Ako zvládnuť nervózne 7 mesačné dieťa?

lucia006
15. jún 2013

Ahojte,neviem ci sa chcem vyzalovat ,alebo najst niejaku radu ktora by mi pomohla smojim 7mes,synom .uz som totalne v koncoch vycerpana z neho 😖 od kedy sa narodil som nespala jednu plynulu hodiny ,najprv to boli 4 mes,koliky a potom predpokladam ze zuby ,lenze je to uz neunosne mne je stale zle boli ma hlava nevladzem snim ani n prechadzku ,cez den ho nic nebavinnechce sediet hrat sa s hrackami ani v chodaku dlhsie nevydrzi ako 5minut,vecne by chodil len za ruky ,co ja uz snim nevladzem a som nonstop sama doma,keby aspon vnoci spal tak by sa to este dalo. Ale zaspi o 8mej hned a od 22hej hodiny sa zacne prehadzovat mrncat plakat a to dokola celu noc max,co spi je 15min vkuse,ja dovtedy nestiham zaspat taka som uz nervozna zneho!!!! ☹ uz mam strach ze spadnem na drzku!!!!a tO DOSLOVA .skusali sme gely na dasna cipky vyburcol nurofen na noc dokonca aj stvrku dithiadenu,a nic,papa uz len raz vnoci,ale 30 aj viac krat je hore,!!!!!

123matulka123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
linda20111
15. jún 2013

@lucia006 obdivujem ta ze si to doteraz vydrzala.. neviem co by som robila ja, skus sa poradit s lekarom mohol by vediet preco to dietatko robi.. cez den ked sa da tak zavolaj niekoho kto by s nim bol na chvilu, niekoho z pribuznych alebo kamaratku..aspon na 2hod nech idu pokocikovat aby si si oddychla.

swojska
15. jún 2013

ja mam 5mesacneho a musim uznat ze zacina byt na tom podobne.najvatsia sranda je, ze ked je doma muz tak sa chova ako medik.je to herec..to co pises moze byt vselico..zdravotne je ok?mas ho dat komu povarovat?proste si vyjdi von bez neho,,nech ho riesi muz ak moze...ja kojim..ale uz som bola aj dvakrat vecer vonku a dokonca raz na parties..muz sa postaral..takzvane muzsky po svojom"))))maly citi ze si zneho na nervy..preto si musis aspon dve hodky denne oddychnut od neho...teda pokial nema fakt nejaky zdravotny problem.....mne vcera rucal dve hodiny v kuse..uz som bola zufala som videla ze xe spat, zmolil si oci a furt plakal..dala som ho do satky pustila relaxacnu hudbu a zaspal mi.krasne...skus snim v noci spat v postely..nexe byt sam..boji sa..mozno male svetielko, nech nieje v tme

lucia006
autor
15. jún 2013

@linda20111
@swojska no doposial som vydrzala niejako ,ale uz to je hrozne citim sa na nic nechce s mi onho starat nieze nechce neviem sa donutit vzdy by som len spala,bola som aj na gastre aj na neurol.vsetko je vporiadku je zdravy ,neviem ci to je a hlavne vnoci ze je takyto,nemam ho komu dt pokocikovat kamosky od tial maju deticky priblizne vrovnakom veku a spoluziacky rodiny nemam tu kde byvam ,ale dost daleko odomna,priatel je snim je akurat taku pol hodku pred kupanim a spanim a to ja stiham akurat nachystat veci na kupanie a co mi treba vsak to poznate 😖 maleho som posledne noci uz dala knam spat do postele ale ziadna zmena absolutne ,ja sa bojim ze to nezvladnem snim ,najradsej by som usla niekam ,alebo spala nonstop bez prebudenia !!!! 😒

ematko29
15. jún 2013

@lucia006 normálne Ta obdivujem.ked boli moje dievčatá malé tak takto to vyzeralo asi do 3mesiaca apotom to seklo,už bolo dobreked sa deti začali viac zaujímať o hračky tak to prestávalo.je pravda,že som v tom čase aj začala kombinovať s umelím liečkom ,lebo mi nepriberali tak možno aj preto ,ale tak dlho by som asi nezvládala.Ja si tiež myslím,že treba isť ku lekárovi ,že čo povie.držím Ti velmi prsty viem si predstaviť ako ti je ☹

linda20111
15. jún 2013

@lucia006 skuste navstivit babky nech sa trosku oni povenuju.. ja tiez teraz som sama doma s malym manzel na sluzobke tak sa chystam s malym k rodicom na dva dni aby som si oddychla 🙂

alabama0011
15. jún 2013

@lucia006 ani cez vikend ho nemozes dat priatelovi na par hodin? ja som muzovi malu pripravila do kocika, nabalila vsetko potrebne a ked odisli padla som do postele a uz som nevedela o svete.. ked sa vratili boli sme vsetci spokojni .. oni mali super prechadzku na tri hodky a ja som si pospala.. bez spanku sa neda fungovat.. on je uz asi chudacik nervozny aj z teba lebo si unavena a nemas naladu.. A aj jemu prospeje ked uvidi inu tvar na dlhi cas ako polhodku.. Treba priatela viac zapojit.. Alebo nech ho zoberie k jeho rodicom cez vikend doobeda, poobede, ked nechce s nim byt sam.. Jednoznacne takto fungovat nemozes..

xlucia
15. jún 2013

@lucia006 tak v prvom rada, 7 mesacny absolutne nema co chodit za ruky!!!! odpises chrbticu jemu aj sebe.
a co sa tyka toho druheho, zacni sa chovat inak. u nas pomohlo, ked som sa prestala venovat dietatu a zacala robit veci a jeho popritom do toho zapajala. kym som uvarila polievku, tak nazemi na deke prehadzal vsetky varechy. kym som vysavala lozil za vysavacom... atd.

leporeloo
15. jún 2013

@lucia006 suhlasim mala by si ho zapajat do vsetkych cinnosti ktore robis a on vlastne popritom spoznava nove veci.. ak sa nevies vyspat, moja rada znie daj si ho do postele, ukludnis sa ty aj on ... a je dost mozne ze je hladny viac ako raz za noc ... ja ked som si dala malu prvy krrat do postele prvykrat som sa konecne vypala...

liz_lemon
15. jún 2013

@lucia006 priatela treba viac zapojit, ved 1/2 hodinu za den je s nim???? to je strasne malo, ved je otec, nech sa stara, nech ho zoberie von, alebo nech sa s nim chvilu pohra
a maleho treba nechat, nech si prilis nezvyka ze si s nim nonstop
v noci k nemu nemusis stale behat, treba ho nechat, zvykne si a bude spat dlhsie, ved uz je velky
mozno je aj z teba nervozny, lebo dieta vzdy vyciti, ked je matka nervozna

demonique
15. jún 2013

@lucia006 Ahoj Luci, viem si predstavit tvoje vycerpanie a uplne chapem, ze si z toho nervozna. Skus ale,pokial je to co len trosku mozne ukludnit seba. Babo citi z teba nervozitu a znacne to moze ovplyvnovat aj jeho spravanie. Viem, ze ked si unavena, je to tazke ale skus to. Nepises, ci kojis alebo nie. Ak ano, nezaspinka ani pri kojeni? zeby si si pospala s nim. Normalne ho supni do postele k sebe a pospite si spolu. Unavenej mamine postaci niekedy aj taky intenzivny 15 minutovy spanok. Vykasli sa na veci ako je upratovanie a podobne. Viem, ze treba navarit, ale daju sa aj rychle jedla co mas za pol hodku hotove. proste si zbytocne nepridavaj robotu. Ja ked som varila a maly este nesedel sam, dala som ho do sedacky, vylozila na kuchynsku linku a on kukal ako varim. Skus pustit digestor, niektore deti to ukludni natolko,ze zaspia 🙂 Ak uz maly sedi tak ho posad na zem k sebe do kuchyne otvor mu suflik nech sa hra s varechami a tak. to ho tiez na chvilu zabavi. A hlavne ako pisu baby uz, zapoj do opatery syna aj priatela. Sorry, ale ked ho splodil,nech pomaha. Maly mal v tomto obdobi presne taketo "maniere". len co som sa vzdialila a nevidel ma, spustil strasny plac. Su proste deti,ktore sa vedia zahrat same a su take, ktore vyzaduju viac pozornosti. teraz ked je tak pekne, vezmi deku, chodte pred dom alebo panelak alebo na balkon, daj mu do misky vodicku a nejake nadobky, nech sa hra s vodou, to deti miluju. A hlavne spi vzdy ked spi maly. A cez vikend daj pekne priatelovi do ruk kocik, posli na prechadzku a ty si schrupni. mas len jedno zdravie. Drz sa. Neboj, nebude to trvat dlho a bude syn viac samostatny. Zelam vela sil

dejka77
15. jún 2013

Tak to ta obdivujem, ze vies takto existovat. Bez poriadneho spanku vsak svoje telo nicis, to je velmi zle. Pises, ze ti nema kto pomoct. Mas mamu, svokru? Ak sa da vyuzit moznost ist k nim alebo keby prisli oni k tebe tak by to bolo super. Ked sa mi narodil syn tak som tu mala svokru este mesiac po porode a aj napriek tomu to bolo dost tazke. Syn mal strasny reflux a este som sa musela starat o dceru. Potom prisli pomoct rodicia. No fakt si neviem predstavit zeby som mala byt na toto vsetko sama. Manzel sice pomahal, ale aj tak to bolo o nervy.
Pises, ze sa nevie ani 5 min. sam hrat. Ja som napr. syna davala do postielky ked som potrebovala nieco spravit. Prve co urobil bolo, ze sa pretocil na brusko a nevedel naspat tak zacal vyplakavat. Takze tam ledva vydrzal 5min. Ale postupom casu sa to zlepsovalo a teraz mi tam vydrzi ovela dlhsie a pekne sa hra a blaboce. Vcera tam vydrzal viac ako 30min. a aj to som ho zobrala aby nebol sam. Davam ho aj na zem kde sa pretaca a objavuje vsetko naokolo. Davas ho okrem choditka aj na zem? Ved skus mu tam dat nejake zaujimave veci, nemusia to byt len hracky a neutekat k nemu hned ako zaplace. Staci, ze budes nablizku a ze ta vidi, mozno sa to tymto sposobom zlepsi.
A ty si predovsetkym zariad niekoho kto ti pomoze, lebo potrebujes oddych a spanok.

lucia006
autor
15. jún 2013

@ematko29 ja som uz u lekara bola vravela aj pediatricke aj neurologicke aj na gastre ,vsade ze mam vydrzat moj maly je tiez na um

lucia006
autor
15. jún 2013

@linda20111 umna to zial nieje az tak mozne 😖

lucia006
autor
15. jún 2013

@alabama0011 jeho rodicia su v au ,ete ho za 7me,von nemal,mame doma statok momentalne aj staviame pride dnu do domu ked maleho uz chystam na kupanien,sem tam ma cas poobede

lucia006
autor
15. jún 2013

@xlucia no v prvom rade sa mi zacal staviat a nozky sam ,minuly tyzden som bola na ortopedii,doktor povedk ze ma jadierka ma uz vbedrach ze kludne mze nozky uz zaazovat ze vsetko ma vo0poriadku iak to uz nebude,lozit nelozi,a na deku ked ho dam ksebe do kuchine hraciek ani nicoho s nedotkne len bude natahovat ruky a kricat revat,

lucia006
autor
15. jún 2013

@leporeloo moj je uz vyse tyzdna primne vposteli a bezozmeny ,povedala by som cim dalej horsie,a snazim sa ho zapajataz az ,lenze jeho bavi len chodit po vonku za rucky max,20min sa pohraje v chodaku ,tot vse

lucia006
autor
15. jún 2013

@liz_lemon ja viem ze je nervozny zomna a je mi to luto,bohizial moj priatel moze byt prinom len tolko,ja ked noci zacne kazde 15minut plakat nemozem si ho nevsimat to sa neda

lucia006
autor
15. jún 2013

@demonique dakujem ,no ani cez vikned nema nikdy cas bohuzial proste to sa mi nehce ani rozoberat lebo aj mna to znervpznuje ze som snim stale skoro sama ,malemu vymyslam uz hocico ale vsetko dokopy ho bavi asi 5 minut, nekojim uz nem problem zo zaspavanim cez den ani vecer zacina to az od 22hej vnoci,a trva do rana cca 6tej ,sedi uz sam sem tams vyvali cize na zemi ho moc nechcm nechavat

jasminet
15. jún 2013

@lucia006 skus si maleho posadit do jedalenskej stolicky a dat k sebe do kuchyne. my s malym takto varime od jeho 3-4 mesiacov, da sa sklopit do takmer lahu, tak si takto spolu vyvarame. alebo do ohradky s hrackami a dat tak, aby na teba videl...

svetlusska
15. jún 2013

@lucia006 ahooj tak to ta obdivujem ze takto dokazes fungovat..ale ja by som zrejme aspon v nedelu zbalila maleho do kocika priatelovi a poriadne sa vyspala...moj maly je tiez riadny expert, mavam obcas stavy ked som s nim dlho sama a on je zly ze som nervozna a on je nervozny tiez...ked je vtedy manzel doma a vydi ze si potrebujem oddychnut bud sa s nim hra on alebo idu na prechadzku...k tomu chodeniu myslim si ze je to skoro ale zas kazde dieta je ine...mne maleho babky naucili chodit za rucicky ved nech sa uci ked mal asi 11 mesiacov, sice som s tym nesuhlasila ale tak aj tak si spravili po svojom keed som bola prec z domu...a maly nechcel nic ine iba chodit za rucicky cely den...teraz ked sme konecne doma som mu to surovo zatrhla...pytal sa za rucicky ze chcu chodu aj sa mi dvihol na nozky (stavia sa poprri nabytku) ale tak pokym nepojde sam ja s nim chodit cely den po dome nebudem, nevravim po dvore s nim pochodim ale vnutri stvornozkuje. staci mi ked s nim chodim pol hodky po dvore a mam chrbat v kybli..sice stvornozkoval aj predtym ale tak maloco lebo babka ho vodila za rucicky.teraz uz lezie ako strela. zo zaciatku to bol plac (rozmaznany, skusal co spravim) ked zistil ze mama nepopusti a tato tiez nie s mrncanim sa zacal presuvat....a funguje to, len zaciatky boli tazke. samozrejme ze sa s nim aj hram, to ho tiez zabavi alebo sme vonku na prechadzke...a teraz si uz tak zvykol ze v dome musi lozit ze sa za rucicky uz ani nepyta 🙂

xlucia
15. jún 2013

@lucia006 to je jedno ci sa stava sam na nozky. evidentne mu to nejde, tak nech trenuje. naco mu v tom pomahas?? jadierka moze mat ok, ale urcite nema dost spevnene svaly na chrbtici a pri vodeni za ruky mu vyklbujes ruky.... nech trenuje v postielke, ohradke... lebo takto mu odide chrbtica min. v driekovej oblasti. ako vies ze lozit nebude? ked ho budes vlacit, tak urcite nebude mat tendenciu lozit. nechaj ho tak, on zacne. naprv mu to pojde len dozadu, kym pochopi princip. zaroven sa tym dobre unavi a zacne ti aj lepsie spavat. musis si uvedomit, ze vedies dieta nie ono teba...
toto co robis, by si nemohla robit ak by si mala aj starsie dieta ktore by vyzadovalo tvoju pozornost. ked ho das na deku do kuchyne daj mu do ruky chrumku, nech zuzle, chvilku sa zabavi. dieta sa musi naucit aj same na chvilku zabavit...len ono to ide tazko, ked mama okamzite skace. zober kus cisteho kartonu, daj dookola stipce, nech to odtrha. do plastovej misky plastove varechy, piskajuce hracky atd....

xlucia
15. jún 2013

@svetlusska presne ako pises. babkam by som ruky dolamala. babky maju plne respektovat zasady ake maju rodicia

svetlusska
15. jún 2013

@lucia006 este ma napadlo mne v takom veku ako mas ty drobca pomohlo kresieelko hojdacie od fischer price...dala som ho tam a hojdala alebo som mu tam zavesila, hracky ale to uz len vtedy ked uz bol fakt zly alebo som potrebovala varit...ale tak ked sa mi zacal sam dvihat sam do sedu prestala som ho pouzivat.
a este sa chcem spytat ako dlho ti spinka maly cez den, nemozes spat s nim? ja uz ked som bola velmi unavena tak som spavala s nim...a prospelo mi to...

svetlusska
15. jún 2013

@xlucia noo ver mi ze teraz ked musim napravat to co oni pokazili tak mam 100 chuti ich zavolat nech s nim lietaju cely den s nim oni...a je toho viac co nerespektuju...ale tak napravime 🙂
a napisala si to pekne ten nazor na chodenie...

svetlusska
15. jún 2013

@xlucia este dodam moj maly zacal asi v 10 mesiacoch plazit dozadu ako had, o mesiac dopredu a potom ho naucili za rucicky (kedze chodaky mame od lekara zakazane, tak mu to chceli vynahradit) a tiez som si myslela ze lozit nebude a teraz stvornozkuje ako raketaa....

lucia006
autor
15. jún 2013

@dejka77 moj sa pretaca nonstop n brusko a potom place lebo sa nevie naspet skusam ho zapajat do vsetkeho co robim ,ale vsetko ako om pisala na 5 minut a potom sa zacne hadzat a plakat ,okrm chodaku je v cestovnej postielke alebo jedalenskej stolicke kedze kresiekka su mu male a potom vonku vkociku a na dvorevhojdacke avsak vsade 5minut max,

lucia006
autor
15. jún 2013

@jasminet ako som uz pisala davam ho aj do jedalenskej aj cetovnej avsak max,5minut je tam a uz je krik ,nervy,a neda sa to vydrzt davam mu tam vsetky somarinkuy a nic nezabera 😒

lucia006
autor
15. jún 2013

@svetlusska mojho ale neviem zabavit aj ked chcem ,no moj nestvornozkuje ani s neplazi len sedi a zarucky,a hlavne noci su strasne ,lbo cez den to nejako zbehne lenze noc je strasne dlha a strasn 😖

lucia006
autor
15. jún 2013

@xlucia noumna fo urcite takto nieje ze hned priskocim ved uz susedia sa pytali co ho necham tolko plakat co sa ho snazim nevsimat si a to byvame v dome,cize reve dost hlasno ked ho zacuju susedia,proste potom neviem vydrzat a idem snim von ,nenosim ho pkrukach len ak za rucky teda skor pod pazuchami ako za rucky bezne takto vidim mamicky cize asi moj nieje jediny co takto chodi,a ostatny napriek tomu nemaju prlblem snocnym spankom,a leo bohuzial ma,ja uz som mu vsetko mozne nemizne dala na hranie a nic