Ako zvládať dve deti?

mirabela888
2. feb 2022

Ahojte chcem sa spýtať dvojmamiciek ako to cez deň dávate doma s dvoma malými deťmi. U nás je to miestami o drzku. Mam trojročnú a trojmesacnu a mam pocit, ze len lietam celý deň ako šarkan a nemám čas si ani oddýchnuť. Staršia cez deň nespi a mladšia spi len v kočíku, keď ju uhojdam asi 5 krát po 1 hodine. V podstate každú hodinu a pol ju idem úspavat. Medzitým sa snažím venovať staršej a nejako ukocirovat domácnosť aj to mam pocit ze len upratujem. Staršia robí neskutočný neporiadok,nevie sa dlho s ničím pohrať len vždy rozhádzané vsetky hracky. Ja som z toho všetkého unavená len počítam dní kedy už pôjde do škôlky. Nechapte ma zle, ja svoje deti nadovšetko ľúbim len, neviem da sa to zvládať nejak normálne nadvecou, ci všetky mamičky sa ideme každý deň zblázniť?vďaka za názor.

spadnutaslivka
2. feb 2022

@mirabela888 neboj, tvoje pocity sú v pohode. Tak malému bábätku sa ešte hocikedy mení spánkový režim. Časom sa to trochu zlepší, len treba vydržať a poľaviť z predstáv, čo všetko musíš stihnúť za ten deň. Treba si vedieť určiť priority. Nedá sa stíhať všetko, ak nemáš koho delegovať.

luccija
2. feb 2022

@mirabela888 podľa mňa takto to vyzerá s 2 malými deťmi🙂keď bude krajšie počasie budete viac chodiť von podrastie a zlepší sa to.

arasidka123
2. feb 2022

@mirabela888 hihi neboj ..trošku podrastu a bude to lepšie 😄

janinah
2. feb 2022

Staršiu začni učiť upratovať hračky po sebe,ako ju naučíš,tak bude.Nedostane dalšiu hračku,kým tú prvu nepoloží na miesto.Ked malé začne loziť a staršia bude stále rozhadzovačná,tak až potom ťa picne.Ja som varila skoro ráno,kým spali a to na dva dni.Nakupy nech robí manžel cestou z práce.1X v týždni vypadni z domu a od detí aspon na dve hodiny,nech ich stráži manžel,je to v záujme tvojho psych. zdravia.A neboj,nebudeš na Md,RD naveky.

nique
2. feb 2022

Netrap sa, aj tej nazorganizovanej mamicke sa stane, ze starsi vyklopi mladsieho z kocika, natrie ho kremom po celej tvari, da mu papat piskotu. (moje skusenosti 🙂)O 2 roky budu uplne partacky a ty budes najstastnejsia mamina, lebo si mozes dat kavu v klude aj 3x za den

tenerifka
2. feb 2022

Uber z narokov na upratovanie, starsiu nauc, ze mas narok vylozit si nohy a vypit kavu, zredukuj hracky a nauc ju upratat po sebe. Mozes to robit motivacnym stylom, aby sa citila velka a dolezita, kedze je starsia sestra. A aj 2-krat s nimi chod von, vonku starsia nenarobi neporiadok, unavi sa a bude lepsie spat

mirabela888
autor
2. feb 2022

Ďakujem za za rady. V podstate už všetko aj aplikujeme. Hračky som zredukovala a asi ešte skúsim zredukovať a chodíme von každý deň aj 2 x niekedy 3 x ale zas keď je vonku hrozne počasie nedá sa a vtedy mam pocit ze to nezvládam. Varím jednoducho a rýchlo a väčšinou mi staršia pomáha pri príprave. No asi len fakt vydržať toto obdobie a hádam bude lepšie.

nevenka
2. feb 2022

@mirabela888 ja som mala 21 mesacne a novprodenca s kolikami...😨...Boze, to bolo obdobie...priznavam, ze aj rozpravky som pustila, krtka miloval 😇
Vekom sa to o hodne zlepsilo. Teraz mame 13 mesacne a 8 a 6 rocnych a uz ho aj postrazia kusok. A inokedy ho zhodia a je vresk...😆

diamond007
2. feb 2022

@mirabela888 mám rovnako staré a rovnaké pocity 😀 len teda mne spí mladšia aj na posteli takže mám čas vtedy variť (kuchyňu mám mimo izieb a video pestúnka fičí). Vtedy sa hrám aj so staršou, kreslí mi tam, plastelíny je pri stole, rozpravame sa atď. Staršia je zas strasne tvrdohlavá, spánok aj večer aj kúpanie aj umývanie rúk je riadny boj, krik nenene...to presviedčanie má unavuje viac

ivangeline
2. feb 2022

Ehm, a teraz si predstav 3 male deti. :D To iste u nas. Dokonca ci myslim,ze jednoduchsie,lebo 2 a 3r sa spolu vyhraju,i ked riesit ich konflikty je tiez o drzku. A uspravanie 3m som velmi neriesila...skoro stale bol v nosici.. az teraz ako 5m spava 3x denne a viac je na zemi.
Chodte kazdy den vonku. Ked na obed nespi,tak starsiu za stol a nech si tvori/kresli/pozera knihy sama ci s tebou..Var na 2/3 dni. Raz za cas nech je starsia pol dna len s tatom,babkou,tetkou,aby si si vydychla aj ty. S upratovanim neprehanaj. ;) Hracky staci zapratat len raz. Vecer. Spolu so starsou! Pripadne, ucit ju po kazdom hrani odlozit hracku... Nieco z domacich prac delegovat na drahu polovicku,ak to nedavas. Aspon na cas. ;) Oo a hlavne pocas dna nemysliet len na inych ale aj na seba!

euka210
2. feb 2022

@mirabela888 je to tak, je to psycho a dookola to iste, aj ja som sa tesila ked pojde starsi do skolky

mirabela888
autor
3. feb 2022

Manžel robí z domu tak sem tam pomôže keď musím malú uspavat, že stráži staršiu ale aj tak mam pocit ze je v kuse na telefóne a pozerá rozprávky. Proste sa to nedá všetko stíhať. Z tohto pohľadu si myslím ze deťom je v škôlke aj lepšie lebo sú v kolektíve a nenudia sa ako doma. Co sa týka domácich prác s mužom mame podelene co robí on a co ja, samozrejme ja mam toho viac lebo on pracuje od 9 až do 17tej až 18tej niekedy a potom sa tak hodku dve spamätáva takže stíha akurát okúpať a uspať staršiu. No a mne ide psychika dole lebo stále to isté dokola.

malfea
6. feb 2022

@mirabela888 Ahoj, sme na tom podobne. Ja mám doma syna 2r8m a 5m sestričku, ocino tiež robí z domu. Odkedy ráno vstanem, pobehujem okolo všetkých, večer uspať malú, potom umyť malého (uspí ocino), potom nám spraviť večeru, ak sme nejedli so synom, pozrieme do hodiny niečo v telke a idem spať. A toto dookola. Ale ako písali vyššie, čím je bábo staršie, tým to je lepšie, teda, závisí aj od dieťaťa....moju našťastie môžem položiť s hračkami a je dobre, syna som takto nemohla. Ale syn tiež začal dosť vysedávať pri telke, bohužiaľ. Tiež dúfam, že tá škôlka pomôže, on je veľmi sociálny. Aj ja som musela dosť znížiť z nárokov na domácnosť a aj manžel...a normálne sa začal aj viac zapájať, keď vidí, ako proste nestíham. Ja odmietam ráno vstať pred všetkými a niečo robiť. V noci vstávam každé 2 hod k malej, tak to by som už bola chodiaci zombie.

Proste ideme deň za dňom, týždeň za týždňom...a nevieme sa dočkať jari, keď sa bude dať byť viac vonku. To už potom neviem kto nám navarí a uprace 😄

Ale teda áno, myslím, že je to normálne, ako to teraz doma máte. Každý večer s manželom padáme na držky, spomíname, ako bolo kedysi ľahko žiť, riešime, či sme deťom nespôsobili doživotné traumy😅 Určite sa to dá aj inak, ale aj takto 🙂

andreadobrocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mata1984
9. feb 2022

@mirabela888 neboj zvladnes, ja som zvladla
3.r dvojicky a male babo, taky isty vek ako mas ty....ako pisu baby, zredukuj upratovanie, varenie, vela casu byt vonku a vecer si naliat deci vinka...bude lepsie, skolka ti vela veci ulahci.. Drzim palce ❤️

mata1984
9. feb 2022

@mirabela888 a este dodam, ze som cez den vela satkovala najmladsie do cca 5mesiacov

senta_sofia
9. feb 2022

@mirabela888 moc to prezivas, bola si zvyknuta na rezim s jednym dietatom, musis si zvyknut, ze su teraz dve a starsia si musi zvyknut tiez, ze sa netoci cely svet okolo nej. Ja mam tri s mensim vekovym rozdielom, sedavala som na zemi s babatkom pri zvysnych a hrali sme sa, medzicasom som navarila, vzdy som sa snazila deti do vsetkeho zapajat, ziadne take, ze cas s jednym a druhym, hladala aktivity, kde sme sa premotali vsetci. Nesnaz sa byt dokonala, robota nie je chlap, nespravi sa sama, vsetko ta pocka, kazdy den sprav nieco po troche. Bude to aj horsie, ked budu skolaci…

mikadooo
9. feb 2022

@mirabela888 vieš čo, takto som to zvládala ako ty. O držku, vypľutá, nervózna, neskutočne unavená po každom dni. Potom, čo mi staršiu ako 4-ročnú neprijali do škôlky, sme sa s mužom dohodli, že radšej budeme suché rožky žrať, ale tú súkromnú škôlku zaplatíme. Bolo to to najlepšie rozhodnutie. Už prvý mesiac bol úúúúúžasný a po nejakom čase, keď dcérka napríklad bola chorá a teda nemohla byť napríklad týždeň v škôlke, som nechápala, že ako som toto dávala nonstop??????? Držím palce veľmi veľmi, je to fakt len fáza, jedného dňa pôjdu do škôlky, prípadne do školy a budú sebestačnejšie a bude to lepšie, fakt (u nás deti už majú 10, 7 a 4, takže ver mi, príde to🙂). Prajem veľa veľa síl, je to nesmierne náročné...

dominka63
9. feb 2022

@mirabela888 nepotešim ja stále dúfam že to prejde a zatiaľ nič teraz keď sú starší sa deň čo den klbcia

didi2102
9. feb 2022

@mirabela888 ja mám rozdiel 1r9m, syn starší má 3r9m Adhd 😄👍dcéra teda 2, treba si urobiť režim,keď varím nepratam a opačne,hračky ti už musí 3r pomoc upratať aspoň niečo kup si box a pohadz tam,vdzyked sa.ide jesť spat musíme upratať obývačku, ja som sa.mensej v podstate do roka neako nevenovala 🤭👍👍 mater roka,ona keď bola hore tak bola v obývačke v postieľke a pozerala na nás, syn je náročný maximálne ale proste mňa chráni pevný režim a keď sa dá bud veľa von, zapáj aj manžela aj keď sa.mu nechce,môj robí v zahraničí čiže som sama ako prst 🤭👍

andrea_ff
9. feb 2022

Autorka. Sucitim s tebou....mam 21 mesiacov rozdiel medzi detmi a fakt je to narocne. Este stale je niekedy. Co ti poviem? Drzim palce. Hlavne nech su deti zdrave. Tiez s muzom padame vecer od unavy. Ja sa chystam do prace pomaly a desi ma to, ako budeme vediet sklbit ranne chystacky robotu, sople a kasle so skolky....karanteny, dom..... och.
Moje bezdetne kamosky maju pooodstatne menej starosti, ale aj tak by som si to nevymenila.

mirabela888
autor
11. feb 2022

Už sa snažím staršej vysvetliť, nech ma nechá aspoň pár minút vydýchnuť, lebo ona je neznicitelna. Vkuse na mňa rozpráva ale ze dokola tu istú vetu dokým jej neodpoviem aj 20 krát. :D a dotoho keď začnú obe naraz revat tak sa idem zblázniť. No ja nemám veľmi koho poprosiť o pomoc keď náhodou predostriem túto požiadavku mužovi tak on na mňa len protiútok a vždy sa pohadame. No tiež si hovorím ze nechciet dokonalosť a nejako prežívať deň za dňom a týždeň za týždňom dokým nebude september.

karolinkaaaa005
18. feb 2024

@mirabela888 ahoj ako ste na Tom dnes?

snowflakenel
18. feb 2024

Ked padam na hubu a mladsia spinka, tak ked je starsia na kruzku, tak oddychujem alebo ked je doma, tak jej pustim telku. Nevidim na tom nic zle...

mirabela888
autor
18. feb 2024

@karolinkaaaa005, tak nejak som to obdobie prezila ale bolo to mega tazke. Teraz riesim uz ine tazke obdobie. Uz pracujem a deti su v instituciach ale v podstate stale chore a aj ja.

mirabela888
autor
18. feb 2024

@snowflakenel teraz uz aj ja viac oddychujem, uz sa pri nich da ked su vacsie

snowflakenel
18. feb 2024

@mirabela888 aj tie choroby sa zlepsia. Najhorsia je ta skolka, deti podrastu a s nimi sa zlepsi aj imunita.