Aký čaj dávate 2-mesačným bábätkám?

lucialucka456
6. apr 2020

Ahojte ženy, mám 2m syna, nepije vôbec čaj,iba Nutrilon. Uz som kúpila v lekárni asi 4 druhy čaju a viac ako 3 glgy nedá do seba ostatok vypluva. Už som skúšala drobček vodu prevariť ale ani to. Prosím aký čaj alebo iné ako mlieko dávate vy deťom? Vravela mi doktorka že to není dobré ak nepije žiadnu vodu lenže už neviem čo mu mám dať.

pribinak
6. apr 2020

Ešte nemusí piť čaj, stačí mu mlieko

lucialucka456
autor
6. apr 2020

@pribinak Doktorka mi vravela že keď nekojim a Nutrilon je silnejší než M.M tak by bolo dobré mu medzitým dáky detský čaj kúpiť,no lenže on vôbec nič iné nechce.

fiafia
6. apr 2020

@lucialucka456 moja mala pila harmancekovy a feniklovy cajik a prevarenu vodu. Odmalicka bola na Nutrilone. Pomaly sa rozpila, tiez glg dva a potom cim dalej viac ako rastla. Kym aspon nieco vipije netrapila by som sa

pribinak
6. apr 2020

@lucialucka456 nechce lebo nepotrebuje, ak má dosť pocikanych plienok, tak má dosť tekutín
Príde leto, teplo, bude mu vtedy viac chutiť piť.

lucialucka456
autor
6. apr 2020

@lucialucka456 a zabudla som dodať,že teraz by mal viac tekutín piť keďže mi od včera hnackuje. Skoro každé 3 mlieko čo vypije to z neho aj vyjde,tak aby nebol dehydrovany musím mu niečo aj iné dat. Samozrejme som volala doktorke a nemám ísť radšej ešte za ňou s ním ani do nemocnice kým nehnackuje stále 😔 lebo že iba akútne prípady berú a také deti ktoré treba na infúzie dať,a takto keďže všetko z neho vyjde sa bojím že musím ísť s nim

lucialucka456
autor
6. apr 2020

@fiafia obidva čaje mám ale po 2-3 glgu vypluva

simca06022011
6. apr 2020

Takéto malé nemusí pri UM piť naozaj. Ked tak trošku (moja mama robievala rascivy, frniklovy, harmancekovy čaj... Ale my sme z toho mali akurat bôlebruch), inak nič.. Určite nie za fľašu... Ved aj tie 3 glgy sú pre 2m dosť...

albertka1980
6. apr 2020

Ja som malej pri UM nedavala ziadne caje ani vodu. Stacilo mlieko. A narodila s v juli. Caje som zacala davat s prikrmami. Ak hnackuje, skus mu dat ryzovy odvar.

lenuska9999
6. apr 2020

Ja som davala ten detský granulovany feniklovy čo je v lekárni. Značka sunarek myslím. Aj keď sme boli v nemocnici tak pani čo bola so mnou na izbe mala ten istý problém s malou. Nechcela vôbec piť čaje. Tak som jej povedala, že môže jej vyskúšať urobiť ten môj a ten jej chutil

henka123123
6. apr 2020

ja som davala feniklovy sunarek granulovany

lucyluv
6. apr 2020

2-3 glgy to je ok, ved sa to postupne uci, zvyka si na to, aj moja tak pila, proste casto ponukat. Ja som malej len vodu davala,jej caj nechutil. Ja by som granulovany nedala kvoli obsahu cukru

iveta143
6. apr 2020

prevarenu vodu alebo harmancekovy caj, niekedy aj rascovy...granulovany nie, moja dcerka potom odmietala pit mlieko...

heln
6. apr 2020

Presne tak, dvoj mesačnému bábu netreba čaj. Keď už, tak vodu, aj pár glgov je dosť pre také malé bábo. Keď už fakt čaj, tak ten feniklový. Keď má teraz hnačku, tak ako píšu ryžový, prípadne mrkvový odvar.

dzejsik
6. apr 2020

@lucialucka456 ani náš ho nechcel, keď bol menší a mal problém so zápchou tak jedine prepašovať feniklový do UM, ale inak som ho s tým netrápila

luciannka83
7. apr 2020

Moje deti tiež nechceli čaj, vodu. Robila som redšie mlieko. Že som dala o 30ml vody viac napr. Keď bude smädný, vypýta si.

miniminka
8. apr 2020

@lucialucka456 dávala som fenyklovy sackovy ale prešli sme na sunarek fenyklovy granúIvoany. Pije ho jedna radosť lebo je mierne osladeny

bakita24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz