Balíte bábätká "naširoko"?

smajluska
31. aug 2019

Ahojte mamicky, chcem sa Vas opytat, ci balite alebo balili ste svoje babatka "na siroko"? Citala som, ze sa to odporuca do 3 mesiaca veku babatka. Kedysi to bolo bezne, ze nas takto nase mamicky balievali, ked sme mali este latkove plienky. Kde dostat kupit klasicke latkove plienky? V lekarni? Dakujem za komentare 🙂

tenerifka
31. aug 2019

nebalili sme, to asi treba len vtedy, ked je zly ultrazvuk klbov, ci?

nikiki29
31. aug 2019

Ja som balila preventívne do sona u ortopéda... látkové plienky som kupovala v detských obchodoch.

dopolbokaodrata
31. aug 2019

Ani jedno som nebalila. Sono mali bez problémov.

danusa63
31. aug 2019

Balila som a mala som o jednu návštevu ortopéda menej ako iné mamičky 😀

candii
31. aug 2019

Nie nebalila a kĺbiky ukážkové 🙂

kikuska555
31. aug 2019

Ani jednu som nebalila a obe baby maju klby v poriadku

vektricka16
31. aug 2019

@smajluska ja som balila lebo som musela.dcerka mala zle klbiky..

kacena4
31. aug 2019

volakedy sa balilo lebo nebolo sono a ked bol problem tak deti chodili na RTG dnes uz je sono a tak deti uz ako novorodenci podstupuju sono klbikov a ortoped povie ci treba balit alebo nie kedze slovania ako taky maju predispoziciu na vyklbovanie bedrovych klbov ci ako sa to odborne povie tej diagnoze.... neviem teraz presne... uz v porodnci vacsinou povedia ci treba balit ak nepovedia netreba a poslu na ortoprediu 🙂

simca06022011
31. aug 2019

My sme balili normálne do prvej návštevy ortopéda a povedal čo a ako. Dávala som na Pampers plienku s tymi nohavičkami. Kúpiť sa dajú hocikde v detských obchodoch...

kika831
31. aug 2019

@smajluska nebalili sme nasiroko. Ortoped nam povedal ze pokial nie je ziadn problem a lekar to vyslovene neodporuca tak to nema zmysel.

siska53
31. aug 2019

@smajluska my sme nebalili.. tusim.len chvilu do prvej poradne, nebol dovod. Klasicke plienky som.kupila v babatkovskom.obchode. ale dostat ich aj na internete.

sims122
31. aug 2019

Nam lekarka povedala ze nemusime balit nasiroko pokial nam to vyslovene nepovedali v porodnici..takze som nebalila a bolo to v pohode

janynyna
31. aug 2019

Ja som balila na odporúčanie ortopédia. Do 3 mesiaca dve plienky a do pol roka jednu plienku. Látkové plienky som kupovala v detskom obchode.

ukulela
31. aug 2019

@smajluska klasicke latkovky kupis v katzdom dobrom detskom obchode. ale aj v niektorych tych starych "komunistickych" textiloch napriklad, starsiemu som kupovala ceske plienky latkove v REMPE 🙂 alebo aj na nete objednas dobre a teraz mi napada, ze aj v DMke mavaju napriklad Kikko - aj bavlnene, aj bambusove.
na siroko sa bali myslim preto, ak by bol problem s vyvinom klbov - dakedy sa robil len rontgen a neskor - preto sa balilo preventivne na siroko do toho rtg. teraz mas prvu kontrolu na klbiky v 4 tyzdnoch a tam ti dok podla sona povie, ci su OK, alebo ci treba balit na siroko. ak chces mat istotu, tak ten prvy mesiac bal preventivne na siroko. ale nemusis ... ja som starsieho davala aj do latkovych plienok - a to uz je dost siroke balenie - alwe mladsieho nestiham latkovat, tak sa obisiel bez toho. mudr na prvom sone povedal, ze klbiky ma ukazkove, tak som sa nebala.

nis1
31. aug 2019

balenie nasiroko sa nikde vo svete nerobi len u nas. ja som maleho nebalila a vsetko bolo ok.

monikatopolcany
31. aug 2019

@smajluska nie. To sa robilo kedysi. Teraz ak máš sono ok netreba, ak nie je ok predpíše ti abdukačné nohavičky, alebo remene, alebo zasádrujú. Podľa toho ako moc zle.. takže zbytočne nezaťažuj keď netreba

lenka2710
31. aug 2019

@smajluska ja som balila do prvej návštevy ortopeda na siroko

paulinkaa2
31. aug 2019

My sme boli včera na nozicky. Klby ma super, netreba balit na široko . Doktor vravel že tým by sme len uškodili. Takže by som pockala do sona a podla toho

bobo1983
31. aug 2019

Prveho som balila (sak prvorodicka), ale len na noc...dalsie dve deti nie...aj ked ortoped povedal...lenze on to hovoril kazdej mamicke ako na beziacom pase, bez udania dovodu...nasledne mi detska povedala, ked ma na papieri 1B, pri oboch klbikoch, tak je to ok a netreba balit.

lechtivka
31. aug 2019

My sme v nemocnici mali kĺbiky ok, ale potom sme šli este raz a už musím baliť. Ale kúpila som abdukčné nohavičky , ale ak mám pravdu povedať teraz ako boli teplá som jej niekedy nedávala...🙈

siska53
31. aug 2019

@danusa63 a kolko tych návštev ako malo byt? Ja si pamatam.jednu jedinu pri kazdom.dietati.. a to sme.teda nasiroko v podstate nebalili..ako som.pisala, do prvej poradne..

kaja0007
1. sep 2019

Netreba baliť. Aj ortopéd nám v 2m na sono povedal, že to balenie naširoko neznamená baliť násilne do poštoliek, ale aby boli kolienka odseba. Už aj samotné jednorázovky to dokážu plus odporúčam nosiť bábo v šatke al.v ergo nosiči.

danusa63
1. sep 2019

@siska53 u nás býva štandard 3krat....ja som bola 2krat