Aký je dobrý cumlík pre kojené mimino?

bibko2
25. jún 2012

Ahojte maminy potrebovala by som poradiť čakám bábo a chcem ho kojiť 🙂 ale nechcem aby sa naučilo zaspávať na prsníku ako bol naučený prvý syn samozrejme odmietal cumlík. Má niektorá skúsenosti aká je dobrá značka cumlíka, ktorý je dobry popri kojení a ukludňuje. 😉.

zuzikkaa
25. jún 2012

nieje pravidlo ze dieta zspava na prsniku 🙂 mne nezaspaval ani prvy a ani druhy ...niekedy sa mi stane ze zadrieme ale malokedy,,kedze sa vacsinou krmime ked sa zobudi a nezaspava hned 🙂
no a dudlov je velke mnozstvo,tvary,, material takze tazko poradit.mne sa obidvaja "chytili" na obyc latexovy gulaty ale napr kamoska musela kupit asi 6 dudlov kym jej mala nejaky chytila 😅
a kojene dieta by malo byt bez dudla aby sa dudlovanim nepokazilo prisavanie na prsnik 🙂

dadika2504
25. jún 2012

Ahoj moja staršia dcéra nebola skoro vôbec kojená a chcela len silikónový a anatomicky tvarovaný dudel. Z iných ju nadrapovalo 😒 A mladšia tá bola kojená a chcela len klasický okrúhly, čo vyzerá ako bradavka a musel byť silikónový. Iný do úst nedala 😉 Takže budeš musíš nakúpiť viac druhov a zistiť čo tvojmu bábu bude najviac vyhovovať 😉

tinki
25. jún 2012

Ja som mala nachystané cumlíky a moja nechcela žiadny ani za svet..Nevzala do pusy a hotovo..Nakoniec som ju naučila až okolo 5 mesiaca, aby sa odučila od zaspávania na prsníku. To je jedno aká značka, aký vám bude vyhovovať...mne sa osvedčili silikónové, ploché..A to už bola veľká, takže na kojenie to vplyv nemalo. Kojili sme ešte do mája tohto roka. Potom sa odstavila.

andu9
25. jún 2012

Moja malá tiež nechcela žiadny cumlík, až mi kamoška poradila skúsiť cumlík MAM 0-2 mesiace a ten nakoniec chytila. Síce ho veľmi neobľubuje, ale keď ju treba upokojiť či uspať, tak pomôže. Bez cumlíka upokojiť dieťa, keď niekam idete, napríklad v čakárni u lekára, bol problém. Tak som rada, že nejaký chytila. Aj keď som si všimla, že spôsob jej prisávania na prsník to ovplyvnilo, občas sa prisala asi ináč, keďže to bolo bolestivé, ale úspešne kojíme ďalej. Treba len dať pozor, aby sa správne prisala pri kojení.

bleble
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanislavao
25. jún 2012

moj syn nemal vobec cumlik, nechcel ho od narodenia a nemali sme s tym ziaden problem. stale lepsie bez cumla, ako ked 3 rocne deti behaju po ulici s dudlom - fuj.

jorsulova
25. jún 2012

Ja si myslim, ze cumel je uplne najlepsia vec na svete pre dieta. Moj prvy syn bol neskutocne uplakane dieta az skoro to osmych mesiacov, mala som kupene asi vsetky druhy cumlov na svete, ale ziadny nechcel. Este viac sa rozculil ked sme mu ho pchali do ust, aby sa aspon trochu upokojil. Teraz mam 4 mesacneho drobca a ten chcel cumel od malicka, ale vybral si plochy kaucukovy extra makky nuk ma najradsej, ale chyti aj ine kaucukove ploche. Potrebuje ho vzdy pri zaspavani alebo ked je nepokojny len tak podudkat, ked sa hra alebo bdie a je spokojny tak ho vobec nechce. Proste kazde dieta je osobnost a same si povie co chce. Ale urcite sa dieta cumlom upokoji a je spokojnejsie, pretoze sanie upokojuje. Takze nachystat cumle a skusat 🙂

lubikan
25. jún 2012

to fakt treba vyskusat,ale moje deti mali najradsej klasicke,okruhle baby nova

danusskaaa
25. jún 2012

my sme plne kojeni a cumliky sa nam osvecili, tie ktore maju jednu stranu sikmu /cize ortopedicke/ gulate nechcela vobec a aj ked ho uz dudlala stale jej vypadaval. kedze mame cumlikov viac, tak su aj silikonove aj kaucukove a cumlikuje obe. aj napriek dudlom, sa jej obcas podari zaspat aj na prsniku, ale skor len pocas noci. pri uspavani si podudlikuje trosku cumlik a potom vypluje. spinka pekne bez dudla.

janka_pn
25. jún 2012

ja som kojila, popritom vyskusala asi vsetky dudle na svete 😠 a aj tak nechcela....

zigzag
25. jún 2012

avent, su ortodonticke a maju velkost podla veku dietata, nasemu najviac chutia tieto 😉 saju sa sterilozovat v mikrovlnke, alebo len preliat vriacou vodou 😉

zuzana581
25. jún 2012

Môj syn keď sa narodil tak sme kúpili dudel so zrezaným dudlom a samozrejme že ten najmenší pre miminká, ale vyplúval ho a tak som mu kúpila mam dudel gulatý a ten najväčší čo mali. Ten si pekne dudkal.. Neskôr sme začali kupovať babylove dudle tiež tie najväčšie silikonové gulaté..

sonazitnanova
25. jún 2012

ahoj,moj maly mal 4mesiace a od narodenia ho kojim doteraz a dudlik tiez zo zaciatku nemusel mat az postupne si zvykol a pouzivam od zaciatku Avent su dobre dudliky odporucam a s prisatim na prsnik nema problem 🙂

p.j.jacky
25. jún 2012

Moja mala chytila prvy cumlik cca v 6tt,dovtedy to bolo hrozne,nemohli sme ju nikajo ukludni.Bol nam aj doporuceny od lekara kvoli refluxu.Zacinali sme s Chicco slza od 0m kaucukovy a pouzivame ho dones.,Iny nechyti.Je naozaj drobucky.

lydulka
25. jún 2012

jednoznačne Avent. 😉

radlinka
25. jún 2012

mali sme TT - tommee tippee, ale vymenili sme ho za NUK (odvtedy len NUK-y) 😀 😀 😀

luciferkax
25. jún 2012

Ahoj. ja svojho dojčím, cumlík som mu dať najprv nechcela, ale on bol nepokojné a uplakané bábo, tak som ho učila a učila, ten anatomicky tvarovaný nechccel, tak isto ani okrúhly. Potom sme v DM drogérii dostali zadarmo MAM cumlík, vyzerá ako "okrúhly spučený", ten má doteraz.... :D nerobil problémy v dojčení kvôli dudke a bol pokojnejší..ale zas, mať pokojné bábo, tak cumel nedávam dopredu :D ja som napr. ani kúpený nemala , prvý som dostala v tom kufríku, čo dáva gynekolog :D

lenok
25. jún 2012

U nas presne, ako spomina @radlinka 😉 Najprv dlho nic, asi po polroku najmensie Tommee Tippee a teraz len Nuk. A jeden kus ukludnovacieho Zifco sme mali tiez... Ale kazde dietko chce nieco ine, cumlov je na trhu dost, takze budes musiet asi trosku skusat, co drobatku sadne 😉

ktalcikova
25. jún 2012

my sme pouzivali chvilu Nuk a potom z DM-ka, ale uz vyse 2mesiacov, cumlik odmieta a chce len cicik 🙂 🙂

snehuliena
25. jún 2012

My máme Nuk silikónový. Zo začiatku nemusel vôbec, ale postupne si zvykol. Kým som si pred dojčením odskočila, manžel malému strčil dudel do pusy, aby neplakal a tak si pomaly zvykol. Nekupovala som nijaký, tiež sme mali len ten od gynekológa. 😀

euka210
25. jún 2012

my sme prvý mesiac cumel nedávali, aby sa naucil dobre sat, potom sme aj dali NUK, ale ten vypluval...asi po 2 ci 3 mesiacoch uz ho vedel aj udrzat a sluzil na uspavanie. Teraz uz velmi nezaspi ani na prsniku, ale asi tyzden je, co cumel nechce ani vidiet, ani ked je v polospanku...tak uspavame pomocou zvonkohry (teda mimo nocneho kojenia). Od pol roka sme mali MAM nocny...ale vsetko sme dostali, nekupovali sme tiez ziadny.

evickapooh
25. jún 2012

pri kojeni je najlepsi nejaky makky latexovy cumlik-si myslim podla mojich skusenosti-......odporucala by som Mam alebo Babylove z DM-,,,silikonovy by som neodporucala...

nibiru
25. jún 2012

mi mame na spanie odkedy sa narodila avent neskor tesco malo taky dudlik ako avent ale uz nema tak tie a teraz zase avent + babylove s podobnym dudlikom ako avent napriek dudliku kojime aj pred spanim a teda niekedy ju uspim ja na prsniku pretože je to najrychlejsie bez zbytočneho kriku teraz ju uspaval tato a didi nepytala sama isla spinkat. 😀 😀 😀

strihalka
25. jún 2012

MAM super🙂jednoznacne doporucuji jedine tento...jedine tento jsem zkousela a jeusper, mala neodmita prso, neodmita dudel, neomdita lahev🙂 bere sice vse, ale verim, ze dudel ji neupravuje mysleni otom, ze co je lepsi ..ci prso alebo dudela bere vse stejnou vahou 🙂

lencita
25. jún 2012

vyskusali sme viacero,ale avent to vyhral

baklik
25. jún 2012

MAM. pre novorodencov urcite. Avent nasmu malemu neustale vypadaval z pusy. MAM je mensi a ma matny povrch, lepsie drzi v puse, aj plastova cast na puse ma ergonomicky tvar - je ohnuty okolo pusy, takze cumlik celkovo lepsie drzi v puse.
tip: kup si svietiaci v tme. svieti cely kruzok, super ho najdes potme. najlepsia vecicka. 😉
mali sme svietiace v tme aj cumliky s kruzkom, na nich vsak svieti len kruzok a moja skusenost je, ze svieti velmi slabo, hocikedy vobec v noci, len na zaciatku.
MAM vydrzi "svietit" celu noc 🙂

kvetinka211
25. jún 2012

@bibko2 najlepsie ziadny, ale my sme mali MAM a v pohode, nastastie nam to kojenie nenarusilo. No a teraz sa este stale kojime, ale po roku sme sa nejako samovolne odcumlikovali 😉

annapompova
21. máj 2020

Ahojte potrebovala by som vediet aky je najlepší cumlik od 0 do 6 mesiacov