Bábätko chce cez deň spávať iba vonku v kočíku

oksanka1
8. jan 2022

Ahojte, prosim o radu, premaha ma zufalstvo, maly 2,5 mesacny mi spava dobre iba v kocari, za jazdy..doma ho ulozim, dlho to trva a pospi si 20 minut a vstane, je mrzuty place sucha si oci ale spat tvrdo sa mu neda..ked idem von pospi mi aj tri hodiny..cize chodime dva az trikrat denne vonku ci zima ci mraz aby sa dieta vyspalo..ked mi nepomaha mama a muz je v robote som z toho trochu vycerpana, chodit tolko po vonku, doma nenavarene neporobene..skusala som ho kadejako oklamat ale nepomaha, v stojacom kocari sa budi, youtube dazd, zvuk ulice atd nezabera, doma sa v kocari uspat neda..co si s tym pocat? Dalsia vec je ze mi uz zacinaju vsetci hovorit ze by tolko vonku na zime nemal byt..je to tak?

mauduska
8. jan 2022

moja sestra takto spala a nič jej nie je. Mamina nás dávala v kočíku spať na balkón alebo na dvor úplne v pohode 🙂

thereisabear
8. jan 2022

Nosič/šatku si skúšala?
Tiež som inak chodila prvý rok veľmi veľa von, aj tie 2-3 razy, ale vedel spať aj vnútri, ak bolo treba.

elizabet173
8. jan 2022

@oksanka1 dieťa môže byť kľudne vonku toľko, len mu to prospeje, doobeda by som išla na tie dve hodinky, tri nemusíš, poobede tiež, potom by som ho už uložila doma, aj keby pospal len dvadsať minút, nech spí v noci. Na upratovanie sa vykašli, porobíš, keď bude doma muž, či už večer, alebo počas víkendu.

jamabe
8. jan 2022

Moja bola taka 😎 Len v kociku a musel ist. Dokonca nehrozilo ani take, ze sadnut si a hybat s kocikom.. Hned bola hore. Takto v zime si pamätám, vonku fujavica, ani psa by človek nevyhnal a ja som sa brodila 2 hodiny s kocikom po vonku 😂. Okolo roka sa nejako naucila spat aj v postieľke, ked sa po polhodine zobudila, brala som ju na ruky, uspala a znovu opatrne polozila.

mamacita88
8. jan 2022

@oksanka1 vyrastie z toho. 😉 Tak ako prišla táto fáza, tak aj odíde. Tak malé bábätko každé 2 týždne mení svoj spánok. Píšem zo skúseností. Môj bol taký istý. Potom prišla prvá spánková regresia a nespal ani v kočíku. A potom zase bolo dobré. Treba vydržať, všetko sa rýchlo zmení. Držím palce!

evkamotka
8. jan 2022

Ak máš iba toto jedno dieťa, ešte dobre. Tak budeš veľa kocikovat. Bolia z toho nohy a doma si nič neporobis. Pár mesiacov pokocikujes a zase sa mu zmení režim, nevadí. Státisíce rodičov to mali takto. Môj prvý syn bol tiež taký, aj neter....a všetci veľkí vyrástli 🙂

pininka1
8. jan 2022

Ja som sa narodila v januari a spala som len na balkone. Moj syn v novembri a chcel spat len vonku. Detska mi vravela ze ho mam poriadne nabalit, dat do zavetria a spal tam aj 4 hodiny. Dnu ani nahodou.

dankanka
8. jan 2022

@oksanka1 na velky nraz by do roka vobec nemali ist..pediatricka vravela max teplota minus pat.. kup si nosic a porobis si tak. ma to tak vela deti.

uzanka16
8. jan 2022

Takáto bola moja sestra, bohužiaľ iba vydržať, mama ak chcela aby spala jedine von aj 3 hodiny ale kočík nesmel zastať, ak sa nám ju nechcelo kocikovat, riadne sme sa museli obliecť ako von, na balkón a 3 hodiny byť na balkóne a hýbať s kočíkom, ak kočík zastal v momente hore. A to vtedy boli dosť nízke teploty v r. 2003 , mráz neraz, ak chcela mama aby sestra spala iba von.

orangiiina
8. jan 2022

Do jednohu roka bol syn iba v kočíku, keď mal 4 spanky, 4x som s nim bola von. Od roka už len na cici. Prejde to, aj keď je to obdobie, ale bohužiaľ naše deti potrebujú niečo, čo ich uspi a v našom prípade to bol kocik a casom bude niečo iné. Teraz mam problem ho odstaviť. Mám stres ako bude zaspávať. A mám na to kocikovanie pekne spomienky, aj keď mi to liezlo na nervy. A zima? Kedysi sa spalo iba vonku v kocikoch, aj v -15 stupňoch.

petamich
8. jan 2022

@oksanka1 je to podla mna relativne bezne 🙂 maly ma skoro 6M a donedavna som travila vonku pol dna alebo 2.5-3 hodiny doobeda a este 2 poobede alebo som dnu ani nesla, nakojila vonku, najedla sa na lavicke, ked tvrdo spal - unavena jak fras, lebo v noci zle spal, je to len obdobie a pride ine, najnovsie mi nespi dlhsie ako 30-40 min. nikde ani doma ani kocik ani satka a tak ci tak si neoddychnem, nic neporobim 🙂 to kocikovanie bolo predsa len lepsie, pocuvala som audio knihy, zhadzovala tehotenske kila a manzel videl, ako to je, takze segedin a tip top domacnost neocakaval - este by skusil 😂 je to len obdobie, takto sme to mali asi do 4M, potom pospal aj na balkone stylom - drncala som kym zaspal a po 25 min. som sa vratila a drncala ked prechadzal z jedneho spankoveho cyklu do druheho a teraz ma 5.5 a ako som pisala nespi poriadne vobec

treba len vydrzat to prejde

h2
8. jan 2022

@oksanka1 Ahoj, máš môj súcit, už mám syna veľkého, ale doteraz si pamätám, ako som ho raz o pol jedenástej večer, zúfalá od únavy, obliekla, dala do kočíka a išla ho von do noci kočíkovať, aby konečne zaspal. Neviem, čo by som Ti poradila, ale ak je dobre teplo oblečený a zabalený, nič sa mu nestane. Išla by som s ním doobeda a poobede, tretíkrát už nie.

evica17
8. jan 2022

@oksanka1 ako citam, vascina si tym.presla. Ber to tak, ze aspon sa prejdes, mozes sa hybat a pocuvat knihy, hudbu, ist rychlou chodzou niekde a tym spalovat. Aj ja som tak mala. Potom vedel.spat iba 30-40 minut v tom.kociku, a teraz ako rocny konecne pospi doma v posteli 3 hodiny. A teraz ma prist druhe dieta a ja sa desim, ze ako to bude , ked aj ono bude chciet tak spavat. To uz je horsie ked je starsi chodit tolko von v takomto pocasi.

bubinko1506
8. jan 2022

@oksanka1 moji boli taki, za kazdeho pocasia spali do roka cez den iba vonku. Su oktobrovi, takze mali par mesiacov, ked sme chodili cez zimu 3x denne na 2 hodiny, len aby spali. Az ked mali rok, tak konecne spali cez den v postielke

ariannazara
8. jan 2022

Môj malý tak spal do roka 🙂 o keď mal rok tak odvtedy spi v postieľke pekne doteraz 2-3 hodiny. No prežila som ale on sa narodil v lete a v zime sa dal osalit som ho doma kočíkovala cez prah 🤷‍♀️🤦‍♀️ no všelijako som vymýšľala. Ale nijak inak spat nechcel 🤣

ibajaanikiny
8. jan 2022

@oksanka1 akoby som citala o nasej😃cez den iba v kociari,nepomaha satka,nosic,hladkanie,mojkanie,prsnik,kocik dnu…vobec nic. Davam kociar aj na balkon. Pediatricka,ze si buduje imunitu,bez obav…

lenka2710
8. jan 2022

@oksanka1 ja som tak do 10. mesiaca brazdila ulice s kočíkom, prvé mesiace trikrát denne a potom keď už spával len dvakrát, tak dvakrát denne! Keď muž bol doma (len cez víkendy), tak chodieval on! Malý sa narodil v júni a tuším do marca, apríla som takto chodievala, či mrzlo, pršalo, fukalo no proste každý boží deň! Keď som ho dala na balkón tak nespal, lebo sa nehybal! Potom zas akoby utalo a zas chcel spávať už len v posteli! Tiež mi domácnosť stala, ale kaslala som na to, keď som chcela variť, dala som ho do nosiča alebo na deku do kuchyne, rýchlo nachystala do hrncov, úplne jednoduché jedla a bolo! Pratala som cez víkendy keď bol doma muž a len to, čo ozaj bolo treba!

bebotka
8. jan 2022

@oksanka1 ja som mala najstaršiu takúto, spala len vonku v kočíku už koncom mája som mala opálené ruky po rukáv, čo som denne pochodila kilometrov tak by som bola dala aj jarných 100, domov som ju došla len nakŕmiť a zase von a nedaj pán, aby zastal kočík a ja sa pri niekom zastavila už oči ako sova a rev. Keď mala polrok, tak pre zmenu v kočíku nechcela byť vôbec revala na celú ulicu, nikam som nemohla a to tiež nebolo ktovie čo, nezostáva ti nič iné len vydržať

bubik6x
8. jan 2022

@oksanka1 no ja mám zasa problém že v kociari nezaspí ani keby neviem čo bolo a môžem byť von aj celý deň, neboj sa spánok sa mení každú chvíľu, u nás pomáhalo hojdanie asi 4 mesiace a už asi mesiac ho nemôžem hojdanim uspať tak som ho nechávala kým sa poriadne unaví, lenže už ani to nezaberalo a pred 3 dňami som zistila keď som čítala knižku staršej dcére že mi do 5 minút zaspal a už 3 dni to robím len takto, vezmem na ruky tlapkam ľahko po zadočku a čítam knižku a spí mi potom aj 4 hodiny cez deň 😉

ikissedagirl
8. jan 2022

@oksanka1 prilezitost spravit si pochodzky, nakupy, spoznat okolie, stollering /cvicenie pre mamy s kocikom/.
ja viem, ze mas toho plne zuby. ale ked ti zivot ponuka citron, nalej si tekilu 🙂

ja123456789
8. jan 2022

Aj moj maly bol taky, tiez len v kociku a musel ist, denne som mala 30 000-40 000 krokov, rekord bol 42 000 krokov, okolo roka mu stacilo spinkat vonku na dvore v kociku, teraz spinka pekne v posteli

marria90
9. jan 2022

Pripájam sa, syn narodený v októbri a od jeseni do leta spal cez deň len v kočíku, ktorý sa musel hýbať 😀 čiže 8-9 mesiacov či dážď, či sneh, 2 hodiny doobeda, 2 hodiny poobede prechádzka. Potom už začínali horúčavy, tak som skúsila vnútri a zabralo, konečne som si oddýchla a aj niečo porobila doma. Takisto ako baby hovoria, je to obdobie, ktoré prejde. Tiež som špekulovala všelijako a nakoniec to vyšlo, naučil sa aj doma. Takže skúšaj, čo ti napadne, a keď to nezaberie, tak zas von 🙂 chce to veľa trpezlivosti, raz ho budeš vyháňať z postele, keď bude treba doma upratovať.. 😆😉 držím palce 🍀

ivkakiwi
9. jan 2022

@oksanka1 môj malý(5mesiacou) tiež v kuse plače a keď ho chcem uspat tak bud vo vajíčku alebo na rukou.
Dala som si do obývačky kočík a kočíkujem ho doma. Usne mi a spinka i 2,5h

zozo4
9. jan 2022

Naša sa síce narodila v lete,ale chodila som s ňou nonstop von.Balkon nemáme,takže ráno von,poobede a dakedy ju ešte aj svokra zobrala.V postieľke mi tiež spala iba v noci.Cez deň som ju uspavala v kočíku tak ,že som chodila cez prah dverí🤣preto,že bola zvyknutá na naše krásne hrbolate Slovenské chodníky plne dier.Treba skúšať,nám pomohlo aj vibračné kresielko začali sme ho používať od 3 mesiacov a veľa x sa vyspinkala aj tam počas dňa.Ja niesom moc zdieľac nosičov kvôli mojej chrbtici aj keď v neskoršom období sme ho kúpili ale s podsedakom,ale aj tak to nebolo vyuzite takže som sa všetko snažila robiť po večeroch aj variť,upratovať ,ale iba to čo bolo naozaj nutné.Neviem veľa žien si chváli ,veľa povie že si nevydychne,lebo dieťa zas nechce byť nikde okrém zavesené na matke🤷Ak chces vyskúšaj...ale nekupuj...požičaj si od niekoho či to bude mať vôbec úspech...a to ,že chodíš von,vôbec nieje na škodu,na imunitu ako stvorené,odporúčané iba do nejakých -5 v zimnom období,ale ty si to kľudne môžeš rozdeliť na častejšie a kratšie prechádzky.Popripade ak nestihas variť,popros svokru mamu nech ti vezmu bábo von a ty si navar aspoň na týždeň dopredu a daj zamraziť.Clovek je vynaliezavý,neboj to zvládneš..držím paste

labajka
9. jan 2022

Aj moji tak spali. Zhruba v 9mes. im bola aj postieľka dobrá. Porobila som si v domácnosti až keď prišiel muž a varila som pomedzi vonkajšie spánky😇

kubinkovamaminka
9. jan 2022

@oksanka1 ja mam taku istu. Vnutri spanok 20 min.
Chodime von. Musim.
Upracem (vysavam, riady, pradlo) ked chvilu pozera DuckTV v kresielku 😁 odporúčam Ti.
V noci ob 2 hod je hore, idu nam zubky. Nosic... Ano nachvilu 20-30 min, ale nasa v nom nie je spokojna.
Vydrzime, vsak ked sa ti po 20 min ako uspis ozve, prídeš a kuka na teba úsmev s 2 zubkami tak sa ani nejde hnevat, zapnes autopilota makrmis a sup von ☺️drz sa😁☺️

zuzuliennka1
9. jan 2022

@oksanka1 moj syn sa narodil v decembri a spal mi jedine a len v kociku, milovnik kocika a kocik samozrejme musel byt v pohybe 😁 tak proste som sa musela prisposobit - chodila som von aj na cele doobedie, a bolo jedno, ci snezilo a -5 vonku, alebo lialo, alebo prazilo slnko 😁😁 varila som na viac dni a vacsinou vecer…a tak do roka som jednoducho bola viac vonku, nez doma, ale menilo sa to, niekde okolo 9m uz sedel, tak to ho zas vonku z kocika uz zaujimalo viac okolie a zaroven sa menili denne spanky a prirodzene sme uz boli aj viac doma a stihala som aj ine veci
a teda bol v zime vonku celkom dost - vlastne uz ako novorodenec a nic mu nie je, ma 4r a ani raz este nebol ani len trochu chory, nic

sccarlet
9. jan 2022

Môj syn takto spával iba vonku v kociari ale stačilo mu aj na balkóne bez pohybu, do 3 rokov a 2mes takto spával. Do -5 môžu také malé bábätko vonku späť. Kamoskina dcérka spala tiež asi do roka iba vonku v kočiari v pohybe, 2x do dňa po 2hodiny ju kocikovala. Tiež nestíhala variť, a vtedy pekne vyformovala postavu toľkým kardiom. Len dúfať že sa to zmení keď dieťatko trochu podrastie, večne to trvať nebude.

jaskolka
9. jan 2022

Je to obdobie. Potrvá to dajy čas a zase sa zmení
Mpj do 4 mesiaca len vonku v kočíku spal. Potom do takého 8 mesiaca len nosič, nič iné nefungovalo. No a momentálne prsník a spi ako dudok v posteli. Takže len to vydržať

zuzike6
9. jan 2022

@oksanka1 poteším tá maminka, moja malá spala od prvej prechádzky iba vonku, či mrzlo tak do mínus 5 Max ,či pršalo furt vonku v altánku a do dvoch rokov nemala ani sopel👍čiže je to perfektný posilňovak imunity😊 odporúčam aj teraz by spala ešte v kociariku, ale už ju tam ltt vopcham teraz naobliekanu s fuskom..ale minulú nedeľu takto spala 2 hodky😃😃😃kým sa starsi s tatkom lyžoval😃 len my máme teraz taký problém, že keď spinka cez deň tak ide večer spať o polnoci🤦🤦🤦🤦a keď nespí tak o ôsmej už spinka do rána ,Max 1x sa zobudí...len ma to mrzí,lebo viem,že ten jeden spánok cez deň by sa jej ešte hodil a aj mne 😊