Ako zvykať dieťa na odlúčenie?

18. sep 2021

v prvom rade chcem napisat ze s manzelom nenechavame nase dieta vyplakat. nase dieta ma 15mesiacov a je zvyknute byt iba so mnou alebo s muzom. so starymi rodicmi to je komplikovane (jeden je invalid druhy pije tretia pracuje stvrta si s dietatom nerozumie a tiez nema cas) zvazujeme prilezitostne.opatrovatelku. na hodinku dve za tyzden. napr. mam moznost nechat dieta s asistentkou na cca 5min kym sa osprchujem pred bejbi plavanim. ked odchadzam place ale pocujem hned ze prestala.ked ma nevidi niecim ju zaujmu. do 3min som spat ale.vidim na.mojom dietatku ze ustrasene sedi a hlada ma. je neista boji sa. tak ja neviem ci ju postupne tomuto vystavovat na minutku 2 3 4 5 a skusat. alebo proste ju nestresovat. to nie je ze ju chcem odkladat. viem ze vsetko je individualne. ale viem aj ze nemoze byt kazdu minutu so mnou alebo manzelom a.potom sup do skolky na cely den. alebo je jej vek 15mesiacov este malo? zacat s tym az v 2rokoch ked uz bude viac chapat?

denden77
18. sep 2021

podla mna je to indivindi zalezitost.. moja ma rok a teraz sme boli s muzom bez nej na svadbe, 24 hodin.. uplna pohoda (bola s mojimi rodicmi).. ale je na nich zvyknuta, bezne vybehnem k Dr., do obchodu, na postu, ked pridu ku mne rodicia..

1katus1
18. sep 2021

A skúsila si ju nechať s niekým u vás doma a odísť tak aby si nevšimla. Daj jej niečo čo ju záujme. U nás to pomáha

mogaa
18. sep 2021

Ono iné je ak ti dieťa postráži cudzí človek a iné ak ho dieťa pozná....takže nechať ho 2-3hodinky s babkou ktorú dieťa pozná je pre neho oveľa ľahšie a menej stresujúce ako nechať ju 5minut s cudzím človekom keď ty zrazu odídeš.....je to maličké dieťa, ono nevie že ty ideš preč "len" na 5minut", zrazu mama odíde a nechá ho s cudzou tetou....treba ho nechávať s ľuďmi ktorých už trochu pozná

tianna
18. sep 2021

Každé dieťa je iné.. Mám 3 a teda úplne iné osobnosti.. Najmladší drobec má 14 mesiacov, od toho som nebola preč ešte ani 5 minút a vidím že tak skoro to ani nepôjde. A to teda neostáva sám ani s manželom napriek tomu že keď som v dohľade je s ním strašne rád. Stredný syn ostával s mužom v pohode sám celé dni od 3 mesiacov - dorabala som výšku no a najstarší ten ma mal doslova na háku 😆 muž mu dal fľašku a ja som mohla ísť s kamošku do noci do podniku 😁 daj jej podľa mňa ešte čas 🙂

marcellka32
18. sep 2021

Dcérka od 1 roka bola v pohode celý deň u babky, syn do 3 rokov so mnou aj na záchod, takže každý je iný...sama vidíš, že keď odídeš o chvíľku sa utíši, treba predlžovať pomaly čas keď s ňou nebudeš

katkasmacka
18. sep 2021

Pokial nemas v rodine nikoho kto by mohol postrazit ako pises tak by som si skusila najst opatrovatelku....zo zaciatku by som bola vzdy tam aj ja...aby mala videla ze je to kamoska,neni cudzia a potom pomalicky...idem zobrat vodicku hned pridem,idem zobrat papat,pripadne rozpravala by som aby ma pocula...a predlzovala to...a uvidis ci to pojde...nasa mala nemohla byt velmi casto s babkami,byvali sme daleko a aj do 3rokov bol problem aby bola s nimi sama....maly 19mes ich stretava uz od mala a nema poroblem,chvilu s nimi vydrzi aj sam..pokial si na opatrovatelku mala zvykne,myslim ze by to slo...

asia83
18. sep 2021

Skoro. Neučte dieťa to, na čo ešte nemá predpoklady, vek. Vy sa viete “odučiť” niekoho ľúbiť? Naučiť sa dieťa (väčšie) môže násobilku, vybrané slová, písať, čítať. Ale nie cikať do nočníka, jesť čo mama chce, byť bez matky. Ono áno, keď ho do tej situácie dáte, bude musieť bez vás vydržať. No za akú cenu? To je na dlho. Keď počkáte rok, rok a pol, samé sa bude pýtať od vás.

autor
18. sep 2021

dakujem vsetkym za tipy. asi skusim opatrovatelku s tym ze najprv dva tri krat jej zaplatim ale budeme vsetky spolu a ked si sadnu chemicky tak skusime. uvidim

autor
18. sep 2021

@katkasmacka hej nieco taketo mi dava najviac zmysel

mabenn
18. sep 2021

z mojej skusenosti trening na nieco na co dieta nie je pripravene je strata casu...myslim ze 15mesiacov je este malo, zbytocne mozes vyvolat v dietati neistotu a o to horsie to bude neskor

mabenn
18. sep 2021

"zvazujeme prilezitostne.opatrovatelku. na hodinku dve za tyzden" - toto je podla mna prilis kratko na to aby si dieta vytvorilo k osobe vztah v tomto veku