Aký máte názor na dudlík u kojeného bábätka?

33kacora33
20. dec 2013

hovorí sa ze nieje dobredavat dudlik ze bude potom odmietat prsník, ale moje dievcatko sa s duduškou ukludnuje myslite si ze to moze narusit kojenie?

bbarboraa
20. dec 2013

moj s tym problem nemal...

misinka26
20. dec 2013

Môj malý je kojený do teraz a to má už 13 mesiacov a dudlík používame od pôrodnice ... takže podľa mňa to je hlúposť, nemá to s kojením nič spoločné ...

uhnakova
20. dec 2013

Najskor to zalezi od dietata, niektore nebude mat ziadny problem s kojenim, niektore moze z dudlika zblbnut a neskor mamu hryzt, horsie sat a podobne 🙂

linda20111
20. dec 2013

podla mna to s kojenim nema nic spolocne, aj moj maly bol kojeny a cumlik mal od kedy sme prisli z porodnice, nerobilo to ziadny problem..

11nika11
20. dec 2013

U nás cumeľ kojenie absolútne neovplyvnil kojenie.Malá mala cumeľ od pôrodnice a kojila som ju rok a pol 🙂

mazula
20. dec 2013

Buď rada,inak bude slúžiť prsník namiesto dudlíka.prvého som kojila 2 a pol roka a mal aj cumlík😀

1234lubka
20. dec 2013

No aj ja som citala ze vraj to negativne ovplyvnuje kojenie...neviem aky expert to pisal ucite odkojil aspon 10 deti....moj maly dudlal cumlik od 2 tyzdnov a dudla ho dodnes, kojila som do 8 mesiacov cumel nam nijako neprekazal

hviezdicka111
20. dec 2013

No ja kojim a cumlik mala pouziva...ziadny problem nie je 🙂 kym sa nenaucila na cumlik, pouzivala pri zaspavani moje prso 😀 takze cumlik je ozaj vyhodnejsi 😉

standu
20. dec 2013

Starsia dcera kojena 2roky,mala cumel. Strasny zavislak, dlho plakala za cumlom. Mladsia nema, nechyba jej.

aknelka1232
20. dec 2013

Cumlik nie, moze naozaj ovplyvnit kojenie.ako pisu ostatne baby,tak sice ho ovplyvnit nemusi,ale moze.Ja som to ale urcite neriskovala,kedze som kojit naozaj chcela.Rozhodnutie je vzdy na tebe.

adulla2
20. dec 2013

Tiež si nemyslím, že by cumlík ovplyvňoval kojenie, všetky tri moje deti mali cumlík, prvú dcéru som kojila skoro rok, druhú rok a pol a teraz tá najmenšia tiež dudluje o sto šesť a papá pekne 🙂

dijefcatko
20. dec 2013

Nebezpečenstvo cumlíka je hlavne v tom, že ten negatívny dôsledok sa neprejaví za týždeň, za dva, prejaví sa možno o niekoľko mesiacov, len maminky si to už nedajú dokopy s cumlíkom, ale väčšinou počujem že: "bábo sa samé odstavilo, už prsník nechcelo, a pod." Proste si to nespoja... Problém nevzniká od začiatku, lebo veľa maminiek má dostatok mliečka, prípadne až nadprodukciu. Ale dieťatko, ktoré pozná cumlík, chytá prsník trošku inak. Tým si inak reguluje tok mlieka, neuchopí dvorec úplne správne, saje trošku inak. A tak postupne pomaličky dochádza k znižovaniu tvorby, čo sa prejaví oveľa neskôr. Ak má matka nadprodukciu, problém sa nemusí dostaviť vôbec. Určite to nie je pravidlo. Nikto netvrdí, že cumlík a prsník sa úplne vylučujú, len ten cumlík predstavuje riziko pre úspešné a dlhodobé dojčenie. A to si nikto nevymyslel, to je doložené aj štúdiami...

reni1512
20. dec 2013

určite nenarušuje 🙂 aj ja kojím, už 5 mesiacov iba kojíme a dudlíkom sa tiež ukľudňuje.. aj zaspáva tak, potom sama vypľuje 🙂 lepšie ako cmúľať pršteky a keď jej dávam nasilu tak sa jej dvíha žalúdok, čiže si nemýslim, že si zvykne na to.. ju to upokojí ako cica 🙂

margarita
20. dec 2013

aj ja som obe kojila vyse roka, a neodstavili sa vobec same, a to mali dudlik tiez este v porodnici...podla mna ak maju deti velmi silny saci reflex, tak cumlik kojenie neovplyvni. skor je to asi o tom, ze dotycna mamicka ma nejaky technicky problem pri dojceni, a studie obvinia cumlik 😉

gromkaver
20. dec 2013

moje obe deti mali cumlik a prvy este nemal 2 roky, ked mi ho podal, ze ho "nece" no a druhy mal teraz rok, plne je dojceny a davam mu aj dudlik a zetial bez problemov 🙂

titulienka
20. dec 2013

Kojila som 4 deti skoro do 2r. 🙂 kazde jedno malo dudel skoro do 3 rockov 🙂 mali sme doma min.po 5 dudlikov. Nikdy som to neriesila,kazde jedno ma chrup v poriadku 😉 a ja mam v sufliku skoro 20 cumlov 😀

mariannan
20. dec 2013

Kojila som 18.mesiacov,mala ma dudlik na spanie...ziadny problem! Kamoska ma malu 16.mesacnu,dudluje o 106 a stale ju koji....sleduj si spravnost kojenia a nebude problem...

salome_82
20. dec 2013

Ja som dala dudlík v dvoch mesiacoch a v pohode. Dcérka bola dosť nepokojné bábätko a do tých dvoch mesiacov som vlastne robila živý dudlík, bolo to náročné, ale bála som sa, že sa nám pokazí dojčenie, tak som držala 🙂 V tých dvoch mesiacoch som už mala pocit, že nám to ide dobre, tak som skúsila dudel a neľutujem 🙂 Akurát prvých pár dní sa stalo, že po vybratí dudla a ponúknutia prsníka, ma dcérka trochu akoby kusla, predsa len si musela zvyknúť na iný typ satia, tak som jej neponúkala prsník bezprostredne po vybratí dudlíka a bolo to OK. Určite odvtedy spala kľudnejšie, takže ja by som dala dudel aj pri prípadnom druhom baby, ale tiež až tak neskôr. V podstate po prejdení novorodeneckého obdobia sa dudel dať môže a ani laktačné poradkyne v tom nevidia problém 🙂 Tiež však dudlík používame len na spinkanie.

jacine
20. dec 2013

100 percent suhlasim s dijefcatko

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patkobo
20. dec 2013

mam dvojrocneho stale dojceneho synceka .. cumlik nemal v puse ani minutu... ked sa ma nahodou niekto opyta, ci ma cumlik, tak odpoviem "naco by mu bol, ked ma moje dva 🙂" .. odpoved hovori za vsetko 🙂

darka2001
20. dec 2013

Aj moja je plne kojena a tiez pouzivame dudel len na ukludnenie a pri zaspavani,potom si ho sama vypluje a viac ho nechce,a urcite to nemalo ziadny vplyv na kojenie

siska53
20. dec 2013

Podla mna nie,moje deti sice nedudlovali,ale maly bol od 4.mesiaca zvyknuty aj na flasu a vedel to striedat,ak bolo nutne,ze som,sla prec,mal moje mlieko z flasky. A ani to nam,dojcenie nenarusilo,takze dudel,to podla,mna nema,preco narusit,kedze z neho mlieko netecie.

katrinka8
20. dec 2013

Dcerka bola dojcena 26 mesiacov, dudel mala od porodnice az do tych 2 rokov. Syncek ma 4 tyzdne, je dojceny, dudel nechce. Snazi sa ale obcas uspat ci ukludnit na prsniku, ale nevie ho asi pouzit sko ukludnovadlo, lebo mu tecie vzdy mlieko a vtedy ho to hneva a srdi sa. V takej chvili je ochotny mat v ustach adi 10 sekund aj cumel...

janicka11
20. dec 2013

,Tak dcerka druhorodena je čisto kojena a ma cumlík,Nemá ho stále ale na spinkanie ma,Nikedy ho vypluje a ani nechce a inokedy si ho zase vyžaduje 😉

majka0610
20. dec 2013

moja dcerka ma 9 mesiacov a od zaciatku ma cumlik a je iba dojcena a nemali sme problem s odmietanim cumlika, takze podla mna na ukludnenie a pred spanim jej ho kludne mozes dat🙂

radkanika
20. dec 2013

podla mna hlupost...dcerka bola kojena do 2 rokov, dudlik mala od porodnice a nijako sa mi ai neznizila tvorba mlieka, ani na malej to nezanechalo stopy 😀 ked mala rok a pol, "poslali" sme dudlik novemu babatku, ktore sa narodila v nasej rodine a tym pre nu definitivne dudlikovanie skoncilo...moj syncek ma teraz 4 mes. a nech sa snazim akokolvek, dudku nechce a ja by som bola praveze rada, lebo miesto dudy ma prstiky, co je podla mna horsie.

kacenka78
21. dec 2013

mame cumlik od porodnice, maly ma 16m a stále je kojený, dokonca aj s dvoma pauzami, ktore som ja stravila v nemocnici a to 4 dni a 6 dni a nemal problem sa po tejto dobe opať prisať a cumlik na tom nič nezmenil, starši tiez kojeny 19 m a cumlik mal do dvoch rokov....