Bábo v lete, krst a perinka

26. júl 2022

myslíte že treba mať počas krstu 2 mesačné bábo v perinke v týchto teplách? alebo môžeme aj na rukách držať?

pribinak
26. júl 2022

Na rukách. Perinka nie je podmienka krstu

snezienka15
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
26. júl 2022

nie, samozrejme, že nemusí mať perinku a krstia sa aj väčšie deti, tie už do perinky nenarveš 😎

sim_mi
26. júl 2022

Krstili sme pred rokom v 35 stupnovych horucavach, nase bez perinky v letnom lahkom obleceni s usmevom vydrzalo cely krst, druhe babatko v perinke cca tiez 2 mesacne plakalo bez prestavky.

elizabet173
26. júl 2022

@sim_mi ani sa mu nedivím, moje revalo aj v zime, lebo perinku neznášalo

terez246
26. júl 2022

Určite záleží či "nosí perinku" bežne. Pokiaľ je zvyknuté v perinke, bude v nej aj na krste. Pokiaľ nie, tak nebudeš nasilu dávať do peribky len preto, že je krst. Použi zdravý sedliacky rozum a neriaď sa radami od bohvie koho. Moja malá nebola v perinke od pôrodnice, takže logicky ani na krste. Mala tiež 2 mesiace.

evkamotka
26. júl 2022

Nas bol v bodycku a kratasoch a tak sme ho mali vo vajicku. Cez samotne obliatie vodou sme ho chytili na ruky. A preco treba mat babo v perinke? Druheho sme krstili zase v zime a vsetky deti boli v bundickovych overaloch. Nie su 70te roky ;) aka perinka?

elizabet173
26. júl 2022

@evkamotka tak niektorým sa to zdá milé, pekné, bábätko v čipkovanej bielej perinke, niekto sa možno obáva, že v kostole bude zima, niekto má krstných rodičov, ktorí sa boja drobca držať na rukách ak nie je v perinke, ja toto chápem, moje malo v perinke amoky, takže perinka síce na krste v zime bola, ale prereval ho celý, lebo doma ju nemal od narodenia

evkamotka
26. júl 2022

@elizabet173 ok. Teraz nie priamo tebe, skor autorke, babo mozu mat nalahko oblecene a polozene v kociku/vajicku a vybrat len na samotne pokrstenie s tym, ze je jedno kto ho drzi-moze mama, otec, nemusia ho brat na ruky krstni rodicia. Ako je v kostole vedia zistit vopred vsak chodievaju do kostola. Ak by malo byt chladno, mozu mat v taske po ruke svetrik ci deku. Perinka je naozaj maximalne volitelny prvok

ziarifka
26. júl 2022

Boli sme teraz v sobotu na krst, starý chladný kostol, krstili sa 1 mesačné, 2 mesačné a 3 mesačné deti. Všetky bez perinky, krátky rukáv a holé nohy. To najmenšie dokonca úplne bosé.

sim_mi
27. júl 2022

@elizabet173 tym som chcela poukazat na to, ze mu bolo horuco pravdepodobne, babatko bolo na perinku zvyknute, s rodicmi sa pozname. Za mna teda do takehoto tepla perinku nedavat, ale mozno sa mylim a deti sa bezne zavinuju do klasickej perinky aj pri 30tkach 🤷‍♀️ my sme nezavinovali vobec, lebo tak isto nechcelo perinku ani vidiet 😁