od mala. Ale s tym ze kracaju sami.. Samozrejme na turistiku primeranu ich veku..

galganka
21. apr 2023

Rozmýšľam, prečo by vlastné dieťa nezvládlo so mnou nákupy, alebo výlet... všade ich berieme.

evatko
21. apr 2023

Jasné, že všade. Robila som veľké nákupy s troma malými deťmi na druhej strane mesta a chodila peši. (Nemali sme auto). Mala som veľký kočík, ktorý mal veľký košík. Napratala som ho tovarom a dve veľké tašky v rukách, ktoré zároveň držali madlo. Dve deti cupkali pri kočári. Na výlety sme chodili s deťmi a kvôli deťom, na turistiku turistický nosič a dovidenia. Nápad dať si kvôli týmto dvom veciam strážiť deti, mi ani na um neprišiel.
Ani neviem, komu a čo by som povedala.
Už keď boli väčšie sme ich nechávali u babiny len keď sme išli na vianočné nákupy- darčeky. Vtedy ešte e-shopy tak nefičali.
Švagriná si nejde ani len rifle kúpiť s deťmi do nakupaku, ktorý má 5min od domu. My sme aj na handrové nákupy chodili s deťmi. 100 km tam, 100 naspäť.

mirkava
21. apr 2023

Ak ideme na výlet, tak vyberáme taky aby ho malý zvládol.

misinka0611
21. apr 2023

Samozrejme, pre mňa je to úplne normálne. Výlety prispôsobujem aj im, teda hlavne im a nákup? Nevidím dôvod ich nebrať na nákup. Je to bežná vec a aspoň uvidia ako to fam funguje. To si ja neviem predstaviť ich niekomu dávať lebo potrebujem nakúpiť rohliky a mlieko.

zafir01
21. apr 2023

ano. beriem ich vsade... vsetky moje tri deti dnes vo veku 11,5 r, 5,5 r, a 1 r . som brala od 3 mesiacov na turistiky, cykloturistiky, aktivne dovolenky v horach , cyklodovolenky etc .
program sa ciastocne prisposobuje aj detom,a by to aj pre nich nebola nuda . su naucene od mala .

anjelicek26
21. apr 2023

Tak zavisi co kam... do obchodu chodim zasadne nakupovat vecer (ak chcem viac ako 5 veci), kto ma mat na to nervy...dieta cloveka len spomaluje a muz snad doma vie dozriet...chodim o 19-20tej ako prijde, je to ideal. Co sa tyka turistiky, dovoleniek... tak vzdy primerane veku... do hor na nejake lezenie male babo brat mi prijde uletene, ale tak ked si to rodicia nevedia rok-dva odpustit... riziko, ze sa nieco stane ked sa mama posmykne je tam dost velke, synovi sa tak zabil dokonca spoluziak 7 rocny :( Takze treba zvazit, co si kazdy predstavuje pod turistikou a v akom terene... cyklovylet vo voziku sa da normalne od roka robit, proste moznosti su, len vybrat spravne... nehrotit to, ze "vzdy a vsade s dietatom"...ano vzdy a vsade s dietatom, tak aby to vyhovovalo aj jemu...

galganka
21. apr 2023

...inak, ja som donedávna ani nevedela, že je táto možnosť, "odsunúť" deti, kým idem nakupovať. Nejako mi to vôbec nenapadlo a od malička chodili všade so mnou. V kočíku, dvojkočíku, na bicykli, na kolobežke, pešo, busom, vlakom... až pred časom som odpozorovala, že je tu možnosť vlastné dieťa dať strážiť s odôvodnením, že s ním sa nakúpiť nedá, ak ich ke viac, dajú sa dokonca rozdeliť medzi viac ľudí, ak ich je viac. 🙈🤣 Lenže, pre mňa už je neskoro, naše deti už vedia, že nakupovať chodíme a už im asi nevysvetlíme, že to nezvládnu.

autor
21. apr 2023

@anjelicek26 samozrejme súhlasím a myslela som primerane veku, nie nejaké extrémy s deťmi

gypsomilka
21. apr 2023

Hmmm nikdy som sa nezamyslela ze by som dieta nezobrala na nakup ci vylet. Na nakup chodili od “narodenia”. Neviem kam by som ich dala.
Vylety zvladaju normalne aj turistiku

autor
21. apr 2023

Ďakujem vám za odpovede, suhlasim s vami, ja chcem deti tiež brat všade a prispôsobovať im výlety podľa ich možnosti samozrejme🙂 v mojom okolí sú len ľudia, ktorý pre tieto dôvody deti odkladajú každú chvíľu a už som si pripadala ja ako ta divná, že ich chcem brat so sebou 🙈

zafir01
21. apr 2023

@anjelicek26 ja som s cyklovozikom chodila od 3 mesiacov . do nasho thule chariot vozika sa da pekne dat novorodenecka vlozka, visi , a je zaistena, a batola je tam v prijemnejsej polohe ako v autosedacke , taky sikmy lah to je , a kedze je kvalitne odpruzeny, tak asfalt nerobi problem, terenu som sa koli otrasom vyhybala na dlhsie trasy . v pohode 30 km par krat do tyzdna sme spolu takto dali , kym boli starsi v skolke a skole .

sense
21. apr 2023

Na nákupy áno, a prechádzky v horách som pri spôsobovala jej zdatnostiam. Žiadne nosiče a podobne.. A na takú pre "dospelých" som šla bez nej ale to bolo keď už chodila do školy a keď bolo o ňu postarane
Ale poznám par ktorý ide aj na dva dni po horách a dieťa je u starých rodičov

dankabetka
21. apr 2023

ahoj, tak moje deti chodia somnou vsadeeee...doslova a do pismena, uz su sice velke 4 a 7 rokov, ale ano ....spominam si ako moj 2,5 rocny syn bol somnou na kazdom vysetreni pocas tehu s mensim v brusku, namiesto velkeho sona s manzelom ...sedel na stolicke moj syn 2,5 rocny a kukal ako sa bracek mrvi v bruchu 😂 , samozrejme nakup , lekar, urad, turistika, bycikel, dovolenka, dokonca do prace...ked sa inak neda 😂😉 moji nemaju problem a ani ja...a dokonca ich neraz pochvalili ako pekne vedia vyzdrzat... 🙂

misinka0611
21. apr 2023

Autorka, neviem kedy zacalo byt divne s detmi tráviť voľný čas a brat ich na výlety 😀 Mne príde skôr divne ich nikam nebrať a teda si ani neviem predstaviť čo by som povedala. Ahoj, môže byt celú sobotu u teba dieťa, ideme na vylet 😀 Nebodaj celý víkend. Veď na tie výlety sa teším aj kvôli deťom. Nevidím dôvod ich vyčleňovať veď majú zazitky.

mikadooo
21. apr 2023

Nemala som dať v tom veku komu strážiť, takže všade so sebou. (Ak myslíš platenú opatrovateľku, tak to by ma ten nákup vyšiel sakra draho 😄). Ak by som mala tú možnosť, určite by som deti radšej šupla napr. k babke a v pokoji si nakúpila. Výlety chodievame všetci spolu ako rodina, sme obaja s mužom tak nastavení, že nepotrebujeme svoj vlastný výlet. Resp. občas idem na babskú jazdu, tak vtedy stráži manžel. A naopak.

lentak1223
21. apr 2023

Na veľké nákupy chodí manžel sám, na maličkosti beriem deti. Na výlety a turistiku stále. Teraz mrňa do šatky a ideme všetci všade😉Ale v lete chystáme náročný kopec a aj trošku romantiky s mužom, tak pôjde trio k babke.

zorkahorka
21. apr 2023

Do dedinskeho obchodu ano. Nas uz predavacky piznaju, moj syn je pre nich spestrenim dna 😃 vezme si kosik a uz ma odsledovane, co kupujem a hadze do kosa naozaj potrebne veci 😀
Niekefy ich beriem aj do obchodakov, ale nemozeme tam byt dlho, lebo ich to nebavi alebo by chceli kazdu blbost 😀
Ale velke nakupy si nechavam na cas pre seba - deti necham muzovi a ja prcham do mesta na 2-3 hodinky 😀
A robim si s kamoskou a vylety - bez deti. S muzom ale deti, samozrejme, berieme.
Na turustiku je u nas skor muz - zo starsieho si uz vychoval partaka na hory, teraz v lete to caka aj mladsie 2,5rocne dietko 🙂

autor
21. apr 2023

@misinka0611 úplne súhlasím🙂

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz