Bábätko nechce spinkať v športovom kočíku

hviezdulienka16
12. sep 2016

Ahojte maminy, mali ste niekedy takyto problem a ako ste ho riesili?
Mam 7 mesacnu dcerku a kocik neznasala od narodenia, takze sme sa casto niesli domov z vychadzky na rukach alebo v satke/ nosici. Vsetci mi vraveli, ze v sportovej verzii uz bude vidiet viac ako vo vanicke a bude sa jej v kociku konecne pacit. Je pravda, ze v nom vydrzi dlhsie, ale akonahle sa jej zacne chciet spinkat, zacne velmi nariekat a za nic v nom nechce byt. Musime sa potom rychlo dostavit domov, kde ju musim uspat. Zial, na fitlopte alebo na rukach, pretoze to u nej od malicka malinkateho inak ako na rukach nejde (dokonca ani na prsniku, hoci je dojcena). Skusali sme vselico, ale nezaberalo.
Mate nejaky figel, ako dietatu ulahcit zaspavanie v kociku? Dakujem za radu.

janickacrazy
12. sep 2016

@hviezdulienka16 Moj syn má 10mes. a v kočíku tiež od narodenia spávať nechcel a čo bolo dosť zvláštne doma v nom zaspal, ale vonku ani za nič. Mohla som sa aj na hlavu postaviť. Moj syn skrátka najradšej spáva v postieľke a tvoja dcérka asi tiež. Ja to riešim tak, že spí v postieľke a ked sa vyspí, ideme na chvíľu von v kočíku, kde kuká po okolí, ale tiež tam nejak dlho nevydrží, tak pol hodiny a dosť. Pokiaľ si doma, nevidím v tom problém. Horšie je, ked človek niekam ide a spať v postieľke sa nedá. Moj nakoniec aj v tom kočíku zaspí, ale spí tam asi tak 20-30 minút, zatiaľ čo v postieľke spí aj 2 hodiny. Mojmu pomáha, ked mu zoberiem obľúbeného plyšového psíka do kočíka, lebo s ním spáva aj v postieľke.

siska53
12. sep 2016

@hviezdulienka16 a ked ju uspis nosiac a prelozis opatrne.do kocika,tak sa zobudi?
Ja som to zo zaciatku -4-5mesiacov musela robit tak,lebo nasa mala koliky plus bola zvedava,tak len plakala alebo "cumela" kym neodkvacla,az nasledne som ju opatrne prelozila do kocika. Neskor -po 13.mesiaci zas inde ako v kociku poobede nezaspala - stacilo ju doma donho dat a behom par minut uz hajala. Takze u nas sa to obratilo nakoniec.

mimcamala
12. sep 2016

@hviezdulienka16 ...u nás to bolo , povedala by som aj každé 3-4mesiace inak. Jedno obdobie mal, že len na rukách som ho uspávala, potom okolo 1,5roka začala spávať v kočíku ... tiež dlho v kočíku sedieť nechcel, najradšej na rukách....ono to všetko "čudo" časom prejde....ale popravde som niekedy myslela že to nezvládnem, keď som sa niekde ponáhľala a dieťa nechcelo sedieť v kočíku alebo som myslela že si pospí a ja sa prejdem... :D ...takže fígel nemám...radšej som rešpektovala to čo mu vyhovovalo a časom to prešlo 🙂

nikadomi
13. sep 2016

@hviezdulienka16 mám to presne tak isto.. Náš má 9mes a spáva ešte 3x denne hore mi vydrží tak 2,5 hod.. V kočíku zaspať nehrozí a ak sa mi to aj zo dva razy podarilo, tak s veľkým plačom, na fľaške a pospí tak max. 15-20min. Takže náš režim potom vyzerá tak, že sa zobudí (doma), hodinu kým sa napapá, zhygienizujem ho, trochu sa pohrá, potom ideme na prechádzku- ďaleko s ním ani nezájdem- v kočíku vydrží kedy ako- od 20-40 minút a vlastne už aj tak sa náhlime domov, lebo začína byť unavený.. Nejaký vačší výjazd do mesta alebo tak mi nehrozí.. Ale som si povedala, že teraz má také obdobie, rád spinká doma, tak mu to doprajem. Ale áno, niekedy ma to aj obťažuje, na druhej strane inak je nepokojný, nesvoj, tak ho nerápim a vlastne tým ani seba. Rátam, že to prejde.. A to v hlbokom kočíku mi vonku vydržal, a to paradoxne len vtedy, keď spal. Všetko sa to aj tak mení..

hviezdulienka16
autor
13. sep 2016

Ahojte dievcata, dakujem, ze ste sa podelili o vase skusenosti a rady. Aspon viem, ze nie sme jedini "exoti" s tymto problemom 🙂 Ale dakedy je to fakt psycho. Hlavne ked utekam ako besna domov, kym sa mala nekontrolovatelne rozplace a medzitym jej hram divadielko s hrackami alebo spievam. Tie pohlady ludi okolo su neopisatelne :D
@siska53 skusim ju teda uspat a dat ju do kocika tak. Hadam sa pri prechadzke, ked sa kocik hybe, nezobudi.
@nikadomi tiez ked mi zazrakom v kociku zaspala, tak spala max 20 minut. Inak mi tak aj doma spava. Od malicka malo spinka.

janickacrazy
14. sep 2016

@hviezdulienka16 Kašli na ľudí,nech si každý myslí, čo chce. Pozri sa, vieš čo by niektoré mamičky dali za to, aby ich dieťa spalo v postieľke? Napr. moj druhý syn spával cez den len v kočíku, takže ja som musela s ním ísť von, aj ked snežilo, bolo -20°C, atd, lebo doma v postieľke proste nezaspal, takže ja som rada, že tento spí pekne v postieľke, musíš to brať ako pozitívum. 😉

piacere
14. sep 2016

môj syn nechcel byť NIKDY v kočíku... od narodenia.... spať tam nespal nikdy, sedieť v šporťáku vydržal 2-3 min. a už išiel von... Teraz má 6 a újmu to na ňom nezanechalo žiadnu 🙂 Akurát vždy bol a stále je akčný...

hviezdulienka16
autor
14. sep 2016

@piacere aj moja je veru akcna. Neustale v pohybe. Len ked spi, ma koncatiny v pokoji 😀
No asi to s tym kocikom nebudeme mat lahke.