Aktivity s novorodencom

andrejkap123
29. aug 2024

Máme doma čerstvo tyzdnove babatko. Mojkáme sa vela, cucá si prso, spinká, kaká ako kazde babatko…

Chcem sa opytat ze s akymi aktivitami začat a hlavne kedy.
Na brusko davame uz teraz.

Kedy zacat s kontrastnymi obrazkami?
Je este nieco ine co sa da robit s babatkom?

Poradte tipy ďakujem 🤗😍❤️

andrejkap123
autor
29. aug 2024

A som si vedoma ze vela toho nie je keby sa niekto chcel pustit do mna 😀 skor by som taky plan chcela ze kedy co zacat 🙂

ptvw
29. aug 2024

Moja aktivita s týždňovým babom bolo spat vždy keď je to možné 😅

iwesska
29. aug 2024

Je,nechat ho napokoji spat a rast. Ledva ta vidi,ziadne knizky nepotrebuje.

dominikamacakova
29. aug 2024

Cca od troch mesiacov, knižky, závesný mobil.

som_realistka
29. aug 2024

Pokiaľ spi papa a kaja, a neplače tak ze ta z toho ide picnúť, tak bud spokojná, spi keď spí babo, mojkaj ho keď je hore. Inak cca do 6-8 týždňov vidí tak 25 cm do diaľky, co s nim chceš robiť. Mate niečo diagnostikovanie? Ak nie uzivaj si babo.

emjee
29. aug 2024

zacni s nosenim v satke alebo ergonomickom nosici - bude pri tebe, bude sa citit v bezpeci a postupne zacne z vysky objavovat svet

jenni_p
29. aug 2024

@andrejkap123 kup si knizku “mamou hrave” su to take aktivitky, kde je vysvetlene na mesiace, co s dietatom robit a mas tam aj take homemade vecicky, ktore si vies vyrobit a nemusis vela veci kupovat aby sa dieta rozvijalo po psychomotorickej stranke. Nieco obdobne sa robi na baby gym alebo baby balance. Plus by som sa zamerala na spravnu manipulaciu a handling. Babatku dokazes tymito aktivitami pomoct a rozvinut ho, co sa tyka hrubej a jemnej motoriky, mozete robit rozne senzomotoricke cvicenia alebo sa zamerat na propriocepciu a vestibular. Ta knizka je fajn, robite tieto “cvicenia” hravou formou a babo ti ide dopredu co sa tyka PMV. a ked sa ti nechce doma sa s tym hrajkat, tak chod na ten babygym/babybalance. To je uz v kazdom meste a mas este socializaciu seba aj babatka.

juliet86
29. aug 2024

sestonedelie je najma o naladeni sa na seba. koza na kozu. dopriat mu podovny pocit ako ked bolo v. brusku. mozes mu spievat. mozes ho masirovat a vanickovat ak mu je to prijemne

minesasubu
29. aug 2024

ja som do 3 mesiaco neriešila nič moc aktivity , od 2 mesiacov som dávala na bruško
od 3. mesiacov sme začali chodiť na plavanie a kurz spravnej manipulacie s babetkom niečo ako cvičenie s babetkami - chodime uz skoro 2 roky vkuse to je super

andrejkap123
autor
29. aug 2024

@iwesska ja sa nepytam na teraz. Ale pytam sa KEDY 🙂 začat. Cize ked to bude o 3 mesiace bude to o 3. Ked o 5 tak o 5. Pytam sa skusenych mamiciek co a ako a kedy zacať.

andrejkap123
autor
29. aug 2024

@dominikamacakova super toto som chcela pocut ďakujem 😀 tak tesime sa na Vianocee 😍

andrejkap123
autor
29. aug 2024

@som_realistka nic nemame diagnositkované. A ano toto robime 🙂

alineawalo
29. aug 2024

@andrejkap123 ja som aktívne začala až keď mal malý mesiac, ale teda od narodenia som na neho veľa rozprávala, komentovala, čo robím s ním alebo okolo neho, spievala som mu atď. Tie prvé týždne ozaj stačí počas bdelych okien to ľuľkanie, prihovaranie sa atď ☺️ prípadne mierne cvičenie s nozkami ešte, pre lepšie trávenie

diewcatqoo
29. aug 2024

Mam 7 tyzdnove babatko a od narodenia ho polohujem na brusko po troche a cvicim s ruckami a nozkami. Postupne som zacala pridavat aj cvik, ze ho akoby prevalujem pomaly na stranu, hrkam mu s hrackou do stran, aby otacalo hlavicku rozne, od cca mesiaca mu ukazujem aj kontrastne obrazky a pekne na ne reaguje. Vela sa mu doma prihovarame, spievame, mojkame.. krasne reaguje na vsetko, az mam pocit, ze nejak prilis v porovnani so starsim dietatom.

katulienocka999
29. aug 2024

@andrejkap123 tiež od 3 mesiacov sme zacali s knižkami, dala som nabok a sledovali..aj hraciu deku s hračkami...pri prvom som si kúpila knihu 365 hier pre detičky ci tak nejak a vselijake inšpirácie som odtiaľ cerpala,že čo kedy a deťmi 🙂 neskôr prišli na rad nejaké tienove hry, mala som aj také zvieratká na prsty tak aj s tým napr...a mnoho iné rôzne...akonáhle zacal stvornozkovat a sedieť tak to už hneď bol iný svet 🙂 v tom období ho už zacalo zaujímať všetko čo videl, najlepšie hračky boli varechy, hrnce a také 😁

marianarem
29. aug 2024

@andrejkap123 Ja som si ho.po jedeni posadila (do pololahu samozrejme) oproti sebe tak, ze nohy som mala pokrcene vylozene na stole a z toho bolo kresielko. A iba som nanho rozpravala. Moj bol velmi vnimavy, jeho prave obrazky zaujimali od narodenia aj vselico ine. Ale velmi rychlo sme prisli na to, ze nervy na to usposobene nema a bol potom pretazeny. Potom asi okolo mesiaca sme zacali s tymi kontrastnymi obrazkami, ale tam to bolo tak, ze jeden obrazok pozeral aj 10-20 minut. Hrkalky ho zaujali az tak od 2 mesiacov, tiez buchanie do hraciek nad postielkou. A inak vela casu travil na ruke v polohe tigrika a nosila som ho po dome.

mamamasama
29. aug 2024

S manželom sme sa práve tak nasmiali. 😅🤣

haraburdova
29. aug 2024

absolutne najlepsia aktivita s novorodencom je prechadzka ci v kociku, v nosici, v satke. ci uz na zahrade ak mate dom, alebo do prirody. ja som chodila s malou do 3 mesiacov 2x denne na 3 hodinove vychadzky do parkov a lesa, aby sme obe mali cerstvy vzduch. knizky a hracky naju cas, my sme zacali ked mala 3 mesiace.

libusak
31. aug 2024

Prve tri mesiace nic. Iba ak spat v postielke a v kociariku