Ako znížiť vysoké teploty zo zubov 11-mesačnej dcérke?

majusska202
14. feb 2020

Dobrý večer,
Chcela by som sa poradiť mam 11 mesačne dievčatko a ide jej druhy zub. Prvy zub sme sa trápili 3 mesiace posledný mesiac 3 antibiotiká dva dni pre vyjdením zubu mala mala 39 teploty nonstop. A teda o co mi ide, absolútne žiaden gel jej neulavy ani ma chvíľu nurofen jej niestiahnu teplotu, ani neulavia od bolesti kefze paralen a panadol je to iste mozem meniť po 6 hodinách. Viete mi prosím poradiť niečo iné? Dnes jej zase zacal kolotoč teplôt od zuba o pol 5 som podala nurofen mala teplotu 38.9 stiahlo sa na 38.6, s tym ze dostala obklady a teplota stale rovnaká.
Je nieco co by som kej mohla podávať v takýchto prípadoch?, aby jej to aj bolesť stíšilo?
Ďakujem za radu

kika831
14. feb 2020

@majusska202 toto mi pridu vysoke teploty od zubkov. Ak ani nurofen nestiahne teplotu, tak je to cudne a zuby mi pridu ako nepravdepodobne. Asi by som riesila komplexnejsie vysetrenie u pediatricky. Bud ma nieco nedoliecene alebo ma stale v tele nejaku bakteriu ktora sposobuje tie teploty a zuby su len popri tom vsetkom len sprievodny jav.

veronikaszabova
14. feb 2020

@kika831 nas starsi mal pri kazdom zube skoro 40'C teploty. Takze vysoke teploty kvoli zubom moze mat.

sapetka
14. feb 2020

@majusska202 no tiez by som sa skor s ped poradila. Davat len tak lieky proti teplote. Radsej chodte mech ju vysetri

majusska202
autor
14. feb 2020

@kika831 riešili sme to vsetko orv ma ok objavilo sa toto len raz pri prvom zube a teraz jej ide druhý a zas. Doktor jej dal spraviť vsetko z krvy výter

majusska202
autor
14. feb 2020

@sapetka dnes som dokonca volala lekárovi ze co sa deje a mi oovedat ze v nedeku ma pohotovosť ak nevyjde zub mame prísť

majusska202
autor
14. feb 2020

@sapetka prepáč to malo byt vysie zle. Mi označilo pani

tatinka
14. feb 2020

@majusska202 ahoj,kup jej v lekarni camiliu,je to roztok co jej das vypit,stiahne teplotu,ulavi od bolesti,dokonca aj cerven z lic stiahne ak sa objavi....netreba to zapijat...

nikpa
14. feb 2020

@majusska202 u nás na veľmi vysoké teploty keď neklesali ani po liekoch zaberali jedine zábaly ale naozaj poriadne. Všetky končatiny, čelo, hrudník, lýtka a vymieňať po chvíli v kuse aj 40min.

majusska202
autor
14. feb 2020

@tatinka skúšali nic červeň nestiahlo a ani nepomohlo

gabulienka623
14. feb 2020

Ako píše @veronikaszabova aj moja dcéra mala pri každom jednom teploty nad 39, takže je to možné

majusska202
autor
14. feb 2020

@gabulienka623 ďakujem aspon vie ze teda budeme mat boj, len mne sa to zdalo ze to je extrémne.

gabulienka623
15. feb 2020

@majusska202 my sme mali zo zubami tiež riadny boj. Mojej rástli dosť rýchlo, v 19m uz mala všetkých 20zubov. Vždy jej išli 4 naraz, pred prerezanim týždeň vkuse hnackovala a pri prerezani tie vysoké teploty - tie vždy trvali deň a noc kým vyšiel zub. Zato pri druhej dcére, ani neviem ako jej narástli, žiadne hnačky, horúčky a prespate noci 🙂

tatinka
15. feb 2020

@majusska202 to mi je luto,ze nepomohlo....drzim prsteky nech zubky uz netrapia,drzkajte sa....

majusska202
autor
15. feb 2020

@gabulienka623 ja to mam opačne syn ma dva a pol a chyba mu 5 zubov ale netuším kedy idu len trosku slintá. Zato pri malej prvy zub masaker teraz ide druhý a zas to isté. Verim ze sa nam polepši dnes sme zatiaľ teplotu nemali. Klop klop