Bdenia ročnej dcérky medzi spánkami

nina296
24. sep 2022

Ahojte mamičky, onedlho ročná dcérka má 2 denné spanky a niekedy len jeden, pretoze kazde rano vstáva inak. Niekedy 6:30 a niekedy 8:30 atd. Tym pádom nie vždy vyjdú 2 keďže ma dlhe bdenia. Keď ma dva, ukladám ju po 4 hodinách po každom spanku. Keď ma jeden vydrzi od ranného zobudenia aj 5 hodín a po tom spanku až 6 hod do nočného spanku. Otázka znie🙂 keď jej to takto budeme striedať, musí mat bdenia rovnaké, či ma dva alebo jeden? Alebo to nevadi? Pytam sa, lebo tie spanky to je normalne veda

petamich
24. sep 2022

nevadi, tiez som to tak robila, kym presiel definitivne na jeden 🙂

nina296
autor
24. sep 2022

@petamich Dakujem pekne🙂

mimi3008
24. sep 2022

@nina296 ukladaj tak, ako je unavena, ved to na dietatku vidno, ked uz chce spinkat a az tak neries hodiny. Nas ma o 3 tyzdne rok, este mu vyjdu 2 spanky, jeden, vacsinou ten doobedny, ma kratsi - 45 min az 1 hod.a druhy, ten poobedny je vacsinou kolo 2 hodin. Obcas si to otoci. Tiez ranne vstavanie je stale ine. Vacsinou ma seriu dni po sebe, ze vstava kolo 6.30 a potom zas seriu dni, ze spi takmer do 8. A od toho, ako sa to potom s tymi dennymi spankami posuva, sa aj potom odvija, kedy ide spat vecer, ale vacsinou je to v rozpati od 7.30 do 8.30. A kazde dietatko je ine. Tento nas skoro rocny by to este iba s 1 spankom nezvladol. Ale starsi syn, ked bol maly, presiel na 1 spanok denne presne v den 1.narodenin. Rozdiel je ten, ze starsi ale v noci horsie spaval, viac sa budil, potom rano dospaval a spaval rano aj do pol 9, 9. A odkedy skoncilo novorodenecke obdobie, cely ten cas, kym spal viac, ako raz denne, nespal dlhsie, nez presne 40 minut (okrem spanku v kociari do cca 6 mesiacov, potom ani tam uz nepozpal dlhsie). Ked presiel na 1 spanok, zacal sa postupne predlzovat. Teraz ma 3 roky a este niekedy spi cez obed, tazko zaspava, ale ked uz zaspi, spal by aj 3-4 hodiny, keby som ho nechala

marianarem
24. sep 2022

@nina296 Hlavna otazka pri spankoch je, ci dieta vyzera odpocinute a ci nema velke problemy so zaspavanim. Ak je toto ok, tak potom podla mna netreba riesit, ake dlhe je bdenie alebo kolko bolo spankov.

nina296
autor
24. sep 2022

@mimi3008 presne toto je ten problem,že na nej nevidno od narodenia či je unavena. Vždy zaspavala tazsie či ma 1 alebo dva. Skusam stále a stále to iste. Sami tomu nechápeme. Dnes bola hore dlhsie a vôbec nebola nervózna. Budem skúšať a hádam bude dobre

nina296
autor
24. sep 2022

@mimi3008 A aj denne spanky nepospi nejak dlho, tak je to narocne

matkahelka
24. sep 2022

@nina296 to vidis sama na dietatku, ci vydrzi bdiet, ci je nervne od unavy, ci chce spat. maloktore dieta je tabulkove a ide podla toho, co pise google ci pediatricke odporucania. ja mam 9mesacnu a podla tabuliek by mala bdiet 3- 3.5 hodiny a mala by mat 2 denne spanky. u nas to nehrozi, pretoze ak ju po 2.5 hod.neulozim, zaspi mi tam, kde sa nachadza, ci na zemi, ci v stolicke, ci kdekolvek.

ivangeline
25. sep 2022

Nas ide po 3 az 3 a polh. Malokedy mu vyjde jeden spanok (zvycajne ak zuby ci zle zjedol ci ho cosi prebudi) ale to je nervozny a aj ked ide spat skor..uz pred 19...tak zaspava v rovnakom case ako obycajne (20 az 20:15).
Mame dost pevny rezim. Medzi 6 az pol7 je hore. Medzi 9 az 10 jeden spanok a medzi 14 az 15 druhy spanok.

zorkahorka
29. sep 2022

Riad sa nou. Ked byde unavena dvakrat, nech si dvakrat. Dolezity je vecerny spanok. Aby sa ti neposunul tam,kde nechces. Pripadne ju z druheho spanku po hodine zobud, ak bude neskory