Balenie naširoko

mamusa34
10. máj 2021

Ahojte . Počula som ževraj sa už nebali na široko dieťatko je to pravda? Že sa dava iba plienka?

pribinak
10. máj 2021

@mamusa34 áno. Ideš na sono klbikov a tam ti presne povedia či treba baliť alebo nie
Ja som balila len 1. mesiac, preventívne

lenkakravcova
10. máj 2021

@mamusa34 Ja som nebalila ani jedno dieťa na široko. Ale nemala som ich ani v perinke, iba v zavinovačke - takže sa im nôžky netlacili viazaním na pevno k sebe.
Ak sa používa perina ma sa baliť na široko. Ak sa nepoužíva perina iba voľná zavinovačka alebo paplonik do postieľky, tak baliť na široko nemusíš.

hennyinnsbruck
10. máj 2021

Netreba baliť na široko. Babo pôjde na kontrolné sono a lekár vám povie ci je všetko ok👍👍

zuzkac2711
10. máj 2021

@mamusa34 určite nebalit naširoko. Aj v pôrodnici to povedia len plienka. Moja malá tiež nebola v perinke lebo tam len plakala a nebalila som ju naširoko a klbiky mala v poriadku. Lekár by ti povedal na ortopédii keby bol problém

helcanw
10. máj 2021

@mamusa34 nikto mi nekazal baliť na široko, pýtala som sa na to hneď v pôrodnici a povedali mi, že po vysetreni na ortopedii mi lekár povie či treba alebo nie. Ortopedicka kĺby skontrolovala a nemuseli sme baliť na široko. Určite by som nebalila ak by mi to nebolo odporučené lekárom.

diana999
10. máj 2021

Mne mama priam nanutila že aspoň do 3 mesiaca 😂 ale balila som mesiac.. A bolo všetko ok. Moja mama vraj nebola balená a dodnes ma problémy (50r) takže to asi nechaj na seba. Ako chceš poprípade si nechaj poradiť

arianna25
11. máj 2021

Prve dieta dva mesiace, sruhe 9 mesiacov - bolo to tazke ale posluchla som ortopedicku. Tak ako povedala, tak som robila.