Balíte bábätku nôžky naširoko?

katka3212
10. apr 2023

Ahojte. Mám týždňové babo a všetci z rodiny mi hovoria že ho mám baliť na široko kvôli kĺbom .

Balili ste aj vy ? Alebo mám počkať čo povie lekárka ?

Ďakujem

leona45
10. apr 2023

@katka3212 nebalila som

dskjhfdlkdjhl
10. apr 2023

@katka3212 Starsiu dceru som balila, ale isto nie preto, ze mi to povedla niekto z rodiny, robila som to preto, lebo mi to kazala lekarka. Rodina nech sa stara do toho, comu rozumie. Mas v rodine ortopeda? Ak nie, tak absolutne neries.

pukina
10. apr 2023

nie, preventivne balenie sa uz nerobi ako kedysi. to ci mas na siroko balit ti povie ortoped na prvom sone klbikov.

kvietok173
10. apr 2023

@katka3212 zalezi od nalezu ake ma dietatko. Niektore deti nie je potrebne ak maju dobre vyvinute puzdra klbove ale niektre este su vo vyvoji tak tam by som balila. Ael to ti povie ortoped pri prehliadke dietatka. U nas je to skor uz preventivny zvyk, babatku tym neuskodis.

patka06
10. apr 2023

Zatiaľ nemusíš, na kontrolnom sone sa dozvieš, či je potrebné baliť naširoko

adka3321
10. apr 2023

@katka3212 ja pre istotu balim, pretoze na prve sono klbikov ideme az ked mala bude mat 7 tyzdnov. ked doktor povie, ze je vsetko ok, uz balit nebudem

viestta
10. apr 2023

Uz sa nebali preventivne, lebo USG sa robi ovela skor ako kedysi RTG. Kedysi sa robil RTG v 4 mesiacoch, co bola dlha doba, ktora pri nevyvinutych klboch celkom vyznamne ovplyvnila stav a sance na spravny vyvoj

kataka10
10. apr 2023

@katka3212 preventivne urcite nemusis. Staci pockat na vysledky sona u ortopeda. Ja som napriklad nemusela nikdy balit na siroko ani po vysetreni. Syn mal klbiky v poriadku.

veronikaszabova
10. apr 2023

@katka3212 mam tretie dieta, ani jedno som nebalila na siroko

jazula
10. apr 2023

Ja som pockala na prvú kontrolu u ortopeda, ten povedal, že preventivne baliť naširoko určite netreba. Dcérka mala kĺbiky ok, takže my sme naširoko nikdy nebalili.

diewcatqoo
10. apr 2023

Nie, pokial ti to neodporucil lekar, tak balit nemusis. A priprav si pevne nervy, pretoze rodina a znami ti budu odporucat kadeco a nie vsetko, co ti odporuci rodina, je ok. Napr. mna rodina drbala aj za to, ze trojmesacne dieta nedavam sediet 🙂

lilope
10. apr 2023

@katka3212 mne bolo v pôrodnici povedané, že mám baliť naširoko do prvej kontroly u ortopéda v tretí týždeň a on rozhodne ako ďalej, takže zatiaľ balím a uvidíme čo povie na kontrole.

mamamasama
10. apr 2023

Mam 3. Nebalila som ani jedno. Ale sme v zahranici. Tu sa to ani neodporuca

tenerifka
10. apr 2023

Balila som len prvu dceru, kedze sme boli na Slovensku a je tomu uz 30 rokov. Dalsie dve v zahranici nie

hennyinnsbruck
10. apr 2023

Nie sak sa robi Kontrola klbov🙈

simona92101
10. apr 2023

@katka3212 mne povedal ortoped,ze uz sa to nerobi,a ak by bol nalez tak balenie nasiroko to nenapravi,ze pomozu len remence ktore sa nedavaju dole. Nebalila som ani jednu dceru

beata_k
10. apr 2023

@katka3212 Ak nie zdravotny problem, tak uz sa to nerobi. Pojdes na sono a tam ti povie co a ako

vasjar
10. apr 2023

@katka3212 balím (5 dňové babo) ale nie preto ze rodina vraví ale Dr ho kontrolovala a ľavé bedierko ma zle, takže musí nosiť 6 týždňov kým nepôjdeme na kontrolu

dominidi
10. apr 2023

Nie, citujem ortopeda “liecit zdrave dieta je nezmysel”

ivangeline
10. apr 2023

Ked som nebalali,nosili sme sa nasiroko...

jaskolka
10. apr 2023

Ani jedno som nebalila. Preto sa robí usg kĺbov už skoro po narodení, aby sa to nemuselo robiť paušálne u všetkých detí. Potom sa balia, alebo inak postupuje u detí, ktoré to vyžadujú, teda nemajú ešte vyvinuté kĺbové púzdra.
Niekedy sa to nerobilo, alebo robilo oveľa neskôr. Potom sa stávalo, že deti mali rôzne nálezy a už sa to liečili horšie.
Len tak mi napadlo, ak si sledovala seriál Nemocnica na okraji mesta, tam sú scény, kde ukazuje doktir Blažej rôzne rtg snímky kĺbov detičiek a komentuje to, "a tohle je prípad, kde matka prišla moc pozde". Proste niekdy sa nerobil taky včasný screenig ako teraz, tak pre istotu sa všetky deti balili na široko.

taktotedanie
10. apr 2023

O namna prvom sone v porodnici povedali, ze netreba balit, o dva tyzdne u ineho ortopeda zase ze co to za blbost odporucil prvy ortoped a hned odporucal balit na siroko, davala som len T-Tomi nohavicky a bolo to v pohode