Ako zvládať deti, keď som zamestnaná?

kaviju
15. dec 2011

Mamičky, pomôžte mi niektoré,čo ste išli s materskej do práce ako ste to zvládali najlepšie tie ktoré majú dve detičky a viac.Keď som išla od staršej dcéry mala som s toho dosť problém po určitom čase som bola vyšťavená 😢 a to som bola zamestnaná na skrátený uväzok teraz nie som si istá ako to zvládnem,o deti by sa aspoň o to mladšie starala babka a vprípade núdze opatrovateľka 😝 😲 😉

isiska
15. dec 2011

Ja som sa po trojročnej pauze vrátila do školy, ale na inetrnú doktorantúru. Ale bola som tam skoro jak vnormálnej práci, akurát som nemusela dodržiavať striktne tých osem a pol hod. pracovný čas. Malá mala rok a syn 3. No je to fuška, lebo prídeš domov pred večerom, takže na domácnosť ti zostane menej času. S tým treba počítať. Možno skús niečo hodiť na manžela, napr. nákupy, alebo večerné ukladanie do postele a také veci, aby si mala trošku času na domácnosť a na seba príp. Plus mne sa osvedčilo keď som mala navarené deň vopred, aby keď prídete zo škôlky, tak len ohreješ. Ja som to tiež bohvieako nestíhala a keď som bola znovu tehotná tak to bola úplná katastrofa. Ale nejak sme prežili. Keď som mala deň, že som fakt nevládala, tak som prižmúrila oči a povedala si, že práca počká aj do zajtra 🙂 . Veď uvidíš. Držím palce.

kaviju
autor
15. dec 2011

@isiska ďakujem za podporu,dúfam že to bude relatívne ok,ja som zvyknutá žiť hektično len mám strach ako to bude malí znášať

teddynko
16. dec 2011

Moje mali už 5 a 4 rokov, keď som nastúpila do práce, na tri smeny , ktoré sa menili po dni , nie po týždni, plus nekonečné nadčasy takmer každý deň, muž vtedy chodil tiež na tri smeny, ale týždenne.. doma samozrejme často ako po výbuchu.. plus sme mali v záhrade dva velikánske foliovníky, kde sme pestovali zeleninu na predaj, takže to sa zanedbať nedalo.. makačka strašná, dnes neviem, ako som to zvládla.. samozrejme, mamička bola VŽDY poruke, NESKUTOČNE pomohla... Bolo všelijako, ale ako hovorí isiska, prežili sme.. aj u nás práca mnohokrát musela počkať.. 😉

maminuska
16. dec 2011

@kaviju ak nemáš manžela nejakého pošahaného puntičkára , tak sa to dá zvládnut a ked ešte aj on priloží ruku k dielu tak to bude OK.
Možno nebudeš mat doma stály poriadok a všetko vyleštené, teplá večera presne o šiestej na stole a občas možno budeš prekračovať bordel v byte a no a čo ?
Zhrnieš na kopu , práskneš do komory a cez víkend upraceš.

nina55
16. dec 2011

@maminuska ty si mi to normalne zobrala z ust. Suhlasim s tebou. Velmi zalezi aj na chapajucom partnerovi 😉

kaviju
autor
16. dec 2011

😵 😵 😵