Aký cumlík odporúčate?

elly5
27. feb 2020

Ahojte , chcem sa opýtať aký cumlík by ste odporučili kontrétny typ a značku.
Aby neovplyvnila chrup dieťata
Pri dcérke sme cumlík nemali bola kojená tak som jej ho zo zaciatku nedavala aby sa vsetko rozbehlo a potom ho uz nechcela (chcela som jej ho dat lebo bola nepokojne babatko celkom zaspava iba na prsniky ,tlacila som prazdny kocika mala ju v satke )
Tak som jej chcela dat dudlik aby nsa ukludnila ale odmietla - komentare na nechat vyplakat u nas nepodporujeme 😊 . A teraz cakame 2 miminko a chcem teda zistit ake dudliku su dobrr , paci sa mi ten curaproxovy a avent taky okruhli mackovy. Co poviete skusenosti ? A maminky kojenych deti davali ste ich hned od zaciatku ? Nerobilo problemy?
Ďakujem

evittam
27. feb 2020

@elly5 Je to úplne jedno. To ze cumel kazí chrup je len povera. Cize aky das taky bude.😉
Syn dojčený mal len na spanie do 3.5mesiaca, dcerka to iste do 8.mesiaca. Mali aj fľašu na caj a vodu od cca 2.tyzdna. Ani jedno nepokazilo dojcenie.

lenka2710
27. feb 2020

@elly5 moja mohla mať len taky ten zrezany, iný nechcela! Ale zas ja som nekojila, cumel som jej zacala dávať od 6 mesiacov, normálne som zabudla, že niečo ako cumel existuje 😂😂
Mohla som si ušetriť veľa trápenia, fľaše mavala od Mam

saskia_98
27. feb 2020

Kmotra ma kojene dieta a dava hned od zaciatku, maly si zvykol a neni problem. Co sa tyka cumlika, moj chcel tie splasnute avent a kojene krstňa len zrezane, z inych ho natahovalo. Cize musis skusit.

sandra49
27. feb 2020

@elly5 my sme mali od narodenia avent ten klasický mi dala tá čo somnou bola na izbe lebo som nemala nachystany dudel a mala bola hladná lebo som nevedela kojit a nechceli jej dať mliecko prvých 24h..no a potom manžel doniesol ten medvedíkovy a ten mala asi mesiac..bol veľký bolo to smiešne ale chutil jej 😊😅 potom sme mali všelijaké iné ale najviac jej pasovali od mam.. tie kupujem dodnes a už ma 7 mesiacov. Jej vyhovuju ploche a ine nechce, len na hranie.😂 a neviem či by to ovplyvnilo kojenie lebo som ju mala na prse dva dni v pôrodnici a potom som radšej odsavala takže pila z flasky 😊

kiki9871
27. feb 2020

@elly5 U nas ten mackovy dudlik nemal uspech, tazky jej bol do pusinky a vypadaval jej. Ja som potom kupila Avent na 0-2 mesiace a tie boli super lahunke, malicke do pusinky akurat👍bola aj kojena a bolo to OK

elly5
autor
27. feb 2020

@sandra49 nemáš nejakú fotko ako vypadala stým mackovským dudlom ? Na nete som nasla iba vacsich deti a to vypadalo celkom ok

heidy222
27. feb 2020

Kup jeden splasnuty a jeden zrezany, vyskusas ktory chce a tych potom kupis viacej. Starsia dcera nechcela a mladsi najprv zrezany, potom splasnuty chcel, teraz mu idu NUK. Nekup drahe Kym nevyskusas

sandra49
27. feb 2020

@elly5 smiešne to bolo lebo je obrovsky😂 pozriem..

veronice
27. feb 2020

Malu kojim stale, uz 13m. Cumel mala prvykrat v puse az ked som videla ze kojenie zvladame obe. A mozno keby jej ho babka nepichla do pusy tak ho ani nema... Ale ano, pomahal ukludnovat a to som aj satkovala ale mala hrozne koliky takze pomohli. No a za mna Avent a momentalne MAM. Ale musis vyskusat. Kazde babatko moze tolerovat iny.

majamat
27. feb 2020

je to jedno,a k ti ho nebude chciet, tak bude jedno, aky je. my sme mali taky zrezany silikonovy, dcera ho nechcela. v nemocke sa jej pacil Avent, tak sme pouzivali ten. pripadne cumliky podobneho tvaru - napr, z Dm drogerky. no viem o detoch, ktory chceli taky te stary typ . gumenny, ci akuckovy, okruhly. iny nie. sestra ma maleho drobca a on zatial nepouziva ziadny cumlik, ale napr., co sa tyka flasiek, tak sa mu nepaci silikonovy,a le skor ten kaucukovy.

manchester123
27. feb 2020

@elly5 ahoj ten mackovi je ozaj veľmi neprakticky, my sme ho mali, ale sam osebe je veľmi ťažký, takže malému vypadaval z pusinky a mal ho až na nošteku. Je moc veľký. My sme mali MAM, ale ak budeš kojiť najlepší je advent, ale klasika. Majú tvar prsnej bradavky, takže pre teba úplne top. Ja som používala aj flasky len avent, práve kvôli tvaru dudla.

dzejsik
27. feb 2020

@elly5 my máme od MAM taký tenučký

elly5
autor
28. feb 2020

Ďakujem za rady 🙂 vezmen teda si aventový a ten bibs a uvidíme 🙂

jankabenji
1. mar 2020

@elly5 naša ma tiež od pôrodnici cumel a je kojena...teraz ma 6 mesiacov, ale iný ako bibs nechce.