Asymetria tváre -čím to môže byť spôsobené?

dominika31071987
26. jan 2019

ahojte, moja mala ma jedno licko vacsie ako druhe, nie je to moc viditelne, len ked sa na to clovek zameria je to vidiet..myslite ze to moze byt tym, ze spava na brusku a preferuje jednu stranu tvare?

pribinak
26. jan 2019

Nemyslim si, aj syn spával od narodenia na brušku a nema asymetrickú tvar, je prirodzene, ze preferuje jednu stranu, to kazdy, len si to neuvedomujeme

Ak ma asymetrickú tvaricku skor to bude zalezitost genetiky

lubik87
26. jan 2019

@dominika31071987 hlavičku treba polohovať lebka je mäkká keď bude spávať stále len na pravej strane napr tak tú stranu bude mať zalezanu..placatejsiu..takže áno môže to byť aj z toho takže polohu 🙂

dominika31071987
autor
26. jan 2019

@lubik87 v spanku jej mam otacat hlavu? ona si ju aj tak prehodi na tu svoju stranu..viem ze treba polohovat kvoli zlezaniu hlavicky, ale nenapadlo ma ze to aj treba kvoli lickam

lubik87
26. jan 2019

@dominika31071987 no môže to mať vplyv na celú tváričku...a koľko má mala ? Môžeš aj v noci keď sa zobudíš tak je preto hlávku...len keď si ju dá už nazad tak už je to asi zbytočné...

zuzipolo
26. jan 2019

@dominika31071987 moja malá má tiež asymetrickú tváričku,ja to vidím.polohivat sa už nedá a tiež má svoju obľúbenú stranu.ja si myslím,že to je skôr genetika,ťažko povedať 🙂

lubik87
26. jan 2019

@zuzipolo
@dominika31071987 ale ináč baby tvár je prirodzene asymetrická čiže až to nieje fakt viditeľné tak to riešiť netreba 🙂

dominika31071987
autor
26. jan 2019

@lubik87 3mesiace ma a spava na mne..inak ju neviem naucit

dominika31071987
autor
26. jan 2019

@zuzipolo a tiez licka? aj ste to riesili s dr?

zuzipolo
27. jan 2019

@dominika31071987 neriešim to,zase nie je to až tak viditeľné,ale ja to vidím..nebudem to riešiť kým pediatrička nepovie,veď tá tvárička sa ešte pomení 🙂 inak moja má 8 mesiacov,takže neviem ako by sa to riešilo..
A súhlasím s @lubik87 že nikto nemá úplne dokonalú tvár a my mamky si všímame možno aj to čo netreba ;)

majloo
27. jan 2019

@dominika31071987 ahoj, moja malá ako malička začala preferovať tiež jednu stranu a celá polka tváričky sa jej posúvala akoby dopredu. Ja som chodila na rehabilitácie a cvičila som s ňou Vojtovku a upravilo sa to. Choď s ňou aspoň na konzultáciu, za to nič nedáš. Nepotrebuješ ani papier od doktorky, ak ideš k súkromnej rehab.

dominika31071987
autor
27. jan 2019

@majloo ideme na nejake vysetrenia kvoli hemangiomu, tak uvidim co mi povedia tam, mozno to ma suvis s tym..ked nie, tak na poradni to poriesim z dr

majloo
27. jan 2019

@dominika31071987 ešte som chcela dodať, že išli sme najprv k neurológovi, celú ju pozrel a potom k rehabilitačnej a tam ju dali dokopy. Ja ako mama vidím, že tvár nie je úplne, ako by som chcela, ale výrazne je to lepšie a ako hlávka rastie, tak sa celkovo tieto asymetrie trocha strácajú. Tak držím palce.

dominika31071987
autor
28. jan 2019

@majloo ideme aj my k neurologovi

alex1812
10. dec 2020

@majloo ahoj prosim kolko trvalo upravit to?
Ja s malym som.chodila na Vojtovku od 6-8mesiaca..teraz nam to uz zrusili ze motoricky uz je popredu..nosi aj kranianu ortezu koli zlezanej hlavinke..ta sa tiez uz pekne upravujr ale ta asymetria v licku stale trva...

alex1812
10. dec 2020

@dominika31071987 prosim ako ste pochodili s malickou.. ? Zistili vam z coho je ta tvaricka asymetricka?
My uz sme absolvovali snad vsetko a vsetko je vraj ok
.ale ta asymetria tu je stale dost vyrazna..☹

dominika31071987
autor
10. dec 2020

@alex1812 ahoj, nezistili nic. Boli sme na sone a nic nenasli. Pravdepodobne z toho, ze sa mi neotocila v bruchu a dost mi tlacila v bruchu s hlavu uz v 9 mesiaci. a prve mesiace najradsej spavala na brusku, cize stale mala hlavu na tej jednej strane polozenu, ze ak z toho sa to mohlk spravit. Ale teraz ma 2 roky a uz nic nie je vidiet

alex1812
11. dec 2020

@dominika31071987 dakujem ti krasne za odpoved...velmi si mi pomohla..ja od fyzio cez neuro vsetko som uz pochodila s nim..aj mu prehmatavali to licko ci tam neni nejake zvlastne tkanivo..atd ale nic..sono sme neboli..ale myslim ze ani netreba teda..on bol velmi dlho v brusku priecne a lezal si tiez asi na tej strane hlavicky a potom polohovanim ma tu zlezaninku vzadu ktoru riesime tou helmickou..hlavicka uz je pomerne pekna ale ta tvaricka je na trj jednej strane stale vystupena..ma ale len 8 mesiacov tak budem velmi verit ze sa to tym rastom dokoruguje samo..🙏

majloo
11. dec 2020

@alex1812 ahoj, moja už má cez 3 rocky, vlásky je riadne narástli a celkovo je to mala slečna, takže tieto asymetria už vôbec nevidno. Jasne, keď pozriem zhora na jej čelo, jedna strana je trocha vypuklejsia, ale to ma aj môj syn, možno aj my. Vôbec to nie je vidno, je úplná krásna. Len ona ma ešte aj troch ptozu na viecku, jedno ma viac privrete, čo je vidieť, len keď je unavená a co je haluz, tak na fotkách. Teraz sa mi ani nechce veriť, ako sa to upravilo, tým, že narástla.

alex1812
11. dec 2020

@majloo dakujem velmi pekne za reakciu..viem ze to je starsi prispevok a deticky uz vam co ste si tu pisali vyrastli...len ja uz som nevedela na koho sa obratit..a neviem nic k tomu najst..preco to vzniklo..co som zanedbala..co mozno urobit navyse aby som malemu pomohla..je krasny aj taky aky je..ale nechcem aby s tym mal niekedy problem ..

rosalien
10. sep 2024

Ahojte 🙂 este niekto zareaguje na tento prispevok? 🙂 mam chlapceka 3 mesiace a ma asymetricke ocicka lebo na jednej strane ma ako keby prepadnutu ocnicu trochu..tak sa chcem opytat na tie vase deti 🙂 ci sa rokmi ta asymetria teda zlepsila alebo aj zmizla alebo mu to tak zostane. Lebo pediatricka mi tvrdi ze zostane