Bábätko v posteli rodičov

cathyqueen
30. máj 2018

Ahojte mamičky, chcela by som sa poradiť ohľadom vhodného, praktického umiestnenia dieťatka počas noci. Samozrejme ho chcem mať bezpodmienečne pri sebe, avšak vzhľadom na veľmi maličké izby v byte, nech by som robila čokoľvek, do spálne sa mi nezmestí ani len pripojiteľná postieľka k posteli, tobôž nie štandardná. Štandardná postieľka je pripravená vo vedľajšej izbe, čo je pre mňa veľmi praktické počas celého dňa, avšak nie v noci. Z finančných a priestorových dôvodov nie je možná akákoľvek efektívna manipulácia s nábytkom a nie je ani možné prespávať v izbe, kde je postieľka. Jedinou možnosťou - zdá sa - ostáva priraziť posteľ z jednej strany k stene, aby nedošlo k pádu (medzi posteľou a stenou je momentálne priestor nejakých zúfalých 45-50cm) a dieťatko nechať spať priamo vo veľkej posteli. Aby tam však bolo v bezpečí, potrebovala by som preň niečo pohodlné na tú posteľ - neviem však, či ho mám nechať spávať vo vaničke od kočíka, či zaobstarať hniezdo, alebo nejaký košík.... a do akého veku to vlastne bude mať zmysel? Má niektorá z vás s takouto situáciou skúsenosť? Ako ste to riešili, prípadne čo by ste navrhli? Ďakujem za rady. 🙂

elirian22
30. máj 2018

Kým sa dieťa nehýbe, nemala som nič, potom stena-periny alebo sa dajú kúpiť zábrany na posteľ

zltalienka
30. máj 2018

Dieta bude "v bezpeci" aj bez tychto veci, staci dodrzat zopar zakladnych pravidiel spolocneho spania s dietatkom. Prvu uz riesis, teda aby nemohlo spadnut. Dalej je fajn nemat v pre dietatko (kym sa nevie same otocit) vankus, a ani svoj nedavat blizko neho. Dospely nesmie byt pod vplyvom alkoholu a inych omamnych latok, ani liekov na spanie - aby ho neprilahol. Inak dospelak automaticky "vie" ze je tam dieta a dava nan pozor aj pocas spanku.
Dokedy to vydrzi? No moj skoro 3 rocny este spi pri mne, tak teda dllllho ...

slapina
30. máj 2018

No väčšinou si baby dávajú takto do postele tie hniezda ale bude stačiť aj keď dáš okolo bábätka perinu tak to máš to isté 🙂

wieruska1
30. máj 2018

@zltalienka ked budes mat v posteli 6 rocnu budes si mysliet ze 3 su uplne v poho 😂🙈
Pre mudrlantky: nie nevyhovuje my to a skusila som uz snad vsetko, ale cez mrtvoly nepojdem

tinaa64
30. máj 2018

Mam dve deti..a ani pri jednom som nepouzivala nic podobne.....boli a aj su pri men normalne na posteli bez vankusa....mam 4.5r a 1.r stare deti..doteraz s nami spia ...chapem ze mas obavy...ale podla mna nemusis sa obavat...ja som sa zobudila na kazdy pohyb aj mini pohyb ci zvuk...a babo ta aspon bude mat blizko pri sebe a bude sa citi bezpecnejsie ked budes pri nom blizko....

tinaa64
30. máj 2018

@wieruska1 aj moje su s nami..ale mne to aj vyhovuje..sice rano vstavam dolamana ale lepsie sa mi spi ked viem ze si vsetci pri mne..aj mm aj deti😂😀

zltalienka
30. máj 2018

@wieruska1 🙂 no mam deti 3 a stvrte na ceste a obcas sa stane ze sa nam vsetci nasackuju do postele ( napr. v sobotu rano ked sa pozobudzaju a my este spime) a teda mam obcas aj toho 6 rocneho v posteli. Ale my sa pomestime, mame "letisko" o rozmeroch 2,8x2m z 3 stran ohranicene stenou.

danielahamar
30. máj 2018

ja osobne nechápem, prečo deti učiť na posteľ, ako hovoríš, má svoju postielku a ďalšia vec, opýtali ste sa niektorá voľakedy svojich chlapov, či im to nevadí? však väčšina mužov chodí do roboty a verím tomu, že sú dolámaní, jak zápalky........nehovorím, ak je choré, ale nie len tak

wieruska1
30. máj 2018

@danielahamar niekedy vielene neucis proste to dieta to potrebuje a mozes sa aj naskladat na origami a nepomozes si. Mam aj syna skoro 2 rocneho. Od narodenia spava vo svojej postely, vo svojej izbe a o spolocne dpanie nejavi zaujem.

prevenar
30. máj 2018

@cathyqueen nase babatko spalo medzi nami 🙂 ..asi nie je nic lepsie pre babatko podla mna. 🙂

danielahamar
30. máj 2018

@wieruska1 99% z koníka to učia cielene, všetky lebo vedia vymenovať a potom každá druhá trpí opičou láskou, ale to je už debata o inom

annie6
30. máj 2018

@danielahamar npr.mojmu to nikdy nevadilo,sam dal deti k nam ked videl ,ze nic nepomaha v presune 😀 alebo boli chori a pod., a ani nikdy nesiel spat do druhej izby

danielahamar
30. máj 2018

@annie6 ani môj nechodil spať inde, ale viem, že mu to vadilo a spomína to do dnes, len vtedy nič nepovedal 😉,

wieruska1
30. máj 2018

@danielahamar myslim ze si neni celkom fer, vies je tu vela mudrych, vzdelanych sikovnych mam, zrelych v nazoroch aj vo vychove. Len niektore veci nech sa snazis ako chces skratka neovplyvnis. Ako to spanie. Od pol roka som chodila do prace. Ano bolo pre mba jednoduchsia a pohodlnejsie mat dceru pri sebe. Potrebovala ma chcela a ja som sa musela aspon trochu vyspat, pretoze na druhy den som musela robit xy rozhodnuti

danielahamar
30. máj 2018

@wieruska1 je to iba môj názor na danú tému, nemusí s ním nik súhlasiť😉

montemotherone
30. máj 2018

@danielahamar to nie je "učenie detí na posteľ" ale učenie dieťaťa na pocit istoty, z ktorého bude čerpať celý život, aj keď už rodičia pri ňom nebudú.

cathyqueen
autor
30. máj 2018

Ďakujem vám všetkým za vaše názory a odpovede. 🙂 Zvažujem teda to hniezdo alebo podobný princíp ("hrádza" z periny) , zdá sa to ako rozumný nápad. Tiež si myslím, že sa budem budiť na každé pohnutie, ale chcem mať istotu, že má dieťa aj aký taký "svoj" chránený priestor pre spanie. Určite ho nechcem učiť na našu posteľ, chcela by som práveže pravý opak - aby čo najskôr spinkalo vo svojom, ale prvých pár mesiacov by som to rada riešila takto, potom sa uvidí. 🙂

mirkavic
30. máj 2018

Ahoj ja ešte ak môžem dodať, my sme si prisunuli posteľ k stene a z druhej strany máme malý gaučík som väčšinou sama a drobec zvykne putovať po posteli smerom hore tak vyriešila som to po svojom 😊 ale osobne si myslím že keby si dávala perinu alebo tak podobne veľmi by ste sa v týchto horúcich letných dňoch potili...aspoň my to tak máme..vzduch musí okolo vás kolovať, perina tomu bráni, akonáhle sa môj drobec priblížil k perine hneď bol spotený.. toľko odomňa 😉

tinaa64
30. máj 2018

@danielahamar kazdemu vyhovuje nieco ine...mm to nevadi...moja syarsia ma svoju postel ..ale ma aj pravo spat pri nas a tulit sa celu noc tak ako aj mladsia...uz mi aj starsia polozila otazku ze preco jej sestricka moze byt pri mne a ona nie..mne to prislo luto...nechcem aby sa citila odstrcena..uz aj tak jej nedokazem venovat rolko casu ako pred narodenim mladsej...mladsia je narocnejsie dieta a vuzaduje viac mojej pozornosti..tak sa snazim to tej starsej aspon takto vynahradit ze aj ona moze spat s nami..kazdu volnu minutku co mam sa jej snazim venovat..ale aj takto...a u nas to islo nejak tak prirodzene uz od narodenia prvej...a nevudu spat pri nas do puberty..ja si totopbdobie uzivam lebo deti vyrastu a mne ostanu uz iba spomienky...

ankaevka
30. máj 2018

@danielahamar nie nevadilo, ja som si myslela, ze kvoli nemu budem ucit na postielku ale sam chcel aby spali s nami..najmladsia ma 6r a ked manzel pride domov, tak bud zaspi pri nom a potom ju prenesie do detskej alebo ju nechame spat medzi nami..nie kazdemu chlapovi to musi vadit

elsalatiny
30. máj 2018

Bambulky, chcem sa spýtať ako ste naučili deturence spávať sami v postieľke ? Mam 11 mesačne mimi a spáva so mnou v posteli a rozmýšľam ze je už cas aby sám začal spávať. 🤔

letfenixa
30. máj 2018

Rok som "ucila" dieta spat v jeho postielke. Potom som zacala chodit do roboty a potrebovala sa vyspat. Odvtedy spi so mnou.

sia94
30. máj 2018

Nas starsi bude mat 4 a spal s nami dokedy som nedosla z pirodnice s 2 vtedysam chcel ist sam ...a teraz spinka nas 8 mes. S nami a moj muz je rad ze je s nami 🙂 ze ani o nom nevie 🙂

denda83
30. máj 2018

No ja mam v posteli obe😂 od narodenia... kaslem na názory ostatných, ja som to chcela a mam to.... jedna ma 6 a druha 3 a teda náznak ze by šli do izbiciek ziadny..... len ja som bola sama, teda po druhej dcérke tak mi to vyhovuje ze sme spolu. Mala som hniezdo cocoonababy a v tom spinkali až kym sa nezačali otáčať..... potom zábrany .... teraz mame manželskú postel a prirazenu jednolozkovu nech sa netlacime🙂

lapersefona
2. jún 2018

@wieruska1 a kde spava muz? Pri vas?

ankaevka
2. jún 2018

@lapersefona U nas napriklad ano, manzel spava normalne v spalni, najmladsia medzi nami

dadinka84
2. jún 2018

Ja mám tiež malú od narodenia pri sebe v posteli, keď bola bábätko, nerobila som žiadne opatrenia.. od dojcenskeho veku dávam zábranu z druhej strany postele - vankúše🙂 ale teraz ten budíček ráno "mama vstávaj uz" stojí zato 🙂

ivanapetrasova
2. jún 2018

S nami tiež spia obaja. 5 a 2 roční. Po narodení mladšej muž prerobil posteľ na letisko na celú šírku izby. Spravil to sam od seba a z toho mi vyplýva ze so spoločným spaním nemá problém. A ja som tiež spokojná, deti detto. Keďže z 3 strán je stena tak nemusíme riešiť ani zábrany.

dzukeles
2. jún 2018

My sme mali take to hniezdocko zo zaciatku, medzi nami. Potom sme prirazilo postel k stebe a ja som bola v strede. A teraz uz mame aj manzelsku plus dalsiu velku postel. Tri matrace pri sebe, mega letisko a pohodlne vsetci spime ;) detsku postielku sme ani nekupovali

evittam
3. jún 2018

@montemotherone Dieta nemusi spat s rodicmi v posteli do jeho neviem koľkých rokov aby malo pocit istoty, vedelo ze ho milujeme a ostatné. To si len niektoré mamičky myslia, že ak spia so svojim dieťaťom do 10rokov tak sú lepšie a milujucejsie matky ako tie čo nie.

@cathyqueen Syn spaval s nami v izbe najskor v koliske,potom v postieľke, samozrejme niekedy s nami cca do roka-ina moznost nebola. Dcerka zase do cca 3mesiacov s nami v posteli-len tak v perinke, lepsie sa mi tak dojcilo po CR. Od 3.mesiaca vo svojej postieľke v detskej izbe s bratom. Samozrejme,ze obcas spia s nami.
Maju pocit istoty aj sú maximálne milované.☺️😉