Autista a odplienkovanie

hakubko
26. aug 2020

Ahojte.
Pozerala som viacero diskusii, no nikde som nenasla odpoved ani radu, ktoru hladam....
Prosim, ake mate skusenosti s odplienkovanim autistu.
Moj syn ma 5 a pol roka. Pred tyzdnom som mu zrusila plienky s tym vedomim, ze nevadi ked budem prat a umyvat, ale uz musime nieco s tym robit.
Nocnik 0 bodov, tam nesadne. Na zachode posedi aj hodinu, no mjsi pri tom mat nieco na rzptylenie. Nepyta sa, nic nefunguje.

mummy01
26. aug 2020

@hakubko je neverbalny? Mentalne je na tom ako?

pininka1
26. aug 2020

Pracujem s autistami. Su niektori ktori sa to naucia, zial aj taki co nikdy. Dokonca k nam chodi na vypomoc jeden autista uz dospeli a ma plienky a tiez je hovoriaci. Vsetko zavisi od toho ako pracuje CNS, ci je schopny regulovat sam tie zvierace a pod.

deti95060810
26. aug 2020

skúšať, skúšať, skúšať....donekonečna....

andrejka1974
26. aug 2020

Je to indovidualne moja ma 8 rokov 4 mesiace a nic stale plienkovama na zachod nesadne nepyta sa je neverbalna a nevadi jej ze to ma vsetko v gatach rada strhava plienku

hakubko
autor
26. aug 2020

Je vysokofunkcny autista. Nerozprava celymi vetami, no vie si vypytat co chce. Na jednej strane ovlada slovensky, anglicky pocitat, farby, zvierata. Ma neskutocny orientacny zmysel. Ocny kontakt ok. Diagnoatikovany bol ako 3 rocny. Vtady nerozpraval, nevydaval ziaden zvuk, odvtedy sme si velky kus cesty a pomocou terapii sa radikalne zlepsil. No sebaobsluzne veci nic. Vsade riesi ako rozpravat, ako mat ocny kontakt, ako zvladat hnev, ako sa spravne hrat s hrackami. No nikde sa nedocitate ako zvladnut primarne potreby...

hakubko
autor
26. aug 2020

@pininka1 fuuuha, no to sa necita lahko... no viem, ze aj takto to moze byt. Zatial si takuto definitivnu verziu nepripustam...

sisaka
26. aug 2020

@hakubko ak vieš po anglicky tak tipy na to ako ho odplienkovat na internete nájdeš, napríklad https://raisingchildren.net.au/autism/health-da...

pininka1
26. aug 2020

@hakubko urcite sa netreba vzdavat a skusat to

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hakubko
autor
27. aug 2020

@sisaka ďakujem krasne 👍 konecne nieco k teme. Idem nastudovat 😊

lentilka23
16. nov 2020

Ak ti to este pomoze. Ja mam tiez syna autistu, atypickeho. Je neverbalny, poziva 2 slova a ma 6 rokov. Tvoje trapenie plne chapem, lebo som to riesila toto leto ked dovrsil 6 rok. V lete som ho davala na nocnik, behal nahaty. Nepochopil chodit sam na wc. Chce to strasnu trpezlivost. Uz som bola zufala. A teraz zo dna na den zacal chodit sam cikat aj kakak na velky zachot. Som z toho sokovana. 6 r, 3 mesiace. Akurat som sa jeden vecer rozculila a asi aj moja gestikulacia bola vyrazna a nakricala som ze je uz velky a ma plienky ako babatko jeho sestricka.... Mozno prave to zabralo, lebo nasledujuci den zacal chodit sam. Nechapem, lebo som sa snazila ho odplienkova 6. rokov. V piatich r. zacal rozumiet a zlepsil sa mu ocny kontak... Perspektivne by mohol byt VFA, boli sme diagnostikovany na Kramaroch. Drzim ti palce, malo kto si vie predstavit ake to mame my maniky s autikmi tazke....

hakubko
autor
16. nov 2020

Ďakujem za pozitívnu správu. My stále bojujeme, takže správa od teba ma zase nakopla. Prajem krásny deň a držím palce k ďalším pokrokom.

lentilka23
16. nov 2020

@hakubko Uvidis, pochopi to neboj. Ale samozrejme mu pomaham este aj teraz a snazim sa odhadnut kedy potrebuje ist na velku potrebu a posielam ho. cikat chodi sam. Ked mal 6. narodeniny som bola zufala ze este ma stale plienky. A za tri mesiace zazrak sa stal...

fannyxy
30. máj 2021

@hakubko ako ste zvladli odpliekovanie podarilo sa?