Bábätko sa bojí kúpať

nikcabb
31. máj 2018

Ahojte baby. Maly ma 1 rok a uz treti den strasne place pri kupani... doteraz vzdy sa smial, hral sa s hrackami clapotal... teraz len place place akoby sa bal. Nesmykol sa vo vani ani nic take preco by sa mal zrazu bat... neviete co sa mohlo stat?

marlenka222
31. máj 2018

Niekedy to deti robia. Ako to prislo aj to odide. Tak ho zatial sprchuj alebo iba kratko omy. Popripade mu daj novu hracku do vody zaujmi ho. On sa neboji,proste nechce. Navyse prosim ta-rocne dieta je este babatko? Ja som cakala ze nejake 3-4 mesacne ale rok je podla mna uz dietatko -batola a nie babatko

andy241
31. máj 2018

@nikcabb chcem sa k tomuto iba opytar, ci ste chodili na baby plavanie a zanarali pod vodu?

ankare
31. máj 2018

Aj moj mal také obdobia. Preslo to samo. Držím palce!

pininka
31. máj 2018

Aj u nas sa to stalo. Tak som malu kupala uz iba ja sama, pomalicky najprv sa ma len drzala a stala vo vani, rychlo som ju umyla a von. Postupne asi po tyzdni to preslo a opat si sadla a bola ok.

katka1416
31. máj 2018

Aj my sme to tak mali okolo roka, tak som vzdy iba rychlo sprchla a hotovo a po 3 mesiacoch sa uz zacala kúpať

rainee
31. máj 2018

U nás to bolo tiež,mala z ničoho nič okolo roka začala mať úplne hysaky pri kúpaní,tak strasne vždy plakala,že som sa bála že susedia na náš zavolajú socialku. Takže sme len rýchlo osprchovali. Potom to časom prešlo,teraz má necelé 3 roky a rada sa kúpe,dokonca jej ani voda do očí/usi nevadí keď stecie.

mischell0110
31. máj 2018

Moja mala take zachvaty pol roka.prisli to z nicoho nic a skusala som asi fakt vsetko-pustit rozpravku,spievat,rozne hracky somariny do vody,sprchovanie....isty cas pomohlo to,ked som ju nekupala vecer ale rano alebo pred obedom pred spanim.vtedy bola kludnejsia ako vecer.ked casom uz nevyhovovalo ani to,len som ju dala do vane a len pustila vodu a rykoy rychlo pobrhlila pazuchy,ritusu,susurku nozky a krk a von.a potom ako to zo dna na den prislo,tak to odislo a teraz ju nemozem dostat z vane von.Tak pevne nervy

mirkavic
31. máj 2018

Môj drobec od narodenia do teraz miluje kúpanie iba raz pred polrokom mi začal ale že ukrutne plakať keď som mu len nôžky namočila...tiež som sa čudovala čo tak zrazu, nuž, mal zvýšenú teplotu😳 až sa hanbím že som si to nevšimla...vody sa ani dotknúť nemohol tak príšerné plakal ☹

deti95060810
31. máj 2018

my sme to zažili pri deťoch...Rady sa kúpali a zrazu ani za nič na svete do vody.... Po čase to prešlo... U syna to trvalo zopár mesiacov, pri dievčatách menej...ale dieťa plakalo ako by sme mu robili neviem čo...Len vydržať maminka...

akynka
31. máj 2018

Nasa ma dva roky a trva to uz cez dva mesiace. Tiez to zacalo zo dna na den. Nezistila som impulz preco..spusti strasny plac krik..niekedy cele kupanie. Niekedy len pred... ona neznasa umyvanie vlaskov, boji sa lahnut do vane. Ale na kupku v pohode aj vlasky aj vsetko. Uz sa to trocha zlepsuje.. zvacsa uz place len pred kupanim a potom to spevom odozenieme 🙂 🎼🎶🎵♩🎤
Niekedy sa vsak staci opytat ci sa ideme umyt a spusti ten plac :(
Napriklad zapnut u nas sprchu je uplne tabu..len kupel :-/
Isty cas dokonca plakala aj ked som sa chcela umyt ja..ked ma videla umyvat vlasy..horo. to uz chvalabohu je za nami.

nikcabb
autor
31. máj 2018

Takze si myslite ze to prejde? Lebo vazne place ako keby som mu neviem co robila... predtym sa dobreze sam neutekal vyzliekat ked videl vanu... dufam teda ze ho to prejde. Diky baby 😉
@marlenka222 no ano babatko to uz nieje to som zle napisala... len ked ten cas tak rychlo leti...

nikcabb
autor
31. máj 2018

Samozrejme ze ho nemucim a len ho rychlo okupem a von...

alexa21
31. máj 2018

@akynka nasa bude mat v juni 2 a prezivame to iste.a veru place aj ked umyvam hlavu stariemu ci sebe..
Sprcha je horor ale place aj pri kupani.
Snad to prejde ako u vas

dominika7990
31. máj 2018

Mali sme niečo podobne ale vtedy mala 6m. Tak sme sa začali kúpať vždy spolu. Najprv som išla ja do vane a potom mi ju mm doniesol pár sekúnd plakala ale keď som jej ukázala že neni sa čoho báť, pritulkala som si ju dala pusu A zase si začala vodu užívať. Po nejakom cca týždni bolo samostatne kúpanie už bez pľaču. Doteraz mávame minimalne 2x do týždňa spoločne kúpanie. Teraz ju mám problém aj po pól hodine vybrať von 🤣

dominika7990
31. máj 2018

Plus čo predchádza kupaniu? Nehrá sa náhodou s niečim alebo niečo nerobi a že ty ho vyrušiš? 🤷🏼‍♀️ Ja mojej aj 5 min do predu hovorím nech sa dohrá že ideme kupiky. A tak isto aj ked ide z vane von predtým bol plač pri vyberaní no začala som ju upozorňovať že pôjdeme von nech sa dohrá lebo prišla som na to že len chce niečo ešte spraviť. Kačičku dať na miesto vodu ešte rýchlo posvachtat a potom sama ukáže ruky že môžeme ísť von. Aj keď si myslíš že ti nerozumie nebuď na omyle. Rozumie viac než si myslíš 🤣 skús mu veci dopredu hovoriť čo idete robiť. A čas vo vani si spríjemnovat hrou 🙂

nikcabb
autor
31. máj 2018

@dominika7990 praveze nie nevyrusim ho.. vzdy mu poviem o chvilku sa ideme kupkat.tak uteka do kupelni a caka kym napustim vodu...vzdy sa z toho tesil... kupkanie si uzival len teraz naozaj neviem. Uz musim len dufat ze to prejde no...

vandica
31. máj 2018

@nikcabb presne toto mame uz 4ty den. posadim ho tam a hned sa stavia von. a stale len mrnčí. a najlepšie, že predvčerom som mu napustila jeho maly bazen a on tam nevydržal ani 5minut. nepoznám dieťa ktoré nie je rado v bazene. no teda už poznam 😠 tak aj ja dúfam, že je to len obdobie.