Aký krém na zimu pre ročné bábätko s atopickým ekzémom?

strelkyna1
1. nov 2022

Ahojte, ročná dcéra má na líčkach atopický ekzém. Blíži sa zima. Asi by som mala používať nejaký ochranný krém proti chladu na citlivú pleť + aby pomohol aj s ekzémom. S ktorým máte dobré skúsenosti? (môže byť z obchodu alebo aj z byliniek od ,,mastičkárky" )?

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babatkoo
1. nov 2022

@strelkyna1 moj syn mal od 6 mesiacov tazky ekzem az do 6 rokov, kedy mu zistili laktozovu intoleranciu. Kupujeme vyrobky bez lakto a od vtedy nema ziaden ekzem. Suhlasim s prispevkom vyssie, odporucam vyriesit so synom gastro. Problem moze byt intolerancia/alergia. Za nas odporucam tento

ema22270
1. nov 2022

Bioderma Atoderm - skuste pozriet ci je aj na chlad, ale celkovo je dobry tento krem na atopicku pokozku.

domiklik
1. nov 2022

@strelkyna1 skus masť spiridea s mandľovým olejom... Je to Slovenská značka, voľakedy dávno vyrábali acnecolor 😀 objavila som to nedávno na ig doktorky Karolíny Baumgartner. Ako začala vykurovacia sezóna, malý začal mať drsnu pokožku, toto ako tak pomáha. Používam aj ja ako dospelý atopik. Synovi tým kremujem aj tváričku keď ideme von, sebe viečka. Skúšala som aj modrú bioderma cold cream ale na mňa je to extrémne parfumovane