Aromaterapia pri pôrode

kristina28918
10. sep 2018

Ahojte. Mate skúsenosť s aromaterapiou pri pôrode, uľahčuje pôrod a mieri bolesti.Ako sa volajú? Ďakujem

ebi88
10. sep 2018

Ziadna aromaterapia ti nepomoze, to su bludy bludske, budes tam skucat a trpiet aj keby hukla cela parfumeria vedla teba... na porod ti ziadne olejeceky nepomozu.. neries somariny, prezijes to, vyloz nohy a spi kym mozes.

evittam
10. sep 2018

@kristina28918 Este ma zaujima ako by si to chcela praktizovať na pôrodnej sale. Ci ides rodit doma..

ebi88
10. sep 2018

@evittam no presne toto.. na sale napojena na pasy v bolestiach a vedla dalsie dve rodiace.. a vonna lampa..
Ja som bola po porode uz ked mi “spolubydla” v nemocnici ltoru to cakalo zacala vykladat o aromaterapii, a ze ma aj kazety s hudbou a tak.. ci jej to dovolia realizovat a ci to pomoze... Aj by som sa bola zasmiala keby mi to bolest a slabost bola dovolila :D
Nechcem nikoho zosmiesnovat, ale baby, trochu reality a muznosti, no tak..

zuzanka.zuzu
10. sep 2018

@kristina28918 nešpekuluj, nebudeš tam sama (pravdepodobne) a niektorým tehotným vadí každý pach (proste vôňa sa zmenila na smrad), asi ti to ani nedovolia, lebo tebe to moc nepomôže a tá druhá sa tam môže pogrcať, z čoho personál nebude veruže nadšení ☹ a ani tá druhá mamička

kristina28918
autor
10. sep 2018

Myslím silice, ku ktorým sa dá privoniat, ktoré zmiernia trochu strach. určite by som tam nezapalovala lampu. Chystám sa rodiť do Rakúska a tam im nevadí nič, snažia sa vyhovieť rodicke., na sále budem sama.

ebi88
10. sep 2018

Ziadne silice, to je bolest za prahom unosnosti pre cloveka, jedna z najvacsich ake su. Vsak skusit mozes, ale si na ne ani nespomenies ked to pride.. 🙂

lienka9
10. sep 2018

@kristina28918 ja som sa natierala po osprchovani kokosovym olejom..mne cele tehotenstvo vonal a bolo mi prijemne ked som si nim natrela chrbat ulavilo mi to..aromaterapiu ako taku som inak nepouzivala,ale tiez som citala ze to moze pomoct..ak mas taku moznost preco nie..ale vone si urcite vyskusaj pocas tehotenstva co ti je prijemne aby si neexperimentovala.

najinka
10. sep 2018

To mozno ako sucast hypnoporodu. Tam mas doma praktizovat relaxacne cvicenia, dychanie, atd, pustit si pri tom hudbu, vone a tak..a potom pri porode ked budes mat tu hudbu zapnutu a zasa tie iste vone, tak by ti mali pomoct sa dostat do toho relaxacneho stavu/resp.stavu hypnozy a pomoct pri porode. No ci to funguje neviem, este som nerodila..😁

bianka532
10. sep 2018

u nas v porodnici pouzivaju aromaterapiu pri porodoch.. len tak info...

radostka
10. sep 2018

ach jaj. take typicke, ze sa ozvu zeny, ktore ani nevedia o co ide. autorka sa pyta ci to pomaha, nie ci si na to spomenie pri porode alebo ci to bude vadit spolurodicke. @kristina28918 skus sa radsej pridat do nejakej sukromnej skupiny (napr. doterra esencialne oleje, hypnoporod a pod.), verejna diskusia vacsinou nic dobre neprinesie...

bianka532
10. sep 2018
148terka148
10. sep 2018

ahojte, moja sestra isla rodit v zahranici a ze bude vo vode, ze je to lepsie a s hudbou a ze si potom bude pustat DVDčka a ze si pozrie niake filmy :D Ked na nu dosli porodne bolesti tak s nou muz bezal do porodnice a maly sa tak rýchlo narodil, ze ani napustit vodu do vane nestacili.

bianka532
10. sep 2018

@148terka148 ano to mas aj tu v AT na vyber mozes aj vo vode, vo vsetkych polohach skusas rodit co ti vyhovuje a aromaterapia je k tomu zadarmo samozrejmostou... a samozrejme aj relaxacna hudba. snazia sa to zene ulahcit.

elizita
10. sep 2018

@kristina28918 ahoj, kamoska rodila v banovciach.. mala nastudovany hypnoporod.. normalne jej dovolili vytiahnut si vonne tycinky ... hovori ze mala vo svojej podstate bezbolestny porod, az na tlacenie pod asistenciou sestricky...

kristina28918
autor
10. sep 2018

Ďakujem za rady,🙂

momoika
10. sep 2018

@ebi88 tak pravdivo a uprimne napisane. 😀 ako fakt pravda som sa aj zasmiala s tou vybuchnutou parfumeriou....
Mojej spoluroditelke sestrička ponukla fitloptu. Ta jej ju v kontrakciach odkopla a povedala, nech si ju strči do pič* 🤣🤣🤣👍🏻👍🏻

ebi88
10. sep 2018

@momoika xD 👍🏻👍🏻

ebi88
10. sep 2018

@radostka mmmm, netvrdila by som ze nevieme o co ide, bezprostredne po porode mi predstava vonnych olejcekov a nejakeho hypnoporodu prisla totalne na smiech.. ked si spomeniem na to co som citila a prosila lekara nech ma reze radsej hoci aj za ziva... ircite by mi silice boli pomohli, a sustredenie sa bolo maximalne tak na to ako mi roztrhne spodok tela.. no. Takue tak. Ale vsak naj skusa kazdy cochce, ja len odpovedam na otazku.

gerfinka
10. sep 2018

@kristina28918 ja som sa na cakacke potierala levandulovou silicou. Trosku som si obcas kvapla na ruku a privoniavala. Mala som pocit, ze mi to pomaha. Bola tam so mnou dalsia rodiaca, ale k tej sa mhslim vona az nedostala. Jedine sestricka raz hodila taku poznamku, ze co to citi...

myjusiatko
11. sep 2018

@kristina28918 ahoj. Vcera som porodila a mala som pri porode v aroma lampe citrusove vone, myslim, ze porodna asistentka tam dala citron a mandarinku. Vravela, ze citrusy su na energiu. Inak este pouziva levandulu. Bolo to prijemne “ozivenie”. 🙂 snad mala aj nejaky ucinok.
Inak difuzer a aromaterapiu pouzivam aj doma, takze to pre mna nebolo nic nove. Ak mas moznost aromaterapiu pri porode vyuzit, nie je to nic proti nicomu. 🙂

myjusiatko
11. sep 2018

@evittam mne zapalila aromalampu porodna asistentka. Maju aj difuzer, ale ten mala pani na vedlajsej sale.

myjusiatko
11. sep 2018

@kristina28918 a ja som si este priniesla grep, ale ten sme nepouzili.

kristina28918
autor
11. sep 2018

@radostka ďakujem za radu.

bianka532
11. sep 2018

@kristina28918 a ty ides v rakusku rodit? tak mozno aj tam budu mat oleje a ponuknu ti to

kristina28918
autor
11. sep 2018

@bianka532 áno do Hainburgu, uvidíme, pôjdem si nejaké pozrieť aj do lekárne. Pre istotu

bianka532
11. sep 2018

@kristina28918 vies co ti este poradim ono kazdemu iny olej vyhovuje. niekomu pomoze levandula, niekomu pomaranc, niekomu balanc, to je tazko, asi najlepsie ovonat a skusat este jednu knihu musim najst co tu v rakusku maju v porodniciach od jednej nemecnej porodnej asistentky napisanu. tam je tiez aromaterapia spomenuta. zabudla som ale meno, ale ked si spomeniem a najdem to poslem ti to.

radostka
11. sep 2018

@ebi88 precitaj si este raz otazku autorky a tvoju odpoved. naozaj mas pocit, ze si odpovedala autorke na otazku, ako sa vola aromaterapia pri porode? odpovedat mi nemusis, staci ked sa nad tym zamyslis...

ebi88
11. sep 2018

@radostka ona sa nepyta ako sa vola ale ci ulahcuje porod ci pomaha. Si precitaj ty este raz...

radostka
11. sep 2018

@ebi88 "Mate skúsenosť s aromaterapiou pri pôrode, uľahčuje pôrod a mieri bolesti.Ako sa volajú?" howgh